مقایسه ترکیه و گرجستان برای مهاجرت، سرمایه گذاری و اخذ اقامت

مقایسه ترکیه و گرجستان برای مهاجرت، سرمایه گذاری و اخذ اقامت

مقایسه گرجستان و ترکیه برای مهاجرت و سرمایه گذاری

به دلیل دارا بودن امنیت، تازگی، آرامش و تفاوت فرهنگی برای متقاضیان ایرانی اقامت به خارج از کشور، اقامت به گرجستان و سرمایه گذاری مورد توجه قرار گرفته است.

ترکیه به عنوان یک کشور اوراسیایی در خاورمیانه، تنها بخشی از آن جزو اروپا و گرجستان به عنوان یک کشور کاملا اروپایی و مدعی پیوستن به اتحادیه اروپا شناخته شده است.

کشور گرجستان دارای آب و هوای بسیار مناسبی بوده و همین امر سبب شده است که کشاورزی به صورت پیشرفته دنبال شود. علاوه بر کشاورزی صنعت گردشگری و معادن  و سرمایه گذاری هم به اقتصاد این کشور کمک بزرگی کرده است.

صنعت و اقتصاد کشور ترکیه از راه توریست تامین می شود. ولی با این حال اقتصاد کشور ترکیه بر پایه کشاورزی بوده و روز به روز بر تعداد کشاورزان ترکیه افزوده می شود و با صادرات این محصولات و پوشاک به چرخه اقتصادی کشورشان کمک می نمایند.

با خرید آپارتمان و سرمایه گذاری در هر دو کشور گرجستان و ترکیه به راحتی می توانید اقامت بگیرید.

مقایسه زیرساخت های گرجستان و ترکیه

گرجستان در مقایسه با کشورهای پیشرفته نظیر آلمان، اتریش، سوئیس از زیرساخت ضعیف تری برخوردار است. اما به واسطه سرمایه گذاری های کلانی که توسط اتحادیه اروپا و امریکا قرار گرفته، به سرعت در حال پیشرفت است و چشم انداز روشنی را برای آن می توان متصور شد.

بطور کلی اینطور می توان برآورد کرد که ترکیه دوران رشد خود را سپری کرده اما گرجستان در حال رشد و بازسازی و در نتیجه سرمایه گذاری در گرجستان ارزش افزوده بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

با نیم نگاهی به چشم انداز روشن، امنیت و آزادی در گرجستان و سهولت راه اندازی کسب و کار و حمایت دولت از اقتصادهای کوچک و زود بازده از نظر رتبه بندی گرجستان را حتی بالاتر از کشورهای اروپایی فوق قرار میدهد.

امنیت گرجستان جزو ده یا حتی پنج کشور برتر جهان است، صرف نظر از درست بودن یا غلط بودن این نقل قول، در اولین سفر خود به این کشور، خودتان می توانید در مورد این موضوع اظهار نظر کنید.

موضوع امنیت برای سرمایه گذاران و مهاجران خارجی بسیار حائز اهمیت است. وگرنه در کشورهای همسایه گرجستان مانند ترکیه، آذربایجان یا ارمنستان مواردی نظیر زورگیری، دزدی و رشوه توسط پلیس مکرراً اتفاق می افتد.

بر اساس آمار جهانی امنیت سرمایه گذاری در گرجستان با رتبه 49 در وضعیت بسیار مطلوبی نسبت به ترکیه و ایران به ترتیب 107 و 77 قرار میگیرد.
طبق آمار حاشیه امنیت سرمایه گذاری در ترکیه حتی به مراتب از ایران نیز پائین تر است. (لینک منبع)

چه کسی حاضر است در کشوری سرمایه گذاری کند که امنیت نداشته باشد؟

سفر به گرجستان و ترکیه نیاز به ویزا ندارد اما آزادی های فردی و اجتماعی در گرجستان بیشتر و همچنین و هزینه زندگی در کشور گرجستان کمتر از ترکیه است.

مقایسه گرجستان و ترکیه برای مهاجرت و سرمایه گذاری و اخذ اقامت

مقایسه گرجستان و ترکیه برای مهاجرت و سرمایه گذاری و اخذ اقامت

مهاجرت یا سرمایه گذاری در گرجستان چه مزیت هایی نسبت به ترکیه دارد؟

  • عضویت کشور گرجستان در اتحادیه اروپا به زودی محقق می شود و با کارت اقامت گرجستان به راحتی می توانید در کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید که یکی از محاسن زندگی برای انتخاب بین کشور گرجستان یا کشور ترکیه است. (در حال حاضر گرجستان عضو ناظر اتحادیه اروپا است)
  • پایین بودن هزینه زندگی در گرجستان و امنیت بالا و نبود رشوه و فساد در پلیس! (کشور گرجستان دارای دومین پلیس پاک دنیا است)
  • قیمت بسیار پایین و ارزان حمل و نقل عمومی در کشور گرجستان به نسبت ترکیه (در ترکیه هزینه های حمل و نقل 10 برابر گرانتر است)
  • وضعیت بسیار مناسب در ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در گرجستان و برخلاف آن پیچیدگی در ایجاد کسب و کار در ترکیه
  • سهولت راه اندازی بیزینس و کسب و کار در گرجستان نسبت به ترکیه و نبود بروکراسی و مراحل اداری پیچیده در کلیه امور
  • حاشیه امنیت سرمایه گذاری در گرجستان بسیار بالاتر از ایران و ترکیه و در رده کشورهای اروپائی و امن دسته بندی میشود.
  • گرجستان کشوری یکدست و در مسیری مشخص حرکت میکند (در ترکیه با کشوری در نیمه مسلمان و در نیمه دیگر مسیحی روبرو هستید و شکاف فرهنگی و دوگانگی را حس می کنید)
  • گرجستان آزادی های فردی و اجتماعی بیشتری نسب به ترکیه دارد و ده ها مورد دیگر که با جستجو در اینترنت یا سفر به دو کشور به آن خواهید رسید.

ارتباط و مشاوره با کارشناسان مهاجرت و سرمایه گذاری در گرجستان

آریا گرجستان به عنوان بزرگترین و معتبرترین هلدینگ واقعی گرجستان با بیش از 5 شعبه در گرجستان و ایران به عنوان مشاور تخصصی در زمینه مهاجرت به گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان، خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان فعالیت دارد.

برای ارتباط با مشاورین و کارشناسان هلدینگ آریا گرجستان می توانید فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید و یا از طریق گفتگوی زنده در سایت و شماره های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سرمایه گذاری و مهاجرت نیاز به مشاوره تخصصی دارد.
بیش از 10 سال تجربه در اختیار شماست!

تماس با دفاتر ایران:

دفتر تهران: 021.44950680
(شنبه تا چهارشنبه 9:00 تا 18:00 و پنجشنبه 9:00 تا 13:00)

تماس با شعب آریا در گرجستان:

– شعبه لسلیدزه:
مدیریت: آقای رضا شجاعی
تلفن مستقیم: 00995.555563333

– شعبه کالاکوری:
مدیریت: آقای محمدرضا محمدی
تلفن مستقیم: 00995.555523333

– شعبه مرجانشویلی:
مدیریت: آقای مسعود یارمحمدی
تلفن مستقیم: 00995.555513333

– مدیرعامل:
آقای ایلیا دهقانی
تلفن مستقیم: 00995.555432030

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه