کشاورزی در گرجستان و بررسی چالش های موجود

کشاورزی در گرجستان و بررسی چالش های موجود

کشاورزی در گرجستان و بررسی چالش های موجود

چشم انداز کشاورزی در گرجستان به عنوان یکی از مهم ترین صنایع موجود و یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی به حساب می آید.

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان و امکان اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان یکی از چالش های موجود برای مهاجران است.

در کشور گرجستان می توان محصولاتی مانند انواع سبزیجات، سیب زمینی، کدو، انگور، محصولات نیمه گرمسیری، میوه و مرکبات، غلات و حبوبات را کشت کرد.

بخش کشاورزی کشور گرجستان، از دیگر بخش های مهم اقتصادی این کشور محسوب می شود و کشور گرجستان، کشوری چهارفصل است و می توان گفت که ۴۳ درصد از زمین های این کشور به زیر کشت انواع محصولات کشاورزی رفته است.

قوانین که موجودی در گرجستان وجود دارد شهروندانی که از کشورهای دیگر وارد خاک گرجستان شده اند امکان خرید مستقیم زمین کشاورزی را ندارند و باید ابتدا زمین کشاورزی مورد نظر خود را به صورت اجاره بلند مدت در اختیار داشته باشند.

کشت گلخانه ای بدلیل تولید بیشتر از فضای باز و همچنین حفظ سلامت گیاه در زمان سرمای زمستان و بارش شدید باران بسیار رواج پیدا کرده است.

مصرف آب بسیار کمتر و شمار بسیار اندک بیماری های گیاهی و همچنین تولید میوه و صیفی خارج از فصل از مزایای دیگر کشت گلخانه ای در کشور گرجستان میباشد.

کشاورزان گرجستان به زودی از طریق برنامه جدیدی که دولت گرجستان راه اندازی می کند، به تجهیزات کشاورزی بهترى دسترسی خواهند داشت و این برنامه به کشاورزان گرجستان کمک می کند تا از طریق مشارکت مالی تجهیزات کشاورزی را خریداری کنند و بودجه در نظر گرفته شده حدود ۴ میلیون لارى خواهد بود و برنامه توسط پروژه کشاورزی متحد انجام خواهد گرفت.

کشاورزی در گرجستان و بررسی چالش های موجود

کشاورزی در گرجستان و بررسی چالش های موجود

صادرات و واردات محصولات کشاورزی در گرجستان

به دلیل تقاضای بیشتر از میزان عرضه محصولات کشاورزی، میزان فراوانی از مصرف داخلی کشور گرجستان بخصوص در خصوص محصولات استراتژیک از کشورهای همسایه وارد میگردد و این مسیله حضور سرمایه گذاران را در این حوزه پر رنگ تر نموده است.

سرمایه گذاری‌های خارجی در این بخش صورت گرفته و دولت قصد دارد تا با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی، بخش کشاورزی را در این کشور رونق بخشد و پس از اجرای توافقنامه تعرفه صفر درصد میان گرجستان و اتحادیه اروپا، صادرات محصولات کشاورزی این کشور به اتحادیه اروپا افزایش چشم گیری داشته است.

بیشترین محصولات صادراتی کشور گرجستان به محصولات کشاورزی اختصاص دارد و توجه به ویژگی های جغرافیای و آب و هوایی گرجستان، این کشور از پتانسیل های بسیار خوبی برای تولید و صادرات محصولات کشاورزی از جمله گندم، غلات، سویا، روغنهای خوراکی، دانه های روغنی و فندق، چای و انواع مرکبات و سبزی برخوردار است.

بیش از 9% از سهم تولید ناخالص داخلی مربوط به صنعت کشاورزی کشور گرجستان میباشد که این امار مربوط به بیش از 17% از حجم کل تجارت این کشور می باشد.

صادرات و واردات محصولات کشاورزی در گرجستان

صادرات و واردات محصولات کشاورزی در گرجستان

چالش ها و مزایای کشاورزی در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان در بخش ها و صنایع مختلف این کشور امکان پذیر است که یکی از آن ها سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان می باشد.

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان با مزایای قابل توجهی دارد عبارتند از: محیط زیست، میزان پایین هزینه ها و مبلغ سرمایه گذاری اولیه، بازار گسترده، آب و هوای مناسب، وجود بازار بزرگ فروش در منطقه، هزینه های پایین، تسهیلات ویژه دولت گرجستان در بخش کشاورزی، قیمت پایین زمین و …

از آنجا که کشاورزی در کشور گرجستان هنوز از روش های سنتی انجام می گیرد شرایط معیشتی و اقتصادی کشاورزان در گرجستان نا مناسب است.

کشاورزی در گرجستان و بررسی چالش های موجود با مشکلات زیادی از قبیل کمبود سرمایه و عدم دانش روز و تولید کشاورزی به صورت سنتی، نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات کشاورزی مواجه است اما در چند سال اخیر سرمایه گذاری ‌های خارجی در این بخش صورت گرفته و دولت قصد دارد تا با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی، بخش کشاورزی را در این کشور رونق بخشد و پس از اجرای توافقنامه تعرفه صفر درصد میان گرجستان و اتحادیه اروپا، صادرات محصولات کشاورزی این کشور به اتحادیه اروپا افزایش چشم گیری داشته است.

هدف دولت گرجستان در کنار روش های سنتی کشاورزی، ایجاد و توسعه بخش تولید صنعتی محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات کشاورزی در گرجستان می باشد که ضمن افزایش اشتغال زایی در این بخش، سطح درآمدی زندگی کشاورزان را نیز بهبود بخشد.

چالش ها و مزایای کشاورزی در گرجستان

چالش ها و مزایای کشاورزی در گرجستان

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه