کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان؛ یکی از شاخه های علوم کشاورزی در گروه دامپروری، پرورش ماکیانی مانند شترمرغ می باشد، شترمرغ با گردنی کشیده، پاهایی بلند و پرهایی مقاوم در بین پرندگان بزرگ ترین جثه را دارا است؛ گوشت این پرنده قرمز روشن بوده اما از نظر طبع، نه گرم است و نه سرد بلکه ملایم و از نظر بافت شبیه به گوشت گوسفند است ولیکن چربی و کلسترول آن کم و پروتئین آن بالا می باشد و برای افرادی که از خوردن گوشت قرمز مانند گوشت گاو و گوسفند منع شده اند جایگزین مناسبی است.

با سرمایه گذاری در کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان میتوانید اقامت گرجستان را داشته باشید، کشور گرجستان رو به رشد است و بازار تولیدات جدید کشاورزی، مردم پسند بوده، اختلاط فرهنگی و همکاری مردم بومی این کشور با دیگر کشورها باعث شده است که از آداب و رسوم و تنوع غذایی یکدیگر چیزهای مختلفی بیاموزند.

پرورش شترمرغ در این کشور زیاد نیست و بازار گرجستان خالی از فراورده های آن است، ورود به این عرصه می تواند رونق کسب و کار خوب و جذب کارگران گرجی و ایرانی یا دیگر مهاجران را به همراه داشته باشد نکته قابل توجه اینکه استخدام کارگران گرجی از محاسن گرفتن اقامت نیز به شمار می رود.

 

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

هزینه و توجیه اقتصادی پرورش شتر مرغ در گرجستان

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان توجیه اقتصادی مناسبی برای پرورش جوجه شترمرغ ها دارد. در ماه اول به فضای زیادی نیاز ندارند. هر ۲۰ قطعه جوجه به زمینی بالغ بر 20 متر مربع نیاز دارند و در مراتع گرجستان به رایگان تغذیه می شوند. یک شترمرغ بالغ ۲۵۰ متر مربع زمین و یگ گله سه تایی که از ۱ نر و دو ماده تشکیل شده باشد 750 متر زمین نیاز دارد. به همین نسبت برای 100 قطعه شتر مرغ به 25 هکتار زمین نیاز است.

بیشترین هزینه پرورش شترمرغ مربوط به غذا و جیره ی آنها است که ۶۰ تا ۷۰ درصد را شامل می شود و شامل علوفه، ذرت، مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای آمینه و مخمر می باشد.

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان مقرون به صرفه است. تولید فراورده های بسیار خوب از جمله گوشت، تخم، پر، چرم، پوست را به همراه دارد و تمام بدن این پرنده قابل استفاده بوده و سوددهی بالای شترمرغ از محصولات، حتی پوست تخم مرغ برای لوازم مختلف از جمله دکوراسیون خوب است؛ از طرفی گرجستان عضو نظارت اتحادیه اروپا است و از ارتباط خوبی با کشور های اروپایی و آمریکا برخوردار است.

همچنین از پرداخت تعرفه گمرکی معاف می باشد بنابر این واردات مواد مصرفی و صادرات محصولات بدست آمده به راحتی قابل معامله و فروش است.

 

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

کشاورزی و پرورش شترمرغ در گرجستان

دلایل سرمایه گذاری و پرورش شترمرغ در گرجستان

  • حمایت دولتی پروژه های کشاورزی و اقامت گرجستان
  • بارندگی کافی در طول سال و زمین های حاصلخیز
  •  مراتع طبیعی و علوفه رایگان برای تغذیه شترمرغ در گرجستان
  • اقلیم مناسب کشاورزی در گرجستان
  •  بالا بودن مصرف سرانه گوشت در گرجستان
  • نیروی انسانی فراوان و حقوق عادلانه
  • ارزان بودن ابزار آلات کشاورزی و دامپروری
  • اقامت شخص و خانواده او را به دنبال دارد
  • نگرانی از دست رفتن سرمایه وجود ندارد.

 

دلایل سرمایه گذاری و پرورش شترمرغ در گرجستان

دلایل سرمایه گذاری و پرورش شترمرغ در گرجستان

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه