جستجو در سایت
info@ariageorgia.com
00995.555503333 گرجستان - 021.44950684 ایران

کار و سرمایه گذاری در گرجستان

 

بیزینس گرجستان

در گرجستان حقوق‌ها بسیار کم و‌ امکان استخدام در شرکت ها (چه با صاحبین گرجی و چه ایرانی) بسیار سخت است.

ولی با توجه به رشد اقتصادی و امنیت اجتماعی و اقتصادی بی نظیر گرجستان از کریسمس پارسال که اولین مرحله اتحادیه اروپا و شینگن را قبول شدند و (با احتمال غریب به یقین عضویت قطعی در اتحادیه اروپا و شینگن در مرحله نهایی در ۲۰۲۰)، راه اندازی بیزینس برای بازار هدف ایرانیها و خارجی های مقیم و یا توریست ها، بسیار کم رقابت و کم سرمایه بر و در نتیجه عالی است.

حتی اگر شما سابقه در راه اندازی بیزینس و یا مغازه داری ندارید، جو رقابت راحت و کم سرمایه اینجا به شما اعتماد به نفس لازم جهت راه اندازی بیزینس را خواهد داد.

ولی نکته مهم آن است که حتما سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس باید پس از ۶-۱۲ ماه بعد از حضور و مطالعه انجام پذیرد وگرنه قطعا به شکست منجر خواهد شد. این تنها نکته ای است که متاسفانه هم وطنان با عجله در راه اندازی بیزینس و عدم رعایت آن، متقبل ضرر و از دست دادن سرمایه میشوند.

تنها سرمایه گذاری که در شروع و قبل از داشتن اطلاعات بومی و آشنایی با رفتار مصرف کننده بومی، میتوانید انجام دهید، خرید اپارتمان است. حال یا به منظور اجاره دادن آن با اجاره های به نسبت ۲ برابر ایران و یا به منظور تکمیل آپارتمان و فروش سریع و با سود آن، در این بازار داغ و پر تقاضای ملک در گرجستان.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر بیزینس ها، از جمله واردات و صادرات، راه اندازی کارگاه و کارخانه تولبدی، آپارتمان سازی ، ویلا سازی و یا کشاورزی و دامپروری و … ، برای مطالعه اولیه به گرجستان سفری داشته باشید ، تا در اینجا راهنمایی های لازم توسط ما یا متخصصان معرفی شده برایتان میسر گردد.

ولی اگر مطالعه اولیه در مورد بیزینس مورد نظرتان را بصورت «حضوری» در گرجستان از قبل انجام داده اید، برای تکمیل اطلاعات با شماره زیر بوسیله واتس اپ یا ایمو، جهت مشاوره بیزینس و مهاجرت، تماس داشته باشید:

۵۵۵۵١٣٣٣٣-٠٩٩۵
آقای مهندس گنجی

مطالب مرتبط با بیزینس گرجستان

‎!!! صنعت ساختمان در گرجستان بسیار رونق دارد و متوسط، سود بی نظیر 50 تا 100 درصدی در ساخت ساختمان، ویلا سازی، انبوه سازی و بازسازی با بازگشت سرمایه سریع در حال حاضر درگرجستان وجود دارد. همچنین قیمت املاک بسیار در تورم و این صنعت در رونق میباشد. همچنین تکمیل آپارتمانهای نوساز شامل سرامیک و نقاشی و کابینت در حال حاضر، بیزینسی رایج و پرسود است.

‎!!! وام بانکی در خرید املاک، تا 70% قیمت ملک قابل مطالبه است با سود زیر 8% در سال که با توجه به تورم فعلی 25% در گرجستان بسیار قابل ارزش است. همچنین سود بانکی در خصوص فعالیت های تجاری 2-4 % می باشد.

‎!!! خرید املاک مسکونی و تجاری و زمین مسکونی و کشاورزی نیز از جهت رشد سرمایه و میزان اجاره آن بسیار مناسب است، متوسط اجاره املاک در گرجستان 1% میزان سرمایه گذاری است که این نرخ بظور متوسط در ایران 0.5% است یعنی با سرمایه گذاری مشابه در تفلیس 2 برابر تهران میتوانید اجاره بگیرید بطور مثال اجاره یک آپارتمان 500 میلیون تومانی بطور متوسط در تفلیس 5 میلیون تومان می باشد ولی در تهران 2.5 میلیون تومان میباشد. به علاوه رشد بی نظیر قیمت ملک در تفلیس و همینطور رشد قیمت دلار و لاری نسبت به ریال.

‎!!! صنعت دامپروری و باغ داری و گلخانه و کشاورزی نیز با توجه به اقلیم مستعد گرجستان “صنعت اصلی کشور” و بسیار مورد توجه است.

‎!!! سرمایه گذاری در گرجستان چندین برابر پر بازده تر از ایران است. راه اندازی کسب و کار برای استفاده از موقعیت و ظرفیت گرجستان در امور واردات و صادرات راحت تر و پایدارتر از انجام امور خدماتی مانند املاک، رستوران و هتل داری می باشد.

‎!!! راه اندازی کسب و کار برای استفاده از بازار توریستهای گرجستان محدود به توریست ها و مقیم های ایرانی، نیاز به تجربه و تخصص دارد و بدون تجربه و تخصص لازم پیشنهاد نمی گردد.

!!! دولت گرجستان برای سرمایه گذاری های بزرگ و صنایع استراتژیک وام های بسیار ارزنده در نظر میگیرد.

!!! بانک های گرجستان برای راه اندازی بیزینس ها وام پرداخت می نمایند که در حال حاضر برای اتباع ایرانی محدودیت های زیادی قائل میشوند ولی قابل مذاکره بسته به نوع بیزینس می باشد.

↑ برگشت به بالا

ثبت شرکت گرجستان

ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود و با اساسنامه General Trading (یعنی امکان انجام تمامی کارهای خدماتی و تولیدی) در یک روز کاری با کل هزینه مجموعا 500 لاری انجام می پذیرد.

برای بهره مندی از شرکت باید حساب بانکی داشته باشید. اگر از گذشته ندارید ابتدا باید اقامت بگیرید تا بتوانید حساب بانکی باز کنید تا بتوانید شرکتی را که ثبت کرده اید، فعال کنید.

توضیح انواع ثبت شرکت در گرجستان

  1. سهامی مشارکت Join stock company (JSC)
  2. شرکت تعاونی Ggeneral participation (GP)
  3. شرکت تعاونی Cooperative co (CO)
  4. مشارکت محدود Limited partnership (LP)
  5. کارآفرینی فردی Individual enterpreneur (IE)
  6. مشارکت تجاری Business partner (BP)
  7. شرکت با مسئولیت محدود Limited ability company

 

از یکسال گذشته با تاسیس شرکت هیچ وقت به شما اقامت داده نمی شود مگر آنکه شرکت شما چند ماهی کار واقعی کند و توسط حسابدارتان مالیات مناسب پرداخت کرده باشید.

↑ برگشت به بالا