سرمایه گذاری در گرجستان، کسب و کار در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان، کسب و کار در گرجستان 1397-4-27 12:44:51 +04:30

سرمایه گذاری در گرجستان

کار در گرجستان، ثبت شرکت در گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان، بیزینس در گرجستان

دولت گرجستان از کسب و کار و اقتصاد باز حمایت ویژه ای دارد.

کسب و کار در گرجستان، بیزینس گرجستان

در گرجستان حقوق‌ ها بسیار کم و‌ امکان استخدام در شرکت ها (چه با صاحبین گرجی و چه ایرانی) بسیار سخت است.

ولی با توجه به رشد اقتصادی و امنیت اجتماعی و اقتصادی بی نظیر گرجستان از کریسمس پارسال که اولین مرحله اتحادیه اروپا و شینگن را قبول شدند و (با احتمال غریب به یقین عضویت قطعی در اتحادیه اروپا و شینگن در مرحله نهایی در ۲۰۲۰)، راه اندازی بیزینس برای بازار هدف ایرانیها و خارجی های مقیم و یا توریست ها، بسیار کم رقابت و کم سرمایه بر و در نتیجه عالی است.

حتی اگر شما سابقه در راه اندازی بیزینس و یا مغازه داری ندارید، جو رقابت راحت و کم سرمایه اینجا به شما اعتماد به نفس لازم جهت راه اندازی بیزینس در گرجستان را خواهد داد.

ولی نکته مهم آن است که حتما سرمایه گذاری در گرجستان و راه اندازی کسب و کار در گرجستان باید پس از ۶-۱۲ ماه بعد از حضور و مطالعه انجام پذیرد وگرنه قطعا به شکست منجر خواهد شد.
این تنها نکته ای است که متاسفانه هموطنان با عجله در راه اندازی بیزینس در گرجستان و عدم رعایت آن، متقبل ضرر و از دست دادن سرمایه میشوند.

تنها سرمایه گذاری که در شروع و قبل از داشتن اطلاعات بومی و آشنایی با رفتار مصرف کننده بومی، میتوانید انجام دهید، خرید آپارتمان در گرجستان است.
حال یا به منظور اجاره دادن آن با اجاره های به نسبت ۲ برابر ایران و یا به منظور تکمیل آپارتمان در گرجستان و فروش سریع و با سود آن، در این بازار داغ و پر تقاضای ملک در گرجستان است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر بیزینس ها، از جمله واردات و صادرات، راه اندازی کارگاه و کارخانه تولیدی، آپارتمان سازی ، ویلا سازی و یا کشاورزی و دامپروری و … ، برای مطالعه اولیه به گرجستان سفری داشته باشید ، تا در اینجا راهنمایی های لازم توسط ما یا متخصصان معرفی شده برایتان میسر گردد.

ولی اگر مطالعه اولیه در مورد بیزینس مورد نظرتان را بصورت «حضوری» در گرجستان از قبل انجام داده اید، برای تکمیل اطلاعات با شماره زیر بوسیله واتس اپ یا ایمو، جهت مشاوره بیزینس و مهاجرت، تماس داشته باشید:

+ فرم مشاوره سرمایه گذاری در گرجستان

۵۵۵۵١٣٣٣٣-٠٩٩۵
آقای مهندس گنجی

مطالب مرتبط با کسب و کار در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان

‎!!! صنعت ساختمان در گرجستان بسیار رونق دارد و متوسط، سود بی نظیر 50 تا 100 درصدی در ساخت ساختمان، ویلا سازی، انبوه سازی و بازسازی با بازگشت سرمایه سریع در حال حاضر درگرجستان وجود دارد. همچنین قیمت املاک گرجستان بسیار در تورم و این صنعت در رونق میباشد. همچنین تکمیل آپارتمانهای نوساز شامل سرامیک و نقاشی و کابینت در حال حاضر، بیزینسی رایج و پرسود است.

‎!!! وام بانکی در خرید املاک گرجستان، تا 70% قیمت ملک قابل مطالبه است با سود زیر 8% در سال که با توجه به تورم فعلی 25% در گرجستان بسیار قابل ارزش است. همچنین سود بانکی در خصوص فعالیت های تجاری 2-4 % می باشد.

‎!!! خرید املاک مسکونی و تجاری و زمین مسکونی و کشاورزی نیز از جهت رشد سرمایه و میزان اجاره آن بسیار مناسب است، متوسط اجاره املاک در گرجستان 1% میزان سرمایه گذاری است که این نرخ بطور متوسط در ایران 0.5% است یعنی با سرمایه گذاری مشابه در تفلیس 2 برابر تهران میتوانید اجاره بگیرید بطور مثال اجاره یک آپارتمان در گرجستان 500 میلیون تومانی بطور متوسط در تفلیس 5 میلیون تومان می باشد ولی در تهران 2.5 میلیون تومان میباشد.
به علاوه رشد بی نظیر قیمت ملک در تفلیس و همینطور رشد قیمت دلار و لاری نسبت به ریال.

‎!!! صنعت دامپروری و باغ داری و گلخانه و کشاورزی نیز با توجه به اقلیم مستعد گرجستان “صنعت اصلی کشور” و بسیار مورد توجه است.

‎!!! سرمایه گذاری در گرجستان چندین برابر پر بازده تر از ایران است. راه اندازی کسب و کار در گرجستان برای استفاده از موقعیت و ظرفیت گرجستان در امور واردات و صادرات راحت تر و پایدارتر از انجام امور خدماتی مانند املاک، رستوران و هتل داری می باشد.

‎!!! راه اندازی کسب و کار در گرجستان برای استفاده از بازار توریستهای گرجستان محدود به توریست ها و مقیم های ایرانی، نیاز به تجربه و تخصص دارد و بدون تجربه و تخصص لازم پیشنهاد نمی گردد.

!!! دولت گرجستان برای سرمایه گذاری های بزرگ و صنایع استراتژیک وام های بسیار ارزنده در نظر میگیرد.

!!! بانک های گرجستان برای راه اندازی بیزینس ها وام پرداخت می نمایند که در حال حاضر برای اتباع ایرانی محدودیت های زیادی قائل میشوند ولی قابل مذاکره بسته به نوع بیزینس می باشد.

↑ برگشت به بالا

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان به صورت مسئولیت محدود و با اساسنامه General Trading (یعنی امکان انجام تمامی کارهای خدماتی و تولیدی) در یک روز کاری با کل هزینه مجموعا 500 لاری انجام می پذیرد.

برای بهره مندی از شرکت باید حساب بانکی داشته باشید. اگر از گذشته ندارید ابتدا باید اقامت بگیرید تا بتوانید حساب بانکی باز کنید تا بتوانید شرکتی را که ثبت کرده اید، فعال کنید.

توضیح انواع ثبت شرکت در گرجستان

 1. سهامی مشارکت Join stock company (JSC)
 2. شرکت تعاونی Ggeneral participation (GP)
 3. شرکت تعاونی Cooperative co (CO)
 4. مشارکت محدود Limited partnership (LP)
 5. کارآفرینی فردی Individual enterpreneur (IE)
 6. مشارکت تجاری Business partner (BP)
 7. شرکت با مسئولیت محدود Limited ability company

از یکسال گذشته با ثبت شرکت در گرجستان هیچ وقت به شما اقامت داده نمی شود مگر آنکه شرکت شما چند ماهی کار واقعی کند و توسط حسابدارتان مالیات مناسب پرداخت کرده باشید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان

مناطق آزاد گرجستان (FIZ) مخفف Free Industrial Zone راهگشای بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و آزاد می باشد.

گرجستان بوسیله حمایت از یک اقتصاد بازار گرا و طرفدار سیاست های دولتی موافق بیزینس، به سرمایه گذاران محیط های کاری پویا و پر جنب و جوش با پیش نیازهای ایده آل برای رشد و سود ارائه می دهد.

مناطق فوق با نام های منطقه آزاد پوتی، منطقه آزاد کوتایسی و منطقه آزاد تفلیس نامگذاری می شوند.

بطور کلی 4 منطقه آزاد در گرجستان وجود دارد:

 1. منطقه آزاد صنعتی پوتی (Poti free industrial zone) که توسط شرکت Raika اداره می شود.
 2. منطقه آزاد صنعتی کوتایسی (Kutaisi free industrial zone) که توسط شرکت Georgia International Holding ارائه می شود.
 3. منطقه آزاد صنعتی کوتایسی (Kutaisi free industrial zone) که توسط شرکت Hualing Group اداره می شود.
 4. منطقه آزاد صنعتی تفلیس (Tbilisi free industrial zone) که توسط شرکت Tbilisi Free Zone اداره می شود.

یکی از مهمترین مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان و مناطق صنعتی آزاد گرجستان (منطقه آزاد پوتی، منطقه آزاد کوتایسی و منطقه آزاد تفلیس) بهره مندی از معافیت های مالیاتی است.

↑ برگشت به بالا