ویزای تحصیلی گرجستان و ویزای همراه

ویزای تحصیلی گرجستان و ویزای همراه

ویزای تحصیلی گرجستان و ویزای همراه

دولت گرجستان تلاش های بسیاری در راستای پیوستن به اتحادیه اروپا انجام داده است و هم اکنون در صف پیوستن به اتحادیه اروپا قرار دارد و همین امر یکی از دلایل علاقه مندی دانشجویان برای تحصیل و اخذ ویزای و اقامت و کار در این کشور است.

تحصیل در گرجستان بر مبنای نظام آموزشی ESTC اروپا می باشد و از دوره های دبستان، راهنمایی، دبیرستان و تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است و دوره دبستان در نظام آموزشی گرجستان 6 ساله، راهنمایی 3 ساله و دبیرستان 3 ساله می باشد و تحصیل پایان دوره راهنمایی در گرجستان اجباریست و پس از پایان دوره راهنمایی امکان تحصیل در دبیرستان های نظری برای دانش آموزان وجود خواهد داشت و در پایان دوره دبیرستان مدرکی به نام Atestate به دانش آموزان به منظور ورود به دانشگاه اعطا می شود.

بسیاری از دانشجویان به منظور تحصیل در هر کشوری از جمله گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی گرجستان نگران امکان بردن همراه با خود هستند و به منظور اطمینان خاطر دی این زمینه می بایست بدانید دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا از امتیاز بردن همراه برخوردار خواهند بود و این درخواست معمولاً پس از استقرار دانشجو در کشور گرجستان قابل انجام خواهد بود.

دریافت یک ویزای دانشجویی برای گرجستان، ابتدا می بایست از یکی از دانشگاه گرجستان پذیرش بگیرید و شما باید درخواست ویزای دانشجویی خود را قبل از خروج از کشور به سفارت گرجستان ارائه دهید و  پروسه ی ویزا معمولا بین 45 تا 60 روز به طول می انجامد، اما ممکن است طولانی تر هم باشد.

ویزای تحصیلی گرجستان نیز که معمولا ویزای نوع C است و حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد برای متقاضیان تحصیل در گرجستان جهت انجام مذاکرات اولیه با دانشگاه، توسط سفارت گرجستان در تهران صادر می شود.

ویزای تحصیلی گرجستان و ویزای همراه

ویزای تحصیلی گرجستان و ویزای همراه

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

اخذ ویزای تحصیلی گرجستان و تحصیل در گرجستان می تواند یکی از راه های مهاجرت و در نهایت اقامت گرجستان باشد و کشور مذکور دارای دانشگاه های متعددی است که سطح علمی مناسبی دارند و دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در گرجستان دارند.

افرادی که نیاز به اخذ ویزای گرجستان را دارند عبارتند از: دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور گرجستان را دارند، متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری و کسب و کار در کشور گرجستان را دارند، شرکت در کنفرانس های علمی، سمینار، تحقیق و پژوهش و یا سایر فعالیت های آموزشی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان شامل موارد زیر هستند:

  • ترجمه مدرک دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی
  • ریز نمرات آخرین سال تحصیلی
  • توصیه نامه از اساتید آخرین دانشگاه محل تحصیل
  • پاسپورت و مدارک هویتی
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزش نامه
  • عکس پاسپورتی
  • گواهی سلامت
  • هرینه ویزا
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه