واقعیت و شرایط زندگی در گرجستان و مشکلات زندگی در گرجستان

واقعیت و شرایط زندگی در گرجستان و مشکلات زندگی در گرجستان

واقعیت و شرایط زندگی در گرجستان

گرجستان کشور کوچکی است، با جمعیتی بسیار کمتر از ایران. به همین دلیل در جریان باشید که در یک کشور با حدوداً 5 میلیون جمعیت قطعاً فرصتهای کاری، سرمایه گذاری و اشتغال کمتر می باشد، پس اگر با ایده های بسیار بزرگ به این کشور می آئید و قصد به انجام رساندن آنها را دارید، بدانید احتمال نتیجه گرفتن شما آنقدرها زیاد نیست. گرجستان نیز محدودیتهای خود را دارد و اینجا بیشتر یک کشور توریستی می باشد تا کشوری برای پیاده سازی ایده های بزرگ.

مخارج زندگی در گرجستان تقریباً با کشور خودمان ایرانی برابری دارد، لطفاً به دنبال توجیه های گوناگون و مقایسه قیمت گوشت و یا شکلات با کشور خودمان نباشید. تجربه زندگی به ما نشان داده که قیمت به نسبت با قیمتهای ایران برابر بوده، در برخی اقلام گرانتر بوده و در برخی اقلام نیز ارزانتر می باشد .

واقعیت و شرایط زندگی در گرجستان این است که گرجستان کشور آرام و خوبی است اما گرجستان را نمی توانید کشور پیشرفته ای برشمرید. از نظر پیشرفتگی گرجستان با بسیاری از کشورهای اروپائی قابل قیاس نیست.

این است که گرجستان کشور آرام و خوبی است اما گرجستان را نمی توانید کشور پیشرفته ای برشمرید. از نظر پیشرفتگی گرجستان با بسیاری از کشورهای اروپائی

سرمایه گذاری در گرجستان، در بخشهای محدودی مطلوب است، ساخت و ساز و فروش املاک، دامپروری، کشاورزی، صنایع بسته بندی و برخی دیگر از صنایع.

مشکلات زندگی در گرجستان

مشکلات زندگی در گرجستان

مشکلات زندگی در گرجستان

مهمترین مشکلات زندگی در گرجستان عبارت است از :

 •  در دو سال گذشته تعداد مهاجرها در شهر تفلیس پایتخت گرجستان زیاد شده،به طوری که جمعیت این شهر از حدود ۱٫۵ میلیون نفر به ۲٫۴ میلیون نفر افزایش یافته است که باعث آلوده تر شدن هوای شهری و همچنین ترافیک های سنگین در برخی ساعت های روز در پایتخت گرجستان شده است. شهرهای دیگر گرجستان شاید برای زندگی مناسب باشند ولی برای کار و بیزینس مشکلات زیادی دارند و به مانند تفلیس نیستند.
 • کشور گرجستان برای زندگی یک کشور بسیار آرام با مردمانی مهربان و بافرهنگ هست ولی با توجه به جمعیت کم آن حدود ۵ میلیون نفر رای کسب و کار و بیزنس کمی مشکل به نظر می آید

هزینه زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان

اطلاع از هزینه زندگی در گرجستان و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به گرجستان یا هزینه تحصیل در این کشور می باشد

هزینه های قید شده مربوط به سال 2016 می باشد.

هزینه خوراک و غذا در گرجستان

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت ۱۲ GEL
 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) ۴۰ GEL
 • هزینه یک عدد مک دونالد ۱۳.۵۰ GEL

کافه و بار

 • هزینه نیم لیتر آبجو داخلی ۲ GEL
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر آبجو وارداتی ۳ GEL
 • هزینه یک فنجان کاپوچینو ۳.۶۱ GEL
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه ۱.۰۱ GEL
 • هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی ۰.۴۵ GEL
 • هزینه یک بطری شراب ۱۱،۰۰ GEL

سوپر مارکت

 • هزینه یک لیتر شیر  ۲.۴۳ GEL
 • هزینه یک قرص نان فرانسوی ۰.۷۹ GEL
 • هزینه یک کیلو برنج  ۲.۰۵ GEL
 • هزینه یک شانه تخم مرغ  ۳.۵۹ GEL
 • هزینه یک کیلو پنیر محلی ۷.۹۷ GEL
 • هزینه یکی کیلو گوشت سینه ۸.۶۴ GEL
 • هزینه یک کیلو گوشت ران ۱۳.۲۷ GEL
 • هزینه یک بسته سیگار ۳.۰۰ GEL

میوه و سبزیجات

 • هزینه یک کیلو سیب ۱.۸۸ GEL
 • هزینه یک کیلو موز ۳.۷۳ GEL
 • هزینه یک کیلو پرتقال ۲.۹۵ GEL
 • هزینه یک کیلو گوجه ۱.۹۳ GEL
 • هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۶ GEL
 • هزینه یک کیلو پیاز  ۱.۱۸ GEL

 

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

4 ديدگاه

 1. مهرداد نوامبر 10، 2019 در 4:05 ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  بنده قصد تغییر موطن و سکونت دراز مدت در کشور دیگری را دارم و در بین گزینه های موجود گرجستان را در نظر گرفته ام.
  لطفا از شرایط کشاورزی و تسهیلات بانکی در این زمینه و چند و چون صادرات محصولات کشاورزی از گرجستان و همچنین از حال هوا و لحن مردم این کشور در برخورد درازمدت با ایرانیان بفرمایید.
  با تشکر

 2. mohamadreza ژوئن 9، 2019 در 9:37 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام .من فوتبالیستم ومیخوام گرجستان ادامه بدم .کسی ازشرایطش خبر داره ؟میشه اصلا زندگی خوبی داشت؟ن

 3. مصطفی ژوئن 3، 2019 در 2:56 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام من کارم طراحی گرافیکه و مدرک ارایشگری هم دارم کار برای من هست؟

 4. مرتضی سپتامبر 17، 2018 در 2:15 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام کمک کنید از این خراب شده فرار کنیم خسته شدیم

 5. نغمه آگوست 15، 2018 در 11:15 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام من آرایشگر هستم شرایط کار در آنجا برای من به چه صورت است

  • آریا آگوست 15، 2018 در 1:48 ب.ظ - پاسخ دادن

   ایجاد یک بیزینس بزرگترین چالش تمام افرادی است که تصمیم به مهاجرت گرفته اند. و متاسفانه «جریان دلالی» در گرجستان این را میداند و وعده های امیدوار کننده به متقاضیان میدهد و اونها را بعد از خرید خانه یا انجام اقامت کارمندی و ثبت شرکت، رها میکند.

   ما به همه میگوییم که فرض کنید شما
   ساکن تهران هستید و بیزینس موفقی دارید، اگر بخواهید به شهر دیگری مهاجرت کنید مثلا اهواز، آیا آمادگی ندارید که «چند ماه بررسی کنید» تا بیزینس قبلی خودتون یا بیزینس جدیدی را اونجا هم راه بندازین؟

   با وجودیکه زبان و قوانین را هم بلدید و در کشور خودتان هستید؟
   چرا وقتی به مهاجرت به کشوری دیگر فکر میکنید انتظار دارید که شغل و بیزینستون را از راه دور شناسایی کرده باشید؟
   اگر صرف هرینه چند ماهه امرار معاش تا یافتن بیزینس خوب برایتان سخت است، «شما شرایط مهاجرت کردن را ندارید». حداقل مجردی مهاجرت کنید تا بتوانید با هزینه های کمتر دوران آشنایی با گرجستان را بگذرونید.

   «املاک آریا» به شما توصیه میکند که هوشمندانه تفکر نمایید و فریب امیدهای رایج در مورد «کاریابی» و «سرمایه گذاری مطمین!»، را نخورید.
   میدانیم بزرگترین سوال متقاضیان «شناسایی بیزینس» است ولی همچنان داریم مقاومت میکنیم و خود را از این «قلاب بازاریابی» بی نصیب میکنیم و همچنان تاکید میکنیم که

   نه «سرمایه گذاری مطمئن» وجود دارد
   و
   نه «شغل حاضر و آماده».

   تشریف بیارید حضورا در مورد ایجاد بیزینس یا یافتن شغل و یا سرمایه گذاری راهنماییتون خواهیم کرد تا با صرف تلاش لازم و پتانسیل ها و تجاربتان بتوانید در مسیر سرمایه گذاری درست یا شغل متناسب ، حرکت نمایید.
   مانند ۷۰‎٪ هموطنان با این سه واژه گول نخورید و سرمایه نبازید:
   ۱- هتل و هاستل
   ۲- رستوران
   ۳- بار و دیسکو

   هموطنان بهتون توصیه مینماییم در «سراب» جذاب هتل و رستوران و دیسکو، مانند ۷۰‎٪ ایرانیها سرمایه نبازید. میدانیم که بسیار برایتان محبوب است این ۳ بیزینس ولی حتی یک مورد موفق نمیتوانید در این میان بیابید.
   اگر فکر میکنید نمونه موفقی سراغ دارید نام ببرید تا دلایل پشت پرده حیاتشان را برایتان جهت «کسب اطمینان»، بیان نماییم.

   آریا بزرگترین و معتبرترین مرکز ارائه خدمات در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان ??

   شعب گرجستان:
   ☎️ 00995.555486868 (لسلیدزه)
   ☎️ 00995.555929242 (مرجانیشویلی)
   ☎️ 00995.555929272 (میدان آزادی)
   ☎️ 00995.555513333 (کالاکوری)
   ☎️ 00995.555201304 (باتومی)

   دفتر تهران:
   ☎️ 021.44950680 (تهران)

 6. مهسا آگوست 11، 2018 در 3:20 ب.ظ - پاسخ دادن

  گرجستان نسبت به ایران از بارندگی بیشتری برخورداره طوری که ایران بارندگی در سال 96-97 فقط 161 میلی متر بوده درحالی که در گرجستان در خشک ترین ماه شال میزان بارندگی 2200 میلی متر است . ایران سراسر فساد اقتصادی است که مردم هر روز تو کوچه ها و خیابان ها می ریزند در صورتی که گرجستان موفق ترین کشور در کاهش فساد اقتصادی بوده و رتبه سوم در آزادی اقتصاد داره و هیچ مانعی برای صادرات وجود نداره . گرجستان سالانه 7 میلیون گردشگر داره در حالی که ایران 5 میلیون گردشگر . گرجستان در حال پیشرفت برای پیوستن به اتحادیه شنگین هست . گرجستان زمینه های زیادی برای کار وجود دارد . حتی فقط یک کشاورزی رو حساب کنیم ببینید چند نفر سر کار می روند . علاوه بر کارگران ، برای فروش بذر ها ، گلخانه ها ، اشخاصی برای صادرات ، اشخاصی برای بسته بندی ، برای فروش دستگاه های کشاورزی و ….. وجود دارد . تنها یک کشاورزی نیست بلکه عوامل مرتبط با کشاورزی نیز مشغول به کار می شوند حالا شغل های زیاد دیگری هستند که در حال پیشرفت است. از شلوغی و آلودگی گرجستان میگید به این نکته هم اشاره کنید که این کشور رشد بسیاری در زمینه حمل و نقل داشته و زمینه اقتصادی زیادی چه از طریق دریا چه هوایی و چه زمینی فراهم کرده . کشور در زمینه های مختلف به خصوص در چندسال اخیر رشد فراوانی داشته. اگر شخصی در این خصوص سوالی داره با ایمیل با من در ارتباط باشه .

  • ata آگوست 25، 2018 در 5:55 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام خوبین من قصد مهاجرت به گرجستان رو دارم اگر ممکن هست واستون از طریق تلگرام با من در ارتباط باشید چون سرمایه کلانی و میخام بیارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • parisa نوامبر 23، 2019 در 7:01 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام خوب هستید ؟من و همسرم هم قصد مهاجرت داریم ممنون میشم به تلگرام من پیام بدید. چون ما قصد داریم بعد از انجام کارهامون سال دیگه یا نهایتا یک و سال و نیم دیگه مهاجرت کنیم. ایدی من : @parisarad1993

  • M_Kh ژانویه 9، 2020 در 7:45 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   لطفا آدرس ایمیلتون رو اعلام کنید

 7. میثم جولای 21، 2018 در 7:44 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام حرفه من کابینت سازی هست، آیا میتونم کار خوبی داشته باشم

ثبت ديدگاه