واحد پول گرجستان، لاری گرجستان، لاری

واحد پول گرجستان، لاری گرجستان، لاری

واحد پول گرجستان

لاری (GEL) واحد پول گرجستان است که هر یک لاری به 100 تتری تقسیم میشود. لاری برگرفته از گرجی باستان است که معنای “دارایی” و “پس انداز” را میدهد. در حالی که تتری اصطلاح پولی گرجستان باستان است به معنای “سفید” که در پادشاهی کولخیس در سده ششم پیش از میلاد استفاده میشد.
طبق قانون معاملات باید با لاری انجام شود. نرخ برابری لاری با دلار آمریکا و یورو روزانه تغییر می کند و هنگام تبدیل آن در صرافی ها و بانک ها باید به این موضوع دقت داشته باشید.

لاری گرجستان

پول گرجستان بصورت اسکناس های 5 تا 500 لاری به شکل اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100 لاری و اخیراً 200 و 500 لاری موجود می باشد که شامل اسکناس های چاپ قدیم و اسکناس های چاپ جدید می باشد.

پول گرجستان در زبان بین المللی و به اختصار بصورت GEL معرفی میشود که به معنای Georgian Lari میباشد.

سکه های لاری

سکه‌های صادرشده به‌ صورت 1، 2، 5، 10، 20 و 50 تتری و همچنین 1 و 2 لاری هستند.

ارزش لاری گرجستان

از سال 2015 تا کنون ارزش واحد پول گرجستان لاری نسبت به دلار افت کرده و امروزه حتی در مواقعی نوسان هر 100 دلار از 220 لاری تا 260 لاری تبدیل میشود در صورتی که در چند سال گذشته هر 100 دلار در حدود 160 لاری بوده است.

از آنجا که تبدیل لاری و ریال ایران به هم در گرجستان با کارمزد بیشتری اتفاق می اُفتد به همین دلیل بهتر است دلار آمریکا یا یورو را به لاری تبدیل کرد.

تبدیل لاری به ریال

پیشنهاد می کنیم پول خود را به دلار یا یورو در ایران تهیه کرده و زمانی که به گرجستان سفر کردید، پس از مقایسه نرخ ها آنرا در صرافی هایی که کمیسیون نمیگیرند به لاری گرجستان تبدیل کنید. بانک های گرجستان رقم کمتری برای تبدیل ارزهای مختلف به لاری به شما پرداخت می کنند.

تبدیل ارزهای دیگر به لاری

یورو، دلار آمریکا یا روبل روسیه را میتوان در صرافی های گرجستان به لاری تبدیل کرد. باقی ارزهای خارجی معمولاً در بانک ها قابل تبدیل به لاری است. توصیه میشود همیشه مقداری لاری با خود همراه داشته باشید. گرجی ها معاملات با لاری را به سایر ارزها ترجیح می دهند. هر چند در معاملات بزرگ نظیر خرید و فروش زمین، ملک، ماشین معاملات به دلار آمریکا انجام میشود.

توسط | 2018-10-05T12:00:55+04:00 ژوئن 1st، 2017|اخبار گرجستان دسته بندی ها|برچسب ها: ، ، ، ، |1 ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

يك ديدگاه

  1. ناصر مارس 2، 2018 در 1:41 ق.ظ - پاسخ دادن

    سلام برای صد دلار چند لاری تو گرجستان میدن

ثبت ديدگاه