مقایسه اقامت گرجستان با اقامت اروپا

مقایسه اقامت گرجستان با اقامت اروپا

مقایسه اقامت گرجستان با اقامت اروپا

شرایط اقامت گرجستان

اقامت دائم گرجستان :

در حقیقت اجازه اقامت دائم یعنی اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در کشور مورد نظر خودش بماند. ولی خیلی از افراد اقامت دائم را با اخذ شهروندی گرجستان یکی می دانند در صورتی که با هم متفاوت هستند.
اخذ اقامت دائم گرجستان طبق قوانین جاری این کشور یعنی اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در خاک گرجستان بماند ، کار ، زندگی و تحصیل کند ولی شهروند گرجستان محسوب نمی شود و حق رای ندارد و همچنین جهت اخذ وام های بانکی با محدودیت های خاصی روبرو است ، همچنین در اقامت دائم گرجستان به فرد متقاضی کارت اقامت دائم داده می شود در صورتی که در شهروندی گرجستان به فرد موردنظر علاوه بر کارت اقامت ، پاسپورت گرجستان هم اعطا می شود و فردی که شهروندی گرجستان را می گیرد از تمام حقوق یک شهروند برخوردار است مانند : حق رای ، دریافت وام های بانکی با شرایط آسانتر و …
شرایط اقامت گرجستان

شرایط اقامت دائم گرجستان:

طبق قوانین جاری کشور گرجستان فقط افرادی که دارای یکی از شرایط زیر هستند می توانند جهت اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنند :

۱ – هر فرد خارجی که با یکی از اتباع کشور گرجستان ازدواج کند می تواند پس از ازدواج، جهت اخذ اقامت دائم گرجستان درخواست دهد. البته در این حالت معمولا به خانم هایی که با آقایان گرجی ازدواج می کنند، راحت تر اقامت دائم گرجستان می دهند و با آقایان خارجی که همسر گرجی اختیار می کنند مقداری سخت گیرانه تر برخورد می شود.

۲ – هر فرد خارجی پس از شش سال تمدید کارت اقامت گرجستان و حضور کافی در طول سال در خاک این کشور می تواند جهت اخذ اقامت دائم گرجستان درخواست دهد.
شرایط اقامت گرجستان
۳ – اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری : بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، شخص سرمایه گذار به کسی می گویند که حداقل سیصد هزار لاری ( لاری ، واحد پول گرجستان ) به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کند. طبق قوانین جاری گرجستان به اشخاص سرمایه گذار در ابتدا اقامت دائم تعلق می گیرد.

لازم به ذکر است که امورات مربوط به اقامت دائم و اخذ شهروندی گرجستان حتما بایستی از طریق وکیل رسمی گرجی انجام پذیرد در غیر این صورت با احتمال خیلی زیاد پاسخ اینگونه درخواست ها از طریق اداره اقامت منفی صادر خواهد شد.
شرایط اقامت گرجستان

نکته :

شرایط استثنایی هم وجود دارد که بتوان زودتر اقامت دائم گرجستان را اخذ کرد و آن پرداخت مالیات بیشتر و به موقع است. با توجه به اینکه دولت گرجستان اکثر بودجه سالانه خودش را بر اساس مالیات های دریافتی از مردم و شرکتها تامین می کند، پرداخت مالیات از مهمترین موارد مورد نظر دولت گرجستان است. شما می توانید با پرداخت مالیات مکفی و به موقع و راه اندازی یک تجارت خوب و قابل قبول بعنوان یک فرد مطلوب برای کشور گرجستان شناخته شوید و مثلا در مدت دو سال هم بتوانید اقامت دائم گرجستان را اخذ کنید، در این مورد هم ما پرونده داشته ایم که فرد تنها در مدت دو سال از گذشت اقامتش در گرجستان، اقامت دائم را اخذ کرده است.
شرایط اقامت گرجستان

اخذ اقامت دائم اروپا:

در حال حاضر دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کشور های اروپایی بدون نیاز به زندگی در آن کشورها و پرداخت مالیات های اقامتی امکان پذیر است. کشور هایی که اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری ارائه میدهند، مالتا، اسپانیا، پرتغال، قبرس هستند.

اقامت دائم به فرد اجازه ی زندگی در کشور را میدهد و با شهروندی که پاسپورت دوم آن کشور را ارائه میدهد، تفاوت دارد. کشور های زیادی در اروپا وجود دارند که اقامت دائم کشورشان را ارائه می دهند. این اقامت بعداً می تواند منجر به اقامت دائم شود در برخی موارد هم اقامت دائم از همان ابتدا به متقاضی داده می شود مانند سرمایه گذاری در کشور مجارستان. در همه موارد، چه متقاضی در املاک و چه به صورت اوراق قرضه ی دولتی سرمایه گذاری انجام دهد، اجباری برای اقامت در آن کشور وجود ندارد هر چند که اگر بخواهد می تواند در آن کشور ساکن شود و زندگی کند. چند کشور کارائیبی وجود دارند که اقامت دائم و شهروندی کشورشان را بلافاصله اعطا می نمایند از جمله دومینیکا و گرانادا.
شرایط اقامت گرجستان

اقامت دائم اروپا از طریق سرمایه گذاری:

اقامت دائم مالتا:

اخذ اقامت دائم مالتا تنها در چهار ماه و بدون شرط اقامت فیزیکی و دانش زبان، تنها با 165000 یورو بلاعوض و یا سرمایه گذاری برگشت پذیر در خرید اوراق قرضه دولتی.

اقامت دائم پرتغال:

500،000 یورو سرمایه گذاری در املاک به علاوه ی هزینه های مربوطه و مالیات برای کسب اقامت پرتغال نیاز است. بعد از 5 سال متقاضیان و خانواده شان می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.
شرایط اقامت گرجستان

اقامت دائم اسپانیا:

برای اخذ اقامت اسپانیا 500،000 یورو سرمایه گذاری در خرید ملک مورد نیاز است و بعد از 5 سال می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد. به منظور اخذ اقامت دائم سرمایه گذاران باید در طول این مدت در اسپانیا زندگی کنند.

اقامت دائم قبرس:

اقامت دائم قبرس را می توان با سرمایه گذاری مبلغ 300،000 یورو در بخش املاک به دست آورد. متقاضیان می توانند با افزایش این مبلغ به 3 میلیون یورو شهروندی و پاسپورت قبرس را سریعا بدست آورند.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه