معرفی شهر برجومی گرجستان

برجومی شهری در استان سامتسخه-جاواختی گرجستان است . جمعیت این شهر طبق سرشماری سال 2009 میلادی 13600 تن بوده است.

شهر زیبای برجومی در کشور گرجستان به شهر “چشمه های آب گرم” معروف است که در 150 کیلومتری غرب تفلیس پایتخت گرجستان و در منطقه توری قرار دارد.

چشمه های آب معدنی برجومی

برجومی یکی از مناطق طبیعی و بکر گرجستان است که آب معدنی چشمه های آن به کشورهای گوناگونی از جمله ایالات متحده امریکا و کشورهای اتحادیه اروپا صادر می شود و همواره پذیرای جهانگردان طبیعت دوست بوده است.

این شهر در قرن 19 میلادی توسط نیکولاس تزار به عنوان شهر آب گرم توسعه پیدا کرد این منطقه حتی در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق, به خاطر آب‌های معدنی معروف بود و این شهرت حدود ۲۰۰ سال سابقه دارد و آب معدنی های زیادی از آنجا تهیه می شود. قدم زدن در اطراف تپه های این منطقه تفریحی دوست داشتنی است.

دیدنی های برجومی

از دیدنی های این منطقه میتوان به پارک ملی برجومی ( گارگلی ) اشاره کرد.این پارک در واقع منطقه محافظت شده در ناحیه قفقاز کوچک در جنوب غربی تفلیس و یکی از بزرگ ترین پارک های ملی اروپا است. این پارک در سال 1995 میلادی تاسیس و در سال 2001 میلادی به طور رسمی گشایش یافت. در این پارک انواع گونه های گیاهی و جانوری را می توان دید و از مناظر زیبای آن نهایت لذت را برد..

آنچه که باعث نگرانی دوستداران و حامیان محیط زیست در گرجستان می باشد , عبور خط لوله نفتی معروف باکو – تفلیس – جیحان از برجومی است. نشت احتمالی این خط لوله در آینده میتواند مشکلات فراوانی را برای محیط زیست برجومی بوجود آورد.

این شهر در نزدیکی شهر باکوری یانی و پیست اسکی واقع گردیده است.

تفریح در برجومی

از جمله جذاب‌ترین کارهایی که می توانید در سفر به برجومی داشته باشید می توان به درمان با چشمه های آب گرم و قدم زدن در تپه‌های سبز و خیره کننده این نواحی اشاره کرد.

تمام کسانی که از گرجستان بازدید کرده اند از رضایت خاطر خود بابت سفرشان و تعریف و تمجید فراوان از تعطیلاتی که داشته اند صحبت می کنند. این یکی از بهترین فرصت هایی ست تا به همراه خانواده های‌تان یا مجردی به این سفر هیجان انگیز و در عین حال آرامش‌بخش بروید.