مرغداری در گرجستان و پرورش طیور در گرجستان

مرغداری در گرجستان و پرورش طیور در گرجستان

مرغداری در گرجستان و پرورش طیور در گرجستان

مرغداری در گرجستان و پرورش طیور در گرجستان جزو یکی از بهترین فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود و مصرف سرانه مرغ در گرجستان بالاست از این رو پرورش مرغ در گرجستان می تواند بازگشت سرمایه کوتاه مدتی را داشته باشد.

پرورش طیور در گرجستان و مصرف گوشت مرغ در گرجستان بسیار بالاست و پرورش مرغ به صورت علمی و با راندمان بالا بسیار مقرون به صرفه است.

مرغ جزو طیوری است که دوره رشد کوتاه مدتی دارد، جزو طرح های زودبازده طبقه بندی می شود و جهت پرورش مرغ در گرجستان حتما بایستی تجربه و سرمایه لازم را داشته باشید.

بیش از 750 واحد صنعتی پرورش مرغ در گرجستان توسط آژانس مدیریت پروژه ها در چند سال گذشته در کشور گرجستان راه اندازی شده است و البته با توجه به نیاز داخلی گرجستان هنوز هم مرغ وارداتی از کشورهایی نظیر : فرانسه، اوکراین، عربستان و برخی از کشورهای دیگر به گرجستان وارد می شود.

جهت راه اندازی واحدهای صنعتی مرغداری در گرجستان، حداقل به صد هزار لاری گرجستان سرمایه نیاز است و بستر خوب و مناسب وظیفه اصلی را در مرغداری هست بعد نیاز به ساخت مرغداری مدرن برای تامین بازار داخلی در مرحله ی اول و هم چنین به عنوان صادرات به کشورهای منطقه درگام بعدی وجود دارد.

قبل از تولید و سرمایه گذاری بایستی بازار هدف خودتان را مشخص کنید و در دسته طیور، مرغ بیشترین مصرف را در گرجستان دارد و پس از آن بوقلمون و شترمرغ و بلدرچین و پس از تولید می تواند بصورت بسته بندی های شکیل به کشورهای اروپایی و آمریکایی صادر شود و بلدرچین بازار بسیار خوب و مصرف بالایی در کشورهای اروپایی دارد هر چند که فرهنگ استفاده از گوشت بلدرچین در گرجستان در حال فراگیر شدن است.

مرغداری در گرجستان و پرورش طیور در گرجستان

مرغداری در گرجستان و پرورش طیور در گرجستان

مزایای احداث مرغداری در گرجستان

مهمترین عامل در موفقیت یک تجارت در گرجستان، پشتکار و اصرار است و مزایای احداث مرغداری در گرجستان عبارتند زا:

  • مصرف سرانه مرغ در گرجستان بالاست از این رو پرورش مرغ در گرجستان می تواند بازگشت سرمایه کوتاه مدتی را داشته باشد.
  • مرغ جزو طیوری است که دوره رشد کوتاه مدتی دارد بنابر این جزو طرح های زودبازده طبقه بندی می شود.
  • اغلب واحدهای مرغداری در گرجستان به صورت سنتی و در روستاها وجود دارند به همین دلیل دولت و برخی از بانک های گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی که قصد احداث مرغداری مدرن را دارند کمک های مالی ویژه ای در نظر گرفته اند
  •  وام های خوداشتغالی و همچنین وام هایی که جهت ایجاد طرح های تایید شده وزارت کشاورزی گرجستان پرداخت می شود فقط به اتباع گرجی تعلق می گیرد.
مزایای احداث مرغداری در گرجستان

مزایای احداث مرغداری در گرجستان

معایب احداث مرغداری در گرجستان

معایب احداث مرغداری در گرجستان عبارتند زا:

  • کشور گرجستان کشوری بسیار کوچک با جمعیتی کم تر از تهران است بنابر این بازار بزرگی برای محصولات شما وجود ندارد و هر صنعتی در این کشور ممکن است اشباع شود ( اگر به فکر صادرات نباشید !)
  • 750 واحد صنعتی پرورش مرغ در گرجستان توسط آژانس مدیریت پروژه ها در چند سال گذشته در کشور گرجستان راه اندازی شده است.
  • جهت راه اندازی واحدهای صنعتی مرغداری در گرجستان، حداقل به صد هزار لاری گرجستان سرمایه نیاز است.
  • مرغ حیوانی است که به نسبت سایر طیور به بیماری ها بسیار حساس است و در صورت رعایت نکردن استانداردهای لازم ، می تواند ضرر و زیان زیادی را به شما تحمیل کند.
معایب احداث مرغداری در گرجستان

معایب احداث مرغداری در گرجستان

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه