مراکز مطالعاتی گرجستان

مراکز مطالعاتی گرجستان

مراکز مطالعاتی گرجستان

در مطلب زیر قصد معرفی مهمترین مراکز مطالعاتی گرجستان را داریم.

مراکز مطالعاتی گرجستان عموماً مراکز راهبردی و استراتژیکی هستند که توسط دولت گرجستان سیاستگذاری می شوند.

مرکز بین المللی مطالعات ژئوپلیتیک گرجستان (International Centre for Geopolitical Studies)

شخص حقوقی غیر تجاری است که بر اساس قانون اساسی، قوانین عمومی گرجستان و آیین‌ نامه خود فعالیت دارد و اهداف زیر را دنبال می کند:

حمایت از امنیت ژئوپلیتیک، توسعه سیاسی و اقتصادی گرجستان، عضویت گرجستان در نهادهای اروپایی و ناتو، حمایت از روند توسعه دموکراسی در گرجستان، معرفی کشور گرجستان در عرصه بین المللی.

نحوه فعالیت مراکز بین المللی مطالعات ژئوپلیتیک گرجستان بر اساس جمع‌ آوری اطلاعات لازم، تحلیل و پژوهش مسائل سیاسی، اقتصادی، حقوق بشر، اجتماعی، محیط زیست، علمی فرهنگی و غیره، نظارت بر دروند اجرایی تعهدات بین المللی گرجستان، تدوین و اجرای برنامه و طرح‌ های تخصصی، همکاری با مراکز مشابه بین المللی، سازمان‌ های بین المللی، دولتی، غیر دولتی محلی و پژوهشگران خصوصی، تدوین و تنظیم گزارش‌ها و توصیه‌ های مختلف، ایجاد مرکز اطلاع‌ رسانی، تدوین خبرنامه‌ های فصلی در خصوص پروسه‌ های ژئوپلیتیک داخل و خارج از گرجستان و انعکاس آن از طریق رسانه‌ های گروهی به منظور اطلاع‌ رسانی جامعه و نهادهای دولتی گرجستان، ترجمه و انتشار مطالب مرتبط، برنامه‌ ریزی و اجرای نمایشگاه، جشنواره و غیره؛ ایجاد نمایندگی‌ ها در داخل و خارج از کشور و فعالیت‌ های مجاز دیگر که این مرکز انجام می دهد.

مرکز بین المللی مطالعات ژئوپلیتیک گرجستان یکی از مراکز مطالعاتی گرجستان

مرکز بین المللی مطالعات ژئوپلیتیک گرجستان یکی از مراکز مطالعاتی گرجستان

 

مرکز بین المللی مطالعات اجتماعی و سیاسی گرجستان (International Centre for Social Research and Policy Analysis)

مرکز بین المللی مطالعات اجتماعی و سیاسی گرجستان در سال 2004 میلادی با حمایت و کمک معتبرترین دانشگاه‌ های دنیا تاسیس شده است که این امر باعث شده تا این مرکز امکانات گسترده جهت انجام مطالعات و ارائه توصیه‌ های لازم برای انجام اصلاحات مورد نظر در نهاد‌های دولتی، بخش خصوصی و دانشگاه‌های گرجستان با استفاده از روش‌های جدید و نوآوری‌ های موجود را دارا باشد.

مطالعات و تدوین توصیه‌ های لازم در زمینه‌ های جهانی‌ سازی، افزایش دانش اقتصادی، سیاست اتحادیه اروپا در برابر همسایگان، رقابت‌ پذیری منطقه‌ ای و ملی، سیاست ملی توسعه نوآوری‌ ها، توسعه اجتماعی، مدیریت و برنامه‌ ریزی استراتژیک، اصلاحات نهادهای دولتی، مدیریت توانایی‌ های شخصی، استراتژی اقتصادی و غیره از مهمترین اهداف مرکز بین المللی مطالعات اجتماعی و سیاسی گرجستان می باشد.

بنیاد مطالعات استراتژیک و روابط بین المللی گرجستان (Georgian Foundation for Strategic and International Studies GFSIS)

حمایت و توسعه ارزش‌های دمکراسی و امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در گرجستان، مطالعات مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اطلاع‌رسانی عمومی از مهمترین اهداف بنیاد مطالعات استراتژیک و روابط بین المللی گرجستان و یکی از مهمترین مراکز مطالعاتی گرجستان می باشد.

مرکز بین المللی مناقشات و مذاکرات گرجستان (International Center on Conflict and Negotiation)

مطالعات مناقشات در منطقه قفقاز و یافتن راه حل برای آنها، تجربه مناقشات مناطق دیگر جهان و پیشگیری از بروز بحران‌های جدید در منطقه از مهمترین نقاط هدف گذاری شده در مرکز بین المللی مناقشات و مذاکرات گرجستان می باشد.

یکی از جلسات مربوط به مراکز مطالعاتی گرجستان

یکی از جلسات مربوط به مراکز مطالعاتی گرجستان

موسسه مطالعات بین المللی قفقاز

این موسسه از سال 2009 میلادی زیر نظر دانشگاه دولتی ایلیا فعالیت دارد و از مهمترین اهداف موسسسه مطالعات بین المللی قفقاز می توان به مطالعات منطقه‌ ای و برنامه‌ های تحصیلی در مسائل قفقاز اشاره کرد.

مرکز اروپایی مسائل اقلیت‌ ها در گرجستان

مطالعات مسائل اقلیت‌ ها در منطقه قفقاز مهمترین الویت مرکز اروپایی مسائل اقلیت‌ ها در گرجستان به عنوان یک مراکز مطالعاتی گرجستان دنبال می شود.

موسسه گرجستان، مطالعات روسیه

مطالعات کل مسائل و روند های توسعه سیاسی و اقتصادی فدراسیون روسیه و پیش بینی خطرات احتمالی و ارائه برنامه‌ ها و راه‌ های پیشگیری به نهادهای دولتی و غیر دولتی گرجستان مهمترین خط مشی موسسه گرجستان، مطالعات روسیه در گرجستان می باشد.

مرکز اطلاع‌ رسانی “ناتو” در گرجستان

همانطور که از نام مرکز اطلاع‌ رسانی ناتو در گرجستان پیداست این مرکز مطالعاتی در گرجستان وظیفه پیگیری و اجرای سیاست های ناتو در گرجستان را بر عهده خواهد داشت.

ناتو در گرجستان

ناتو در گرجستان

مرکز مطالعات استراتژیک گرجستان

مطالعات مسائل سیاسی منطقه قفقاز و بین المللی به عنوان اصلی ترین هدف در مرکز مطالعات استراتژیک گرجستان نقطه گذاری شده است.
در حال حاضر مدیریت این مرکز به عهده ایراکلی مناغاریشویلی وزیر اسبق امور خارجه گرجستان در دولت شواردنادزه است.

مرکز امنیت منطقه‌ای قفقاز جنوبی در گرجستان

مهمترین هدف مرکز امنیت منطقه‌ای قفقاز جنوبی در گرجستان مربوط به مطالعات مسائل سیاسی منطقه قفقاز جنوبی و بین المللی است و  الکساندر روستسکی در لحظه انتشار این مطلب مدیریت آن را برعهده دارد.

موسسه علوم سیاسی گرجستان

مطالعات مسائل سیاسی منطقه‌ ای و بین المللی گرجستان برعهده مرکز موسسه علوم سیاسی گرجستان است.

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

يك ديدگاه

  1. آریا آبان 11، 1396 در 1:44 ق.ظ - پاسخ دادن

    اقامت گرجستان – ثبت شرکت در گرجستان – سرمایه گذاری در گرجستان

ثبت ديدگاه