قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت در این سال ها از طرفداران زیادی داشته است، البته از دیر باز خرید ملک در کشور های آسیایی از جمله ترکیه بین سرمایه داران ایرانی رونق داشته و متقاضیان بسیاری داشته است.

افرادی که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید اراضی را دارا باشند و اتباع ایرانی جزو افراد مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند.

مالک او باید درخواست خود را مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند و انجام امور اداری پیش از انجام معامله و عقد هرگونه قرارداد به وزارتخانه مربوطه ارائه دهد و در صورت عدم ارائه درخواست در زمان تعیین شده انتقال سند و عقد قرارداد نیز با تاخیر مواجه خواهد شد.

هر شخصی که مایل به خرید خانه در ترکیه باشد و اجازه اقامت نداشته باشد باید از نزدیکترین اداره شماره شناسایی خود را دریافت کنند تا بتوانند خرید ملک در ترکیه انجام دهند و مالک یا وکیل قانونی باید برای درخواست انتقال سند در موعد مقرر اقدام کرده و انرا قبل ار هرگونه عقد به سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه کند در غیر اینصورت انتقال سند با تاخیر مواجه خواهد شد.

قوانین خرید ملک در ترکیه توسط وزارت کشور و امور خارجه ترکیه تنظیم شده و قانون پایه و نوع قرارداد برخوردار هست.

قرارداد خرید ملک در ترکیه بر اساس شرایط زیر برای ملک‌های مسکونی و تجاری می‌تواند باطل شود:

  • اگر ملک مورد معامله باعث نقض یا شکسته شدن قوانین کشور ترکیه شده باشد.
  • عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان‌های امنیتی باعث لغو قراداد می‌شود.
  • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه ها می‌تواند موجب باطل شدن مالکیت فرد شود.
  • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه
قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه