شرایط باز کردن حساب بانکی در گرجستان

شرایط باز کردن حساب بانکی در گرجستان

شرایط باز کردن حساب بانکی در گرجستان

حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان:

افتتاح حساب بانکی در گرجستان ( باز کردن حساب بانکی در گرجستان ) چگونه است؟ افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای اتباع ایرانی از ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی دستخوش تغییرات زیادی شد.
به دلیل وضع تحریم های بانکی جهانی بر علیه ایران در اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی متاسفانه کشور گرجستان نیز متاثر از وضع چنین تحریم های بین المللی روابط بانکی خودش را با اتباع ایرانی تحت قوانین جدید و سختگیرانه قرار داد و افتتاح حساب بانکی در گرجستان طبق قوانین جدید در گرجستان انجام می گیرد.
بر همین اساس از همان ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای اتباع ایرانی فقط به صورت لوکال ( داخلی ) باز می شود و اتباع ایرانی حق هیچ گونه تراکنش در خارج از گرجستان ندارند.
حساب بانکی در گرجستان
ویزا کارت صادر شده در گرجستان برای اتباع ایرانی فقط در داخل گرجستان کار می کند و به هیچ عنوان در خارج گرجستان کارایی ندارد. همچنین هیچ شخص یا شرکتی در خارج از گرجستان قادر نیست مبلغی را به این حساب ها در داخل گرجستان واریز کند و همچنین صاحب اینگونه حساب های لوکال قادر نخواهند بود به حساب یا اکانتی در خارج از گرجستان پول واریز کنند و یا حواله بزنند.
لطفا جهت باز کردن حساب بانکی در گرجستان ( افتتاح حساب بانکی در گرجستان ) هشیار باشید و فریب افراد سودجو در این زمینه را نخورید که مدعی این هستند با اخذ مبالغی از شما قادر خواهند بود یک حساب بانکی در گرجستان با امکان تراکنش بین المللی برای شما باز کنند.
حساب بانکی در گرجستان
افراد سودجو و فرصت طلب ، شاید در ابتدا و با دوست و رفیق و آشنا بازی قادر شوند چنین حساب بانکی را برای شما باز کنند ولی مطمئن باشید چون تراکنش های تحت ویزا کارت – مستر کارت و امریکن اکسپرس زیر نظر بانک مرکزی آمریکا و وزارت خزانه داری این کشور قرار دارد ، در اسرع وقت اینگونه حساب ها شناسایی و مسدود می گردند.

تکلیف باز کردن حساب بانکی در گرجستان:

پس تکلیف بازکردن حساب بانکی در گرجستان چیست؟ اگر یک نفر بازرگان یا سرمایه گذار بخواهد در گرجستان سرمایه گذاری کند ، چگونه می تواند سرمایه خودش را به گرجستان بیاورد بدون افتتاح حساب بانکی در گرجستان؟
شاید این سوال خیلی از شما عزیزان تاجر یا سرمایه گذار و یا مهاجر باشد. در حال حاضر کلیه نقل و انتقالات پولی به صورت غیرقانونی و بدون نظارت سازمان یا ارگانی خاص ، توسط برخی صرافی های ایرانی انجام می شود.
بدین گونه که آنها می گویند به حساب ریالی ما در ایران هر چقدر وجه به دلار آمریکا می خواهید واریز کنید تا در گرجستان به شما دلار آمریکا دهیم. که در این راستا هم افراد فرصت طلب زیادی بوده اند که کلاهبرداری های فراوانی نیز انجام داده و متواری گشته اند و یا اینکه چون مدرک یا مدارکی دال بر نقل و انتقال پول در قالب یک قرار داد وجود نداشته ، متواری نشده بلکه به صورت عادی به زندگی خودشان در گرجستان ادامه می دهند.
معمولا از نظر حقوقی بسیار مشکل است که بتوان اثبات کرد که اگر مثلا ۵۰۰ میلیون تومان به حساب شخصی در ایران واریز کرده ایم به دلیل چه بوده است؟ اگر شخص صراف به شما دلار در گرجستان تحویل ندهد و از شما ریال بگیرد در ایران از نظر حقوقی اثبات این موضوع بسیار مشکل و تقریبا محال است.
حساب بانکی در گرجستان
بنابراین وجود چنین تحریم هایی متاسفانه فقط ضرر و زیان خودش را به ملت ایران می رساند که دچار چنین خسارت هایی می شوند و میتوان گفت که این تحریم های بی رحمانه فقط بر ضد مردم عادی ایران تنظیم گشته که از نظر قوانین بین المللی هم خلاف است.
ولی بانک های گرجستان با استناد به قوانین داخلی خودشان که در اساسنامه آنها آمده است مختار هستند که با چه شخص یا اشخاص یا شرکت هایی کار کنند و با چه کسانی کار نکنند.
بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در گرجستان و یا کارآفرینی را دارید بدانید که افتتاح حساب بانکی در گرجستان با مشکلات مالی فراوانی روبرو هستید که مهمترین سد پیش روی سرمایه گذارهای بزرگ ایرانی همین موضوع بوده است.
حساب بانکی در گرجستان
هر چند که می دانیم و آگاه هستیم که این شرایط به غیر از گرجستان در سایر کشورهای جهان نیز حکمفرماست ، حتی بسیاری از کشورهای جهان به رغم اجرای برجام ، از کار کردن با اشخاص یا شرکت های ایرانی به دلیل ترس از جریمه های مالی آمریکا معذور هستند و نمی توان تقصیر را به گردن آنها نهاد بلکه مقصر اصلی آن کشوری است ( ایالات متحده آمریکا ) که قرارداد برجام را امضا می کند ولی اجرا نمی کند.

افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای سرمایه گذارهای ایرانی چگونه است؟

تعریف سرمایه گذار در قوانین جاری گرجستان : شخصی است که حداقل مبلغ سیصد هزار لاری ( لاری = واحد پول گرجستان ) را به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کند.
با توجه به اینکه اقامت گرجستان با سرمایه گذاری در ابتدا منجر به اخذ اقامت دائم گرجستان برای شخص سرمایه گذار و خانواده وی می شود ، لذا کلیه بانک های گرجستان بدون ایجاد محدودیت با اشخاصی که اقامت دائم گرجستان را دارند ، کار می کنند.
بنابراین روش دیگری که شخص متقاضی بدون هیچ محدودیتی بتواند با حساب های بانکی خودش در گرجستان بدون داشتن محدودیت معامله کند ، اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری است.
حساب بانکی در گرجستان
بنابراین می بینید که روش های فراوانی جهت اخذ کارت اقامت گرجستان و سپس بازکردن حساب بانکی در گرجستان وجود دارد که بستگی به شرایط شما دارد.
یکی دیگر از این روش ها ، خرید ملک در گرجستان حداقل به میزان ۳۵ هزار دلار آمریکا و اخذ کارت اقامت یکساله گرجستان است که پس از اخذ اقامت ، شخص متقاضی می تواند بدون داشتن هیچ مشکلی در بانک های گرجستان حساب باز کند ، هر چند که حتی پس از داشتن کارت اقامت گرجستان همه ی بانکها با اتباع ایرانی کار نمی کنند و فقط چند تا بانک هستند که این کار را انجام می دهند ولی پس از اخذ اقامت دائم یا شهروندی گرجستان تمام بانک های گرجستان بدون محدودیت با اتباع ایرانی کار می کنند.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه