شاخص های اقتصادی کلان برای سرمایه گذاری در گرجستان

شاخص های اقتصادی کلان برای سرمایه گذاری در گرجستان

شاخص های اقتصادی کلان برای سرمایه گذاری در گرجستان

سیاست های بازاریابی، با حمایت مالی از نرخ های مالیاتی کم و کارایی نظارتی، جریان تجارت و سرمایه گذاری را تسهیل می کند و خصوصی سازی در مقیاس وسیع پیشرفت کرده است و تلاش های ضد فساد به نتایج قابل توجهی دست یافته است.

پایداری پولی و پایداری کلی سلامت مالی نسبتا خوب حفظ شده است، گرجستان از انعطاف پذیری اقتصاد کلان برخوردار بوده است.

اصلاحات سازمانی عمیق تر و سریعتر برای افزایش استقلال و اثربخشی قضایی برای تضمین توسعه اقتصادی پویا و پایدار همچنان مهم هستند و پیشرفت چشمگیر کشور در بهبود شرایط رشد تجاری در تعدادی از شاخص های بین المللی در گرجستان است.

اقتصاد گرجستان بین اروپا و آسیا در یک “جاده ابریشم” تاریخی واقع شده است که با بازارهای بین المللی بسیار همپوشانی دارد و خود این موضوع به تنهایی انگیزه های مهم سرمایه گذاری در گرجستان را برای سرمایه گذاران خارجی بوجود می آورد.

اقتصاد گرجستان برای سرمایه گذاری در گرجستان

اقتصاد گرجستان از نظر بعضی سیاست‌های کلیدی خوب عمل می‌کند و اصلاحات قابل توجهی برای ارتقای اثربخشی مقررات، پیاده شده و سیاست‌های بازار آزاد و نرخ پایین مالیات‌ها حفظ شده است.

بیشترین رشد اقتصادی گرجستان نیز در زمینه های ساخت و ساز در گرجستان، هتلداری و رستوران داری، معدن، ملک و مستغلات و خرید و فروش و اجاره ملک و مستغلات بوده است.

بانک جهانی، گرجستان را به عنوان اصلاح کننده اقتصاد شماره یک جهان نام نهاد و کشور را در بالاترین سطح خود قرار داد سهولت انجام شاخص های تجاری .

اقتصاد گرجستان با یک فضای نسبتا آزاد و شفاف در کشور حمایت می شود.

شاخص های اقتصادی کلان برای سرمایه گذاری در گرجستان

شاخص های اقتصادی کلان برای سرمایه گذاری در گرجستان

انواع شاخص های کلان اقتصاد گرجستان

صندوق بین المللی پول شاخص های اقتصادی گرجستان را مثبت نشان می دهد و از این روند تقدیر نمود.

در اقتصاد گرجستان، تجارت خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که ارزش صادرات و واردات برابر با ۱۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی است و متوسط نرخ تعرفه در گرجستان ۷ /۰ درصد است که خود باعث رونق تجارت آزاد است و برای مالکیت زمین‌های کشاورزی هنوز محدودیت‌هایی وجود دارد و نظام بانکی در حال مدرن شدن است و دسترسی به منابع مالی افزایش یافته است  و اگرچه بازار سرمایه در حال بزرگ شدن و تطبیق با استانداردها است اما بورس اوراق بهادار هنوز کوچک و توسعه‌ نیافته است.

انواع شاخص های کلان اقتصاد گرجستان عبارتند از:

  • تولید ناخالص داخلی (GDP) – گرجستان ساختار تولید ناخاص ملی رو متحول ساخته است مانند: حمل و نقل و ارتباطات، هتل و رستوران، صنایع، ساخت و ساز و تجارت، کشاورزی و …

  • تورم – ثبات قیمت یک عامل اساسی برای رشد اقتصادی و این امر باعث کاهش و ثباتی تورم در گرجستان بوده است.

  • بیکاری – در سه ماهه دوم سال 2018 میلادی، نرخ بیکاری سالانه گرجستان 1.9 درصد کاهش داشته است و  در حال حاضر نرخ بیکاری در گرجستان ، 12.1 درصد می باشد.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه