سرمایه گذاری در صنعت و معدن گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت و معدن گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت و معدن گرجستان – فروش تجهیزات و ماشین آلات به صرفه تر از احیاء مجدد آنها هست و  ماشین آلات صنعتی به صورت آهن قراضه به کشورهای همسایه صادر می شود

گرجستان یکی ازسریع‌ترین کشورها در ایجاد تغییرات اقتصادی بوده و در سال ۲۰۱۱ مقام شانزدهم جهان را در سهولت تجاری به خود اختصاص داد.

در دهه گذشته ،این کشور بر جذب سرمایه گذاری خارجی و عمدتا سرمایه گذاری مستقیم خارجی متمرکز بوده است.

مواد فلزی دیگری مانند مس ،روی و سرب نیز در مناطق مختلف از جمله در ناحیه بولنیسی یافت میشوند و معادن اکسید باریوم گرجستان بسیار غنی می باشند، رگه هایی با ضخامتهای متفاوت از اکسید باریوم در غرب گرجستان یافت می شود

در گرجستان حدود ۴۶ معدن ذغال سنگ نارس وجود دارد که ۵ واحد از آنها از اهمیت صنعتی خاصی برخوردارند و حجم ذخیره کل این معادن ۷۱ میلیون متر مکعب می باشد.

در گرجستان شما نمی توانید معدنی را خریداری کنید ولی می توانید آن را با دریافت مجوز با مدت معینی از دولت اجاره کرده و فعالیت نمایید.

گرجستان یکی ازسریع‌ترین کشورها در ایجاد تغییرات اقتصادی بوده و در سال ۲۰۱۱ مقام شانزدهم جهان را در سهولت تجاری به خود اختصاص داد.

سرمایه گذاری در صنعت و معدن گرجستان

مواد معدنی و صنعتی در کشور گرجستان

گرجستان از جمله کشورهاییست که از منابع معدنی نسبتا خوبی برخوردار است از جمله منگنز .

مهم ترین معادن منگنز در شهر چیاترا قرار دارند و معدن سنگ آهن چاتاخ گرجستان در ناحیه بولنیسی گرجستان قرار دارد.

مواد فلزی دیگری مانند مس ،روی و سرب نیز در مناطق مختلف از جمله در ناحیه بولنیسی یافت میشوند.

سرمایه گذاری در معادن گرجستان

معادن اکسید باریوم گرجستان بسیار غنی می باشند، رگه هایی با ضخامتهای متفاوت از اکسید باریوم در غرب گرجستان یافت می شود.

گومبرین یا گل سفید از دیگر مواد معدنیست که در گرجستان یافت می شود. مهمترین منبع گومبرین در نزدیکی کوتائیسی و در حوالی روستای گومبار قرار دارد.

معادن سنگ مرمر گرجستان که کیفیت آن با مرمرهای مهم جهان مانند مرمر کاراد ایتالیا برابری می کند در بخش ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

معادن ذغالسنگ تقیبولی و تقوارچلی شامل 347 میلیون تن ذغالسنگ بوده و معدن ذغال منطقه آخالتسیخه ذخایری معادل 71 میلییون تن لیگنیت دارد.

گرجستان وارث صنایع متنوعی در زمینه های فولاد، نصب تجهیزات هواپیما ، مواد غدایی، معدن و لوکوموتیو از شوروی سابق بود اما سوء مدیریت ناشی از مشکلات داخلی این کشور به ورشکستگی بسیاری از آنها انجامید.

ثبت ديدگاه