سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی گفت:

ضمانت‌های اقتصادی لازم برای سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان وجود دارد. بشیر جعفری صبح امروز در جمع سرمایه‌گذاران و مدیران بیش از 90 تشکل کشاورزی با طرح این پرسش که چرا در بازارهای منطقه‌ای به خصوص کشورهای همسایه در منطقه قفقاز در مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی حرفی برای گفتن نداریم، از تمایل این صندوق در توسعه اراضی زراعی برای تولید نهاده‌های دامی در کشور گرجستان خبر داد و افزود:

این صندوق آمادگی کامل دارد تمام محصول تولیده شده را در اسرع وقت با حمل از مبدأ به کشور ایران وارد کند.

خرید زمین کشاورزی در گرجستان

جعفری همچنین از تمایل این صندوق در ایجاد، سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان و راه‌اندازی و توسعه بازارچه عرضه محصولات کشاورزی در گرجستان خبر داد و گفت: عرضه محصولاتی مانند پسته، خرما، کشمش، سیب درختی، خشکبار، سیب زمینی، پیاز، سیر و سبزیجات در این بازارچه می‌تواند عملی شود.

شرایط اقلیمی در گرجستان به گونه‌ای است که در بخش وسیعی از این کشور امکان کشاورزی و باغداری وجود دارد، افزود: امکان کشت بسیاری از گیاهان، سبزیجات و غلات در زمین‌های این کشور وجود دارد و از آنجایی که برای شرکت‌های خارجی هیچ محدودیتی برای مالکیت زمین در نظر گرفته نشده است؛ از این رو می‌توانیم به راحتی در این کشور وارد شده و از امکانات آن در راستای توسعه کشاورزی بهره‌مند شویم.

پتانسیل خارجی و سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان با بیان اینکه دولت گرجستان برای توسعه بخش کشاورزی در این کشور از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند، ادامه داد: گرجستان به طور سنتی یک منطقه کشاورزی بوده و اغلب میوه‌ها درگرجستان دو تا چهار هفته زودتر از اوکراین، لهستان و کشورهای اروپایی می‌رسند از این رو این موضوع یک فرصت استثنایی برای ورود محصولات گرجستان به بازارهای جهانی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در گرجستان بخش زیادی از اراضی کشور در اختیار دولت بوده است که طی روندی به نام خصوصی‌سازی مالکیت آنها به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزود: گرجستان به سرمایه‌گذاری خارجی به عنوان راهبردی برای توسعه ملی می‌نگرد و دولت گرجستان سعی کرده است تا بهترین شرایط را برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کند.

قوانین بانکی برای سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان

جعفری با بیان اینکه قوانین بانکداری در گرجستان این امکان را به شرکت‌های خارجی می‌دهد که حساب جاری و دارای سوددهی افتتاح کنند، ادامه داد: دارایی‌های شخصی سرمایه‌گذاران خارجی از عوارض واردات و مالیات‌های گمرکی معاف هستند.

وی به نقش گرجستان به عنوان دروازه اروپا و آسیا، دسترسی به دریای سیاه و وجود منطقه آزاد تجاری بندری اشاره کرد و افزود: برابری حقوقی سرمایه‌گذاران خارجی با سرمایه‌گذاران داخلی و تدوین قوانین لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی، قوانین مالیاتی تسهیل کننده سرمایه‌گذاری خارجی، اجازه برگشت سود و سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذار در گرجستان به خارج از کشور، نیروی متخصص ارزان و هزینه پایین تولید و آب و خاک مکفی از مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور است.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

5 ديدگاه

 1. Elham ژانویه 21، 2018 در 12:19 ق.ظ - پاسخ دادن

  ببخشید اصلاح میکنم رشته همسرم لیسانس کساورزی و زراعت میباشد و تجربه خوبی دارد

 2. Elham ژانویه 21، 2018 در 12:17 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام .همسرم کارمند دولت است و دانشگاه کشلورزی خوانده و اکنون هم ذر این زمینه کار میکند .من هم کارمند دولت هستم و رشته ام ارشد مشاوره خانواده و کارم در همین زمینه است .و هر دو در زمینه شغلی دوازده سال تجربه و رزومه داریم یک پسر شانزده ساله داریم و دارو ندارمان صد میلیون است اقامت گرجستان را چگونه بگیریم و چه شغلی برای ما وجود دارد .ضمنا من 39 و همسرم46ساله هستیم

 3. monire gorgi نوامبر 18، 2017 در 3:02 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  من گرجی هستم
  اطلاعات خود را در زمینه ی گر جستان بهروز کنید

  • آریا نوامبر 18، 2017 در 7:06 ب.ظ - پاسخ دادن

   ضمن تشکر از شما؛ مطلب فوق به نقل از مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی است که در تاریخ 05 مرداد 1396 در وب سایت درج شده است.
   این مطلب به سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان، پتانسیل خارجی و سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان، قوانین بانکی برای سرمایه‌ گذاری در کشاورزی گرجستان اشاره دارد که در مشروح خبر بطور دقیق درج شده است.

   در عین حال اگر تناقضی در مطلب می بینید توضیح دهید تا اصلاح شود.

 4. صفا اکتبر 29، 2017 در 3:46 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام طبق دانسته های گذشته شخصی خرید ملک کشاورزی در گرجستان بصورت حقیقی وجود ندارد ایا از طریق ثبت شرکت وحقوقی میتوان اقدام به خرید زمین کشاورزی کرد

ثبت ديدگاه