ساخت و ساز ساختمان در گرجستان و سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان

ساخت و ساز ساختمان در گرجستان و سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان

ساخت و ساز ساختمان در گرجستان

ساخت و ساز ساختمان در گرجستان جزو سرمایه گذاری های مطمئن به شمار می آید به طوری که اگر اصولی کار شود حدودا 60 تا 100 درصد سوددهی دارد.

با توجه به امضای قرارداد همگرایی بین گرجستان و اتحادیه اروپا ساخت و ساز ساختمان در گرجستان و همچنین مطرح شدن طرح پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا و ناتو در آینده ای نزدیک، فرآیند بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده در تفلیس و سایر شهرهای گرجستان شتاب زیادی گرفته است.

پس از استقلال گرجستان در سال ۱۳۷۱ خورشیدی ،با توجه به اینکه کلیه بخش های اقتصادی این کشور دچار رکود شدیدی شد و بسیاری از کارخانجات فعال در زمان شوروی سابق تعطیل شدند.

بافت شهر تفلیس بسیار قدیمی و کهنه باقی ماندند و کمتر کسی به فکر نوسازی آنها می افتاد ولی با مطرح شدن پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا، اولین چیزی که در مذاکرات بین دولت گرجستان و اتحادیه اروپا مطرح شده بود ، پرداختن به مسائل زیربنایی گرجستان بود.

نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده تفلیس از حدود چهار سال پیش آغاز شده است ولی به دلیل سرمایه گذاری خارجی اندک در این بخش به کندی پیشرفت دارد.

چند مورد سرمایه گذاری در گرجستان را میتوان نام برد که اخیرا سود بخش بوده و شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی دارند مانند :

صنعت گردشگری ،صنعت ساختمان، صنایع کشاورزی و دامپروری وصنعت بازیافت

دولت گرجستان خدمات بهتری به سرمایه گذاران میدهد و شرایط سودمندتری در جامعه گرجستان دارند.

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان

یکی از بی خطر ترین سرمایه گذاری ها در گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان است

ضمن داشتن دوره بازگشت سرمایه پایین، در صورتی که سنجیده عمل شود سود قابل توجهی هم خواهد داشت و حتی به ازای هر مترمربع ساخت می تواند دو تا ۲٫۵ برابر اصل سرمایه سود داشته باشد.

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان می تواند به سه بخش کلی تقسیم شود :

  • ساختمان سازی : در این حالت قطعه زمینی آماده خریداری می شود و پس از اخذ مجوزهای لازم، ساختمان موردنظر ساخته و آماده می شود.
  • نوسازی بافت های فرسوده : در این حالت بافت های فرسوده شهری کاملا تخریب شده و با نقشه ای جدید ساختمان مجددا ساخته و آماده می شود.
  •  مرمت و بازسازی بافت های فرسوده : در این حالت نقشه ساختمان ثابت باقی می ماند و فقط نمای داخلی و بیرونی ساختمان مرمت و بازسازی می شوند.

قانون اخذ مجوز ساخت و ساز گرجستان

قانون اخذ مجوز ساخت و ساز گرجستان

قانون اخذ مجوز ساخت و ساز گرجستان

دولت گرجستان برای بهبود شرایط ساخت و ساز اقدام به اصلاح قانون اخذ مجوز ساخت و ساز گرجستان را نموده است.

این موضوع بدلیل بازده فراوان سرمایه در زمینه ساخت و ساز در گرجستان،  کشش سرمایه گذاری در این مورد را تحریک نموده و آینده ایی روشن دارد.

در سال های اخیر محور شهرداری تفلیس و دولت گرجستان بر پایه بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده در تفلیس و سایر شهرهای گرجستان بوده است و در این موارد سرعت عملکرد زیادی نیز داشته اند.

با در نظر گرفتن اصلاح قانون مجوز ساخت و ساز در گرجستان یکی از بی خطرترین سرمایه گذاری‌ها در گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی است، که با بررسی و بازاریابی دقیق فعالیت در این بخش سود قابل توجه خواهد داشت.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه