اقامت گرجستان، اخذ اقامت گرجستان، انواع اقامت گرجستان

اقامت گرجستان، اخذ اقامت گرجستان، انواع اقامت گرجستان

اقامت گرجستان

مقوله اقامت گرجستان با اخذ پاسپورت گرجستان و شهروندی گرجستان متفاوت است. با اخذ اقامت در گرجستان به شما شهروندی گرجستان اعطا نمی شود.
لازم به توضیح است بر اساس قانون شخصی که به مدت 5 سال اقامت داشته و در گرجستان زندگی کرده باشد می تواند برای اقامت دائم گرجستان اقدام کند.

اخذ اقامت گرجستان

برای اخذ اقامت گرجستان روش های قانونی بسیاری نظیر اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان، اقامت از طریق تحصیل در گرجستان، اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان، اقامت از طریق ازدواج در گرجستان، اقامت گرجستان با خرید ملک و اقامت از طریق کار در گرجستان وجود دارد که در این مقاله به تک تک آنها می پردازیم.

اقامت گرجستان با ثبت شرکت

یکی از روش های متداول اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت است. با ثبت شرکت در گرجستان می توانید درخواست اقامت خود را به دولت گرجستان ارائه کنید.
بخش عظیم درآمد دولت گرجستان از مالیات است و طبیعتاً به مسائل و امور مالیاتی بسیار حساس است و در صورت ثبت شرکت در گرجستان باید موارد مربوط به امور مالیاتی را به دقت و به موقع پرداخت کنید. در غیر اینصورت پروسه اقامت شما تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است لغو گردد.

بطور کلی این روش مناسب افرادی است که قصد راه اندازی کسب و کار واقعی را دارند. چراکه راه اندازی کسب و کار صوری صرفاً با هدف اخذ اقامت گرجستان شما را با مشکلات قانونی متعددی مواجه خواهد کرد و حتی ممکن است تحت تعقیب قضائی قرار بگیرید.

اقامت تحصیلی گرجستان

در صورتی که دانشجو هر یک از دانشگاه های گرجستان باشید، تا زمانی که به تحصیل اشتغال داشته باشید به شما اقامت موقت گرجستان اعطا می شود.
لازم به ذکر است پس از پایان دوره تحصیلات، اقامت شما لغو و بیشتر از دوره تحصیلی معتبر نمی باشد. اما به هر حال اقامت تحصیلی گرجستان قابل تبدیل و ادامه در روش های دیگر است.

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

درآمد و اقتصاد کشور گرجستان به شدت به سرمایه گذاری خارجی وابسته است. یکی از حداقل امتیازاتی که دولت گرجستان به سرمایه گذاران اعطا می کند اقامت گرجستان است.

بسته به مقدار سرمایه گذاری شما که می تواند خرید زمین در گرجستان، خرید ملک در گرجستان، ثبت شرکت در گرجستان یا ایجاد شغل در گرجستان باشد به شما بسته های متفاوت اقامت موقت گرجستان یا اقامت دائم گرجستان اعطا می شود.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

شاید اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج ساده ترین کاری باشد که به ذهن شما خطور کند. اما در نظر داشته باشید دولت به شدت ازدواج شهروندان گرجی با اتباع خارجی را تحت نظر و کنترل دارد و در صورت اثبات صوری بودن ازوداج در گرجستان حتی اگر اقامت دائم گرجستان را داشته باشید، منجر به لغو اقامت شده و حتی ممکن است افراد تحت پیگرد قضایی قرار بگیرند.

سودجویان بسیاری در گرجستان وجود دارند که با معرفی زوجین و با استفاده از این روش و اخذ هزینه های هنگفت این روش را پیشنهاد می کنند؛ اما در عمل و واقعیت اقامت از طریق ازدواج صوری یکی از پر ریسک ترین روش های ممکن است.

اقامت گرجستان با خرید ملک

بر اساس قوانین موجود، در صورتی که شهروند خارجی ملکی با ارزش بیش از 35،000 دلار خریداری نماید می تواند نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام کند و تا زمانی که ملک فوق را در اختیار داشته باشد می تواند مقیم قانونی گرجستان باشد.

اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید آپارتمان یا زمین یا ملک و مستغلات یکی از مطمئن ترین روش های موجود است که می تواند پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت گرجستان تبدیل به اقامت دائم گرجستان شود.

اقامت کارمندی گرجستان

در این روش لزوماً نیاز به ثبت شرکت در گرجستان یا سرمایه گذاری در گرجستان ندارید و همین که نامه ای از شرکتی داشته باشید که مشغول به کار هستید کفایت می کند و تا زمانی که شاغل باشید می توانید اقامت موقت گرجستان را داشته باشید و اقامت شما تمدید می شود.

اقامت موقت در این روش پس از گذشت 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم گرجستان است.

شهروندی گرجستان، پاسپورت گرجستان

همانطور که اشاره کردیم شهروندی گرجستان مقوله ای جدا از اقامت گرجستان است و برای اخذ شهروندی گرجستان حتماً باید پاسپورت گرجستان را داشته باشید.
برخلاف ادعای برخی از شرکت های سودجو، اخذ پاسپورت گرجستان بسیار سخت و تا حدی غیر ممکن است. اما همچنان روش هایی برای اقوام گرجی نظیر گرجی های ساکن فریدن وجود دارد.

در نظر داشته باشید پاسپورت پناهندگی گرجستان که سبز رنگ است با پاسپورت شهروندی گرجستان که قهوه ای رنگ است متفاوت است. بنابراین دقت کنید در این زمینه از شما سوء استفاده نشود.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

يك ديدگاه

 1. پرشین هویز آگوست 19، 2017 در 10:44 ب.ظ - پاسخ دادن

  اقامت و شهروندی گرجستان به بیان راحت.

  ١- اقامت موقت گرجستان ٢ راه دارد:
  اول. اقامت کارمندی که با تهیه یک قرارداد کارمندی با شرکتی گرجی برایتان انجام میشود.
  دوم. خرید خانه بالای ١۵٠ میلیون تومان.

  ٢- اقامت دایم گرجستان ٢ راه دارد:
  اول. تمدید اقامت موقت بیش از ۵ سال.
  دوم. سرمایه گذاری بالای ۵٠٠ میلیون تومان.

  ٣- پاسپورت یا شهروندی گرجستان ٢ راه دارد:
  اول. پس از اقامت دایم با شرایطی که سخت ترینش تسلط به خواندن و نوشتن زبان گرجی است.
  دوم. سرمایه گذاری سنگین در مشاغل مورد حمایت دولت.

ثبت ديدگاه