خرید و فروش زمین در گرجستان، انواع زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان، انواع زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان اگر (مسکونی یا تجاری) باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صد در صد امکان پذیر است.

از سال ۲۰۱۴ میلادی فروش زمین کشاورزی به خارجی ها ممنوع شده است و همچنین خرید زمین برای اتباع خارجی در فاصله ی 5 کیلومتری از مرزها ممنوع است.

قیمت خرید زمین در گرجستان با توجه به نوع کاربری آن و همچنین مناطق قرار گیری آن بسیار متفاوت است.

قیمت زمین با کاربری مسکونی در تفلیس پایتخت گرجستان از مترمربعی ۳ دلار آمریکا شروع شده و تا مترمربعی ۱۰۰۰ دلار آمریکا در مرکز شهر می رسد.

+ قیمت انواع زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان با کاربری تجاری برای اتباع خارجی آزاد می باشد و مالکیت آن صد در صد می باشد ولی با خرید این نوع ملک زمین مسکونی در گرجستان نمیتوانید کارت اقامت بگیرید و چون زمین جزو مستغلات می باشد و خرید این نوع زمین هم در فاصله 5 کیلومتری از مرزهای گرجستان برای افراد خارجی ممنوع می باشد.

برای خرید زمین در گرجستان و کلا هر نوع املاک گرجستان؛ کلیه هزینه های خرید و فروش سند و کمیسون بر عهده فروشنده می باشد و خرید ملک در این کشور هیچ گونه مالیاتی ندارد.

انواع زمین در گرجستان

انواع زمین در گرجستان بر اساس نوع کاربری به شکل زیر دسته بندی میشود:

  • زمین مسکونی در گرجستان
  • زمین تجاری در گرجستان
  • زمین اداری در گرجستان
  • زمین کشاورزی در گرجستان
  • زمین بدون کاربری در گرجستان

با شروع سال ۲۰۱۸ و ارائه قوانین جدید توسط دولت، خرید زمین کشاورزی توسط خارجی ها امکان پذیر نمی باشد و در این حال شما میتوانید این زمین ها را به صورت اجاره بلند مدت برای مثال ۹۹ ساله در اختیار داشته و بهره برداری نمایید.

بطور کلی به دلیل اینکه در این روش (اجاره زمین کشاورزی) در ابتدا نمی توانید اقامت گرجستان را کسب کنید؛ اینکار به هیچ وجه توصیه نمیشود!

املاک آریا پیشنهاد میکند ابتدا با خرید آپارتمان نوساز در گرجستان نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام نموده و سپس فرصت های کسب و کار در گرجستان را مطالعه کنید.

خرید زمین در گرجستان اگر مسکونی یا تجاری باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صددرصد امکان پذیر است.

خرید زمین در گرجستان اگر مسکونی یا تجاری باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صد در صد امکان پذیر است.

 مزیت های خرید زمین در گرجستان

گرجستان کشوری چهار فصل بوده و تقربا ۳ میلیون هکتار یعنی معادل به ۴۳ درصد خاک این کشور برای کشاورزی مناسب میباشد.

مزیت های خرید زمین در گرجستان بطور کلی عبارتند از:

  • زمین های تجاری برای ساخت و ساز در شهر تفلیس و باتومی بسیار سود آور است به گونه ای که شما می توانید با ۱۵۰ هزار دلار حداقل ۱۵۰ هزار دلار سود آوری کنید.
  • زمین های تجاری و مسکونی در یک شهر رو به رشد مانند باتومی فعلا برای خرید و سرمایه گذاری بسیار سودآور می باشد و سرمایه گذاری در این شهر بعد از ۲ سال حداقل ۴۰۰ درصد سودآوری دارد، البته قبل از خرید حتما مشاوره بگیرید تا سرمایه گذاری بیهوده انجام ندهید! سرمایه گذاری در باتومی شرایط بسیار خاصی دارد.
  •  زمین های کشاورزی در گرجستان با آب فراوان بهترین راه سرمایه گذاری در گرجستان هستند، سودآوری کشاورزی در گرجستان و فروش محصولات کشاورزی در گرجستان و همچنین صادرات آن به روسیه و اتحادیه اروپا به شدت سودآور است به گونه ای که بسیاری از ایرانیان در گرجستان به کشاورزی می پردازند.
 مزیت های خرید زمین در گرجستان

انواع زمین در گرجستان

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه