خرید و فروش زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان اگر مسکونی یا تجاری باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صددرصد امکان پذیر است.

سال ۲۰۱۴ میلادی فروش زمین کشاورزی به خارجی ها ممنوع شده است و همچنین خرید زمین برای اتباع خارجی در فاصله ی 5 کیلومتری از مرزها ممنوع است.

قیمت خرید زمین در گرجستان قیمت خرید زمین در گرجستان با توجه به نوع کاربری آن و همچنین مناطق قرار گیری آن بسیار متفاوت است.

قیمت زمین با کاربری مسکونی در تفلیس پایتخت گرجستان به شرح زیر است : از مترمربعی ۳ دلار آمریکا شروع شده و تا مترمربعی ۱۰۰۰ دلار آمریکا در مرکز شهر می رسد.

+ قیمت انواع زمین در گرجستان

خرید و فروش زمین در گرجستان یا تجاری برای اتباع خارجی آزاد می باشد و مالکیت آن صد در صد می باشد ولی با خرید این نوع ملک زمین مسکونی در گرجستان نمیتوانید کارت اقامت بگیرید و چون زمین جزو مستغلات می باشد و خرید این نوع زمین هم در فاصله 5 کیلومتری از مرزهای گرجستان برای افراد خارجی ممنوع می باشد.

برای خرید زمین و هر نوع ملک دیگری کلیه هزینه های خرید و فروش سند و کمیسون بر عهده فروشنده می باشد و خرید ملک در این کشور هیچ گونه مالیاتی ندارد.

زمین در کشور گرجستان از لحاظ کاربرد به 5 دسته تقسیم می شود: کاربری مسکونی، کاربری تجاری، کاربری اداری، کاربری کشاورزی و بدون هیچ کاربری

با شروع سال ۲۰۱۸ و ارائه قوانین جدید توسط دولت، خرید زمین کشاورزی توسط خارجی ها امکان پذیر نمی باشد و در این حال شما میتوانید این زمین ها را به صورت اجاره بلند مدت برای مثال ۹۹ ساله در اختیار داشته و بهره برداری نمایید.

خرید زمین در گرجستان اگر مسکونی یا تجاری باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صددرصد امکان پذیر است.

خرید زمین در گرجستان اگر مسکونی یا تجاری باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صددرصد امکان پذیر است.

 مزیت های خرید زمین در گرجستان

گرجستان کشوری چهار فصل بوده و تقربا ۳ میلیون هکتار یعنی معادل به ۴۳ درصد خاک این کشور برای کشاورزی مناسب میباشد.

مزیت های خرید زمین در گرجستان عبارتند از:

  • زمین های تجاری برای ساخت و ساز در شهر تفلیس و باتومی بسیار سود آور است به گونه ای که شما می توانید با ۱۵۰ هزار دلار حداقل ۱۵۰ هزار دلار سود آوری کنید.
  • زمین های تجاری و مسکونی در یک شهر رو به رشد به نام آناکلیا فعلا برای خرید و سرمایه گذاری بسیار سودآور می باشد و سرمایه گذاری در این شهر بعد از ۲ سال حداقل ۴۰۰درصد سودآوری دارد، البته قبل از خرید حتما مشاوره بگیرید تا سرمایه گذاری بیهوده انجام ندهید ، سرمایه گذاری در آناکلیا شرایط بسیار خاصی دارد.
  •  زمین های کشاورزی در گرجستان با آب فراوان بهترین راه سرمایه گذاری در گرجستان هستند، سودآوری کشاورزی در گرجستان و فروش محصولات کشاورزی در گرجستان و همچنین صادرات آن به روسیه و اتحادیه اروپا به شدت سودآور است به گونه ای که بسیاری از ایرانیان در گرجستان به کشاورزی می پردازند.
 مزیت های خرید زمین در گرجستان

مزیت های خرید زمین در گرجستان

 

ثبت ديدگاه