خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری

خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری

خرید زمین کشاورزی در گرجستان

خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری در سال 2018 نسبت به گذشته تغییرات زیادی را داشته است.
در حال حاضر و بر اساس قوانین، یک شهروند خارجی نمی تواند بطور مستقیم نسبت به خرید زمین کشاورزی در گرجستان اقدام کند.

زمین کشاورزی در گرجستان بصورت قراردادهای اجاره بلند مدت قابل واگذاری به شهروندان خارجی است.

شرایط خرید زمین کشاورزی در گرجستان

همانطور که توضیح دادیم در سال 2018 امکان خرید خرید زمین کشاورزی در گرجستان برای خارجی ها میسر نیست.
امتیاز زمین کشاورزی در گرجستان بصورت قراردادهای بلند مدت نظیر 99 ساله اعطا می گردد.

باید توجه داشته باشید در روش موجود شما مالک دائمی زمین محسوب نمی شوید و تنها در مدت مقرر آنرا اجاره کرده و می توانید بهره برداری نمایید.

سرمایه گذاری در کشاورزی و گلخانه در گرجستان

سرمایه گذاری در کشاورزی و گلخانه در گرجستان

قیمت زمین کشاورزی در گرجستان

براساس آخرین قوانین جاری گرجستان، خارجی ها امکان خرید زمین کشاورزی را ندارند و امتیاز زمین کشاورزی در گرجستان بصورت قرارداد بلند مدت 99 ساله اعطا می گردد.

بطور متوسط قیمت زمین کشاورزی در گرجستان با امکانات برق و آب مناسب بصورت زیر دسته بندی میشود:

 • از 1 تا 3 هکتار، قیمت هکتاری 10،000 دلار
 • از 3 تا 10 هکتار، قیمت هکتاری 5،000 دلار
 • از 20 تا 50 هکتار، قیمت هکتاری 3،000 دلار
 • بالای 200 هکتار، قیمت هکتاری 1،000 دلار
کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان با مشکلات زیادی از قبیل کمبود سرمایه، عدم دانش روز و تولید کشاورزی به صورت سنتی، نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات کشاورزی مواجه است.

اما در چند سال اخیر سرمایه گذاری های خارجی در این بخش صورت گرفته و دولت قصد دارد تا با برنامه‌ ریزی صحیح و اصولی، بخش کشاورزی را در این کشور رونق بخشد.
پس از اجرای توافقنامه تعرفه صفر درصد میان گرجستان و اتحادیه اروپا، صادرات محصولات کشاورزی این کشور به اتحادیه اروپا افزایش چشم گیری داشته است.

هدف دولت گرجستان در کنار روش های سنتی کشاورزی، ایجاد و توسعه بخش تولید صنعتی محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی و مراکز مدیریت است تا با این اقدامات ضمن افزایش اشتغال زایی در این بخش، سطح زندگی کشاورزان را نیز بهبود بخشد.

دلایل سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

آب و هوای مناسب، وجود بازار بزرگ فروش در منطقه، هزینه های پایین، تسهیلات ویژه دولت گرجستان در بخش کشاورزی، قیمت پایین زمین از دلایل مهم سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان است.

از این رو سرمایه گذاری در رشته های زیر شاخه کشاورزی مانند: دامپروری، پرورش ماهی، صنایع تبدیلی، آبهای معدنی، گلخانه، سردخانه و … را می توان یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری در گرجستان نام برد.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

6 ديدگاه

 1. امراله مهماندوست دسامبر 9، 2019 در 4:45 ب.ظ - پاسخ دادن

  دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

 2. مهدی می 24، 2019 در 12:39 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.من دنبال زمین اجاره ای هستم برای کشاورزی گندم و جو و سیب زمینی و گوجه و…..لطفا راهنمایی کنین وضعیت قیمت ها و هزینه هارو حدود درامد وبقیه شرایط

 3. راضیه جولای 27، 2018 در 9:32 ق.ظ - پاسخ دادن

  طور متوسط قیمت زمین کشاورزی در گرجستان با امکانات برق و آب مناسب بصورت زیر دسته بندی میشود:

  از 1 تا 3 هکتار، قیمت هکتاری 10،000 دلار
  این قیمت برای یک ساله یا 99 سال ؟

 4. احمد استکی ژوئن 15، 2018 در 10:52 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام من سرمایه گذار در بخش کشاورزی هستم برای صیفی جان و محصولات زارعیمثل گندم جو و دانه های روغنی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هکتار زمین می خوام لطف کنید اطلاعات دقیق قیمت برای ۱۰۰ هکتار را به من بدید زمین حتما اّب به اندازه کافی کنارش باشه برای شروع کار باید شرکت به ًثبت برسونم اگر باید برسونم هزینه وکیل ویا حسابدار برای یک سال چقدر میشه با این سرمایه گذاری به من اقامت دایم می دهند لطف کنید اطلاعات دقیق به من بدید حتما از خجالتتون در میام

  • آریا ژوئن 18، 2018 در 12:19 ب.ظ - پاسخ دادن

   لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در WhatsAPP با شماره 00995555513333 (مهندس گنجی) ارتباط برقرار کنید تا شما را بطور کامل راهنمائی کنند.

 5. hesan آوریل 24، 2018 در 3:11 ب.ظ - پاسخ دادن

  salam roozetoon be kheyr…man mikhaham dar keshvare gorjestan yek gavdari be hamrah zamin keshavarxi baraye kesht o kare damparvari anjam bedaham lotfan begin chetor va az koja bayad peygir besham

  • آریا آوریل 24، 2018 در 5:14 ب.ظ - پاسخ دادن

   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم ارتباط و مشاوره رایگان را پر کنید تا در اسرع وقت یکی از کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کرده و شما را بصورت تخصصی راهنمایی کنند.

ثبت ديدگاه