گرجستان به لحاظ موقعیت استراتژیک در منطقه قفقاز ، سیاست باز تجاری و همچنین شرایط بسیار سریع و آسان تشریفات گمرکی و ثبت سند خودرو همواره به عنوان قطب اقتصادی واردات و صادرات مجدد خودروهای نو و دست دوم به کشور های منطقه شناخته شده است .
در ادامه قصد داریم به چند نکته در مورد خرید خودرو در گرجستان اشاره کنیم ، با ما همراه باشید :

1-  خرید ، فروش و واردات خودرو در گرجستان بدون محدودیت برای شهروندان گرجی و خارجی فارق از اینکه مقیم کشور باشند یا نه قابل انجام است

2- جالب است بدانید که کارت خودرو همان سند خودرو قلمداد می شود و پروسه استعلام مدارک ، انتقال سند و دریافت سند و پلاک جدید وسیله نقلیه کاملا الکترونیک بوده وحداکثر ظرف 15 دقیقه امکان پذیر می باشد.

3- هزینه انتقال سند و اخذ پلاک جدید 70 لاری است ولی امکان انتخاب پلاک خودرو به صورت دلخواه هم برای شما فراهم شده و بسته به رُند بودن پلاک انتخابیتان باید به دولت پول پرداخت کنید ، پلاک های سفارشی از حداقل 250 لاری تا حداکثر 10 هزار لاری قیمت دارند .

4- خودروهای پلاک گرجستان بدون نیاز به دریافت پلاک ترانزیت می توانند به کشورهای C.I.S (جمهوری‌های مستقل اتحاد جماهیر شوروی سابق مانند ارمنستان ، آذربایجان ، ترکمنستان ، روسیه و … ) ، ترکیه ، بلغارستان و کشور های اتحادیه اروپا سفر کنند .

5- اتباع خارجی میتوانند با استفاده از امکانات ، بنادر( پوتی و باتومی ) و شرایط باز تجاری گرجستان نسبت به واردات خودرو به گرجستان اقدام کنند و سپس با دریافت پلاک ترانزیتی برچسبی با امکان تردد 60 روزه در گرجستان ، خودروی مذکور را بدون پرداخت حق گمرکی به دولت گرجستان ، به کشور مطبوع خود صادر کنند . همچنین ایشان می توانند با شرایط مشابه خودروی وارد شده به گرجستان را خریداری و صادر نمایند.

6- خرید و فروش خودرو عموما در بازار خودروی روستاوی و یا سایت های اینترنتی انجام می شود که در صورت نیاز ، کارشناسان ما جهت انجام پروسه کارشناسی قیمت ، ترجمه ، خرید ، بررسی فنی ، بدنه و استعلام مدارک می توانند در خدمت شما باشند .