خرید آپارتمان در گرجستان

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۵ میلادی در پارلمان گرجستان به تصویب رسید, اتباع خارجی می توانند از طریق خرید خانه در گرجستان یا خرید ملک در گرجستان, اقامت گرجستان را کسب کنند, که منظور از اقامت گرجستان در حقیقت اخذ ID کارت گرجستان است.

طبق قوانین جاری گرجستان, هر خارجی می تواند با خرید ملک به مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا, بدون نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و یا پرداخت مالیات, کارت اقامت یکساله گرجستان را دریافت کند و تا زمانی که ملک مورد نظر در مالکیت آن تبعه خارجی است اقامت یکساله وی سالانه تمدید خواهد شد.

ولی خرید ملک در گرجستان بایستی بصورت نقدی باشد تا اقامت گرجستان را بتوانید کسب کنید.

خرید آپارتمان در گرجستان معمولا در شهرهای بزرگ و پایتخت (تفلیس) گرانتر از شهرهای کوچک و روستاها است.

قیمت خرید ملک در گرجستان نسبت به کشورهای اطراف بسیار ارزانتر است.

در گرجستان چند نوع آپارتمان برای فروش موجود است:

  •  بلک فریم Black Frame یا همان نیمه ساخته و سفت کاری شده.
  • وایت فریم White Frame یا سفید کاری شده و آماده تحویل.
  •  قدیمی بازسازی نشده Old (کلنگی).
  • قدیمی بازسازی شده Renewed.

علاوه بر شرایط ساختمانی آپارتمان, شرایط محیطی و موقعیت قرارگرفتن و مبله بودن هم در قیمت آپارتمانها تاثیر دارند.

ساختمانهای ویلایی فراوانی هم در گرجستان برای فروش به خارجیها موجود است که هرچه موقعیت بهتری داشته باشند قیمت های بالاتری دارند.

البته ویلاها از قیمت مشخصی برخوردار نیستند و گاهاً موارد بسیار خوب و ارزان در بین آنها یافت میشود.

هزینه مسکن و آپارتمان در گرجستان

هزینه مسکن و آپارتمان در گرجستان

هزینه مسکن و آپارتمان در گرجستان

قیمت آپارتمان در گرجستان از مترمربعی 350 دلار (درحال ساخت یا در پایین شهر) شروع میشود و تا مترمربعی 2000 دلار در بالای شهر, آماده تحویل و مبله می باشد.

خرید آپارتمان در تفلیس یکی از روش های اخذ اقامت گرجستان است. با خرید حداقل ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا می توانید اقامت گرجستان با خرید ملک را از آن خودتان کنید.

خرید آپارتمان در گرجستان معمولا در شهرهای بزرگ و پایتخت (تفلیس) گرانتر از شهرهای کوچک و روستاها است.

قیمت آپارتمان در تفلیس بر اساس هر مترمربع و سال ساخت آنها محاسبه می شود.

قیمت آپارتمان در تفلیس بر اساس مکان قرارگیری آنها نیز متفاوت هستند.

ارزان ترین آپارتمان ها هم در شهرک های اطراف تفلیس : شهرک گلدانی – شهرک هوآلینگ و … گرانترین آپارتمان ها در منطقه واکه تفلیس قرار دارند.

قیمت یک متر مربع آپارتمان نوساز در تفلیس (پایتخت گرجستان)

قیمت یک متر مربع آپارتمان نوساز در تفلیس (پایتخت گرجستان)

 خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان طبق قوانین, اقامت گرجستان با خرید ملک , هر شخص خارجی می تواند با خرید ملک حداقل به مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا, بدون نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و یا پرداخت مالیات , کارت اقامت گرجستان با مدت زمان یکسال را دریافت کند و تا زمانی که ملک موردنظر در مالکیت آن تبعه خارجی است اقامت یکساله وی سالانه تمدید خواهد شد.

اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک برای فرد و اعضای خانواده اش صادر می شود که طبق قانونی که توسط کشور گرجستان تعیین می شود, حق مالکیت قانونی املاک (به جز زمین های کشاورزی) با قیمت بالاتر از معادل 35 هزار دلار را دارد.

دریافت کارت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک, پس از شش سال تمدید منجرب به اخذ پاسپورت گرجستان نمی شود و پس از گذشت شش سال تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک , اقامت دائم گرجستان به متقاضی داده خواهد شد.

خرید ملک در بسیاری از کشورهای جهان منجر به اخذ اقامت دائم آن کشور نمی شود و می توان گفت این قانون در گرجستان یک مزیت بسیار خوب تلقی می شود.