تولید در گرجستان و صادرات به اروپا از طریق گرجستان

تولید در گرجستان و صادرات به اروپا از طریق گرجستان

تولید در گرجستان و صادرات به اروپا از طریق گرجستان

تولید در گرجستان و صادرات به اروپا از طریق گرجستان – اگر سرمایه داران هر نوع کالایی را در گرجستان تولید کنند و بر روی آن کالا جمله ی (Made in Georgia) یا (ساخت گرجستان) ذکر شده باشد قادر خواهند بود که کالای خود را نه فقط به گرجستان بلکه به 900 میلیون جمعیت بدون مالیات و حق گمرکی بفروشند و صادر کنند!!!

گرجستان دارای توافقنامه هایی از جمله توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا، توافقنامه تجارت ازاد با ترکیه و کشورهای مشترک‌المنافع شامل روسیه و قزاقستان و… میباشد که اجازه می‌دهد محصولات ساخت کشور گرجستان به بازار با ظرفیت بیش از 900 میلیونی و بدون هیچگونه عوارض و مالیات گمرکی صادر شود.

با توجه به اینکه صادرات و واردات به گرجستان برای بازرگانان و تجار ایرانی در زمان تحریم ها دارای مشکلات فراوانی بود از جمله : نبود حساب ال سی و عدم انتقال پول از گرجستان به ایران، ولی در حال حاضر و با توافق هسته ای ایران با جامعه جهانی ، بستر مناسبی در جهت صادرات و واردات به گرجستان وجود دارد.

مجموع مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان که برای تمامی اجناس یکسان و ۱۸ درصد است در حال حاضر بعلاوه تعرفه های گمرکی اجناس وارداتی که معمولا بین صفر تا ۱۲ درصد متغیر است ، کل مالیات واردات به گرجستان را تشکیل می دهند.

صادرات و واردات به گرجستان و سرمایه گذاری مطمئن راههای بسیار داشته و دارد بعضی از این مراحل  صادرات سود اوری همچون صادرات  غلات ، حبوبات ، کشمش و فراورده های نفتی و همچنین صادرات پتروشمی و محصولات پلاستیکی و نایلونی به کشور گرجستان و موارد بسیاری از این قبیل که میتواند سرمایه گذاری مطمئن با کمترین ریسک برای شما به ارمغان آورد.

تولید در گرجستان و صادرات به اروپا از طریق گرجستان - صادرات و واردات به گرجستان و سرمایه گذاری مطمئن راههای بسیار داشته و دارد بعضی از این مراحل  صادرات سود اوری با ریسک کمتر به ارمغان دارد

تولید در گرجستان و صادرات به اروپا از طریق گرجستان – صادرات و واردات به گرجستان و سرمایه گذاری مطمئن راههای بسیار داشته و دارد بعضی از این مراحل  صادرات سود اوری با ریسک کمتر به ارمغان دارد

قوانین تجارت در گرجستان

راهنمای اصلی سیاست ها و قوانین تجارت خارجی صادرات و واردات به گرجستان در مصوبه شماره ۳۵ کابینه وزرای جمهوری گرجستان که در تاریخ ۲۳ ژانویه ۱۹۹۵ مورد تصویب قرار گرفته است می باشد.

در این مصوبه وزارتخانه ها و سازمانهای سیاست گذار و مسئول در زمینه صادرات و واردات ، لیست کالاهای سهمیه بندی شده صادراتی ، لیست کالاهای صادراتی که بایستی مجوز دریافت کنند، لیست کالاهایی که صادرات آنها ممنوع می باشد و لیست کالاهای وارداتی و صادرات مجدد که باید مجوز دریافت کنند، مشخص شده اند.

مقررات گمرکی ، مالیاتها و عوارض صادرات و واردات کالا برای واردات ممنوعیتی وجود ندارد اما برای واردات کالاهای زیر که بعداً نیز به تفصیل به آن اشاره خواهد شد نیاز به مجوز می باشد: دارو ، تجهیزات پزشکی ، مواد شیمیایی حفاظت از گیاهان و … واردات تولیدات غذائی و داروئی  از مالیات معاف می باشند.

تولید برخی کالاهای صنعتی مانند موتورهای الکتریکی با جریان برق متناوب ، تجهیزات کشت و کار، بافت های مصنوعی ، کاغذ ، چینی آلات ،مارگارین صابون ، صنایع و ماشین آلات فرزکاری در سال ۱۹۹۳ افزایش یافت،ولی در مجموع بدلیل کهنه و قدیسی بودن ماشین آلات درصنایع مورد استفاده برای تولید کالاهای صنعتی و عدم به روز شدن فن آوری در آنها ، رکود در این بخش از اقتصاد به تدریج عمیق تر شده است.

قوانین تجارت در گرجستان

قوانین تجارت در گرجستان

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

بدون ديگاه

 1. سپهر ژوئن 5، 2019 در 11:16 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام من قصد صادرات به گرجستان را دارم میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید

 2. دلیر نوامبر 18، 2018 در 8:47 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام اینجانب قصد واردات مواد شیمیایی از گرجستان را دارم ممکن منو راهنمایی کنید؟

  • آریا نوامبر 20، 2018 در 10:30 ق.ظ - پاسخ دادن

   برای اطلاعات بیشتر لطفا با مدیر سرمایه گذاری شرکت ارتباط برقرار کنید.

 3. hamed آگوست 25، 2018 در 4:10 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  احتراما ، اینجانب قصد صادرات محصول به گرجستان رو دارم . آیا شما میتونید بنده رو راهنمایی بفرمائید ؟ ممنون

ثبت ديدگاه