توصیه های پولی و معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

توصیه های پولی و معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

توصیه های پولی و معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

در سفر به گرجستان رعایت قوانین مخصوص به این کشور می تواند بر لذت سفر بیافزاید و رعایت قوانین از طرف گردشگران تور گرجستان، گرفتاری ها و دردسرهای آنان را در طول سفر کاهش می دهد و عایت توصیه های پولی و گمرکی گرجستان ورود و خروج به این کشور را آسان می سازد.

واحد پول گرجستان یعنی یک لاری برابر است با 100 تتری. اسکناس‌ها در مقادیر 1،2،5،10،20،50،100 تتری چاپ و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واردات و یا صادرات ارز محلی یا خارجی بدون محدودیت است. با این حال، مقادیر بالای 30000 لاری یا معادل آن باید اعلام شود.

واحد پول سرزمین گرجی ها لاری است که با علامت GEL بر روی اجناس و کالاها درج می شود . تتری پول خرد گرجستان است که هر لاری معادل 100 تتری می باشد و پول این کشور به دو صورت سکه و اسکناس در مبادلات روزانه استفاده می شود.

امروزه صرافی‌های ایرانی در کشور گرجستان به‌خصوص شهر تفلیس هستند که امکان دریافت لاری و دلار باکارت عابر بانک‌های ایرانی توسط دستگاه‌های کارت‌خوان بانک‌های ایرانی را فراهم می‌کنند اما به دلیل کارمزد بالا تبدیل ارز در صرافی‌های ایرانی گرجستان بهتر است ابتدا از ایران دلار تهیه کنید و سپس فرآیند تبدیل دلار به لاری را در گرجستان انجام دهید.

توصیه های پولی و معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

توصیه های پولی و معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

معافیات از تعرفه گمرگی در گرجستان

اخذ اقامت گرجستان از روش های مختلف امکان پذیر است، اگر شما سرمایه گذاری در گرجستان را برای اقامت خود انتخاب کرده باشید باید با قوانین گمرکی اشنایی داشته باشید.

گمرک گرجستان برای ورود و خروج کالاهای مختلف تعرفه های متفاوتی تعیین نموده است و قوانین گرجستان در زمینه گمرک و واردات کالا سفت و سخت است که رعایت آن ها شما را از گرفتاری های احتمالی می رهاند و گرجستان عضو سازمان تجارت جهانی است و برخی از کالاهای دسته بندی شده برای واردات دارای تعرفه گمرکی مشخصی هستند .

براساس قوانین وضع شده در گمرک گرجستان ورود و خروج ارز محلی و خارجی هیچ محدودیتی ندارد.

در صورت وارد کردن این کالاها به گرجستان با اندازه های ذکر شده، معاف از پرداخت تعرفه گمرگی خواهید بود:

  • 400 عدد سیگار
  • 4لیتر مشروبات الکلی
  • تمامی کالاها به ارزش 500لاری در هر30 روز یا 3000لاری کالا با وزن حداکثر 30 کیلوگرم از طریق هوایی
 معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

معافیت از تعرفه گمرکی گرجستان

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه