تعرفه واردات به گرجستان، تعرفه های گمرک گرجستان

تعرفه واردات به گرجستان، تعرفه های گمرک گرجستان

تعرفه واردات به گرجستان

تعرفه واردات به گرجستان و اطلاع از تعرفه های گمرک گرجستان برای تجار و بازرگانان ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

در این مطلب بطور شفاف تعرفه های گمرکی کالاهای وارداتی گرجستان، قانون مصوب 17 سپتامبر 2010 را برای بازرگانی گرجستان به اطلاع شما می رسانیم.

ممکن است تعرفه ها و مطالب مندرج در این صفحه به مرور زمان تغییر کرده باشد.
برای اطمینان از اعتبار تعرفه ها با کارشناسان ما در بخش بازرگانی گرجستان ارتباط برقرار کنید.

تعرفه های گمرک گرجستان

هر شخصی که کالا را از خارج به داخل کشور گرجستان و نقاط گمرکی وارد می کند موظف به پرداخت تعرفه های گمرکی است.
لازم به ذکر است صادرات از گرجستان معاف از پرداخت هرگونه عوارض یا مالیات است.

تعرفه گمرکی براساس ارزش کالا که از گمرک کشور گرجستان عبور می نماید اخذ می شود.

تعرفه واردات به گرجستان

تعرفه واردات به گرجستان

تعرفه گمرکی واردات به گرجستان – محصولات و کالاهای با تعرفه 12%

مهمترین محصولات و کالاهایی که مشمول تعرفه 12% واردات به گمرک گرجستان می شوند به شرح زیر است:

مرغ زنده و هر نوع طیور، گوشت گاو و گوسفند تازه، سرد و منجمد شده، محصولات لبنیات (از قبیل دوغ، شیر، خامه، کفیر)، تخم مرغ، عسل طبیعی، سیب زمینی، گوجه فرنگی، پیاز، سیر، کلم، گل کلم، هویج، تربچه، چغندر، خیار، حبوبات، هر نوع سبزی، قارچ از نوع خانواده agaricus، گردو، موز، نارنگی، پرتغال، لیمو، انگور (تازه و یا خشک شده) خربزه، سیب، گلابی، به، انواع آلو، آلبالو، هلو و انواع میوه های دیگر، خشکبار، چای، آرد گندم و یا جو، آرد سیب زمینی، کالباس، مواد غذایی آماده هوموژنیزه، شکر، محصولات شکری مانند قنادی و شکلات شکری، کنسرو گوجه فرنگی، قارچ و سبزیجات دیگر، انواع مرباجات، آناناس، آب میوه طبیعی، ترکیبات قهوه و چای، سس های مختلف، آب و آب معدنی ساده و گازدار، آب جو بدون الکل، تنباکو و محصولات تنباکو، نمک، گوگرد، خاک و سنگ، گچ، آهک و سیمان، مواد شوینده و تمیز کننده، کف پوش های پلاستیکی و لاستیکی، کابین دوش و لوازم حمام، محصولات پلاستیکی، ظروف غذا خوری و بقیه لوازم بهداشتی، قاب های در و پنجره، پرده، محصولات چوبی، انواع سنگ های تزئینی، قیر و محصولات نفتی برای آسفالت، مصالح ساختمانی، پوشاک، کفش و کلاه، انواع کاغذ و مقوا، جواهرات و فلزات گران قیمت، ماشین آلات ساخت و ساز، ماشین آلات تولید گاز تحت فشار، مخازن مختلف که با ظرفیت حداکثر 300 لیتر، مخازن مخصوص برای گاز مایع، ورق های فلزی، انواع بخاری.

تعرفه گمرکی واردات به گرجستان – محصولات و کالاهای با تعرفه 5%

مهمترین محصولات و کالاهایی که مشمول تعرفه 5% واردات به گمرک گرجستان می شوند به شرح زیر است:

پنیر، گوشت خوک، لوازم آرایشی، انواع عطر، صابون، واکس، مخازن با ظرفیت بالاتر از 300 لیتر، لوازم تحریر، انواع دستکش، مجسمه تزئین، تیر برق، مس، کابل ها کواگسیا، الکل، پلیمر، ورق های پلاستیکی، فیلم و نوارهای صوتی، درب و پنجره فلزی و غیر فلزی.

نکات مهم در خصوص تعرفه واردات به گرجستان و تعرفه های گمرک گرجستان

 • سایر محصولات و کالاهایی که به آن اشاره نشده است با نرخ 0% محاسبه خواهد شد.
 • ترخیص موقت کالا به میزان 3 درصد در ماه از ارزش کل کالا هنگام ارائه برگ ترخیص محاسبه می شود. (هر روزی که کالا معرفی می شود و ترخیص می شود هر ماه سه درصد از ارزش کلی باید پرداخت شود) این مبلغ باید تا روز 15 هر ماه پرداخت شود.
  آخرین پرداخت باید روز آخر ترخیص موقت، پرداخت شود. وارد کننده می تواند کل مبلغ مورد نظر را یک دفعه پرداخت کند.
 • جمع پرداخت هایی که در بند چهار تعریف شده است (بدون هزینه های ثبت) نباید بیشتر از مالیات واردات باشد و روز ترخیص برای آن کالا مشخص شده است.
 • در جدول ملی کالاهای وارداتی و فعالیت اقتصادی خارجی کشور، ماشین های سواری که حد 8703 تعریف شده اند مالیات این چنین ماشین ها، نیم لاری ضربدر سی سی موتور ماشین باضافه 5 درصد مالیات وارداتی برای هر سال از قدمت ماشین، محاسبه خواهد شد.
تعرفه های گمرک گرجستان

تعرفه های گمرک گرجستان

کالاهای معاف از تعرفه واردات به گمرک گرجستان

موارد ذیل از پرداخت مالیات معاف می باشند:

 1. کالاهایی که برای رفع حوادث مترقبه و کمک های بشر دوستانه ارسال می شود.
 2. کالاهایی که براساس کمک های بین المللی ارسال شده و در چهارچوب حکم رئیس جمهور قرار می گیرد.
 3. کالاهایی که از طریق کمک های مالی کشورهای خارجی و یا نهادهای بین المللی تامین می گردد و حداقل 25 درصد ارزش آن از طریق کمک های بین المللی تامین شده است از پرداخت تعرفه معاف خواهد بود.
  وزارت دارایی گرجستان عناصر این کمک های اقتصادی را بر اساس تصویب نامه ویژه مجلس مشخص می کند.
 4. از طرف شخص حقیقی.
 5. مواد غذایی کودکان و مواد غذایی مخصوص بیماران دیابتی که برچسب ویژه داشته باشد که برای فروش عمده و غیر عمده در نظر گرفته نمی شود از مالیات معاف هستند.
 6. نوارهای فیلم برای مصرف پزشکی و سرنگ السولینگ که مخصوص بیماران دیابتی هستند معاف می باشد.
 7. کالاهایی که برای پروازهای بین المللی و یا مسیرهای دریایی بین المللی که باید به کشتی و یا هواپیما برسانند معاف می باشد.
 8. ماشین آلات و وسایل نقلیه قطعات و مصالح دیگر مخصوص صنایع نفت و گاز که در قانون نفت و گاز گرجستان تعریف شود، معاف است.
 9. کالایی که از طریق دولت گرجستان مصادره شده و یا کالاهایی که صاحب نداشته باشد طبق قوانین گرجستان، معاف از مالیات هستند.
 10. تنباکو و محصولات دخانیات کلا از اول ژانویه 2012 ، از مالیات معاف می باشد.
 11. واردات کالاهای تولید شده در مناطق آزاد صنعتی از مالیات معاف می باشد.
 12. وسایل نقلیه با موتور های برقی از مالیات معاف می باشد.

کالاهای معاف از مالیات بر ورود به گرجستان که برای مصرف شخصی حمل می شود

 • ظرف یک روز کاری، کالاهایی که در فهرست فعالیت اقتصادی خارجی این کالاها با کدهای یاد شده است با ارزش کلی تا 500 لاری و همچنین مواد غذایی تا 30 کیلو (شامل پست) که برای فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته نمی شود، از پرداخت مالیات معاف است.
 • ظرف سی روز و یک مرتبه، کالاهایی که در فهرست فعالیت اقتصادی خارجی با شماره های 28 و 97 ذکر شده است و ارزش کلی آن تا 500 لاری و همچنین مواد غذایی تا 30 کیلو (شامل پست) که برای فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته نمی شود و از پرداخت مالیات معاف است.
 • یکبار و یک روز از طریق هوایی و ظرف سی روز و غیر هوایی، 200 نرخ سیگار و 50 عدد سیگار برگ و 250 گرم محصولات تنباکو از مالیات معاف است.
 • محموله های پستی تا ارزش 300 لاری و تا 30 کیلو معاف از مالیات هستند.
 • محموله های هوایی تا 3،000 لاری و تا 30 کیلو از مالیات معاف می باشد.
 • مواد غذایی کودکان و مواد غذایی مخصوص بیماران دیابتی که برچسب ویژه داشته باشد که برای فروش عمده و غیر عمده در نظر گرفته نمی شود از مالیات معاف هستند.

تعرفه گمرکی براساس قیمت اظهار شده، توسط فرد وارد کننده تعیین خواهد شد.
چنانچه قیمت ارائه شده خیلی پایین تر از قیمت واقعی باشد و اداره گمرک گرجستان به چنین اظهار نامه مشکوک شود براساس 6 روش های رایج در گمرک های کشورهای مختلف، میانگین قیمت واقعی کالا را خود کارشناسان گمرک گرجستان تعیین می نمایند.

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه