تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به زبان انگلیسی، روسی و گرجی صورت میگیرد و بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور است و دانشگاه پزشکی ایالتی تفلیس (TSMU) بهترین دانشگاه علوم پزشکی در در منطقه قفقاز (روسیه، گرجستان، آذربایجان و ارمنستان) است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان طرفداران بیشتری نسبت به سایر رشته های تحصیلی دارد زیرا رشته هایی بسیار کارآمد، انعطاف پذیر، پر انرژی و دارای برنامه های آموزشی با بالاترین کیفیت می باشد و دانشگاه های علوم پزشکی در گرجستان دارای رتبه های علمی بسیار بالایی در سطح جهانی و اعتبار بین المللی می باشد.

با توجه به قوانین گرجستان برای فعالیت پزشکی، داشتن مدرک حرفه پزشکی لازم است.

امروزه برای مهاجرت به گرجستان روش های گوناگونی وجود دارد، اما در بین آنها روش مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل جزو بهترین روش های مهاجرتی می باشد.

مرحله ی پیش پزشکی 2 سال و در این مرحله دانشجو از آموزش های علوم پایه همانند بیولوژی، فیزیک، شیمی و آموزش های علوم انسانی همانند مردم شناسی، تاریخ هنر، روزنامه نگاری، تاریخ پزشکی، تاریخ گرجستان و آمریکا، روانشناسی، ارتباطات و …. آگاه می شود.

مرحله ی پزشکی4 سال، این 4 سال به صورت یکپارچه درآمده و شامل 4 مرحله است: مقدمات پزشکی، کاربرد علوم پزشکی، کشف، ترجمه پزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در گرجستان

هرساله دانشجویان زیادی از دیگر کشورها برای تحصیل در رشته ی پزشکی گرجستان را برمی گزینند و سطح آموزشی دانشکده های پزشکی این کشور بالا می باشد و مدارک آن مورد تایید کشورهای اروپایی و همچنین نهاد WHO می باشد و دانشکده های پزشکی گرجستان باوجود داشتن اعتبار بین المللی اما مورد تایید وزارت بهداشت و درمان نمی باشند و لذا داوطلبانی که قصد انتخاب گرجستان را دارند باید به این امر توجه نمایند.

گرجستان دارای دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی است اما فقط دانشگاه های غیرانتفاعی این کشور به دانشجویان خارجی پذیرش می دهند و هزینه تحصیل پزشکی در گرجستانبه دانشگاه و شهر انتخابی شما بستگی دارد و به طور متوسط بین ۵۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار است .

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان می توان به هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه و کمتر از سایر کشوهای اروپایی و آمریکایی، مدارک معتبر در سطح بین المللی، تحصیل به زبان انگلیسی، امنیت بالای اجتماعی و …. اشاره کرد.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در گرجستان عبارتند از:

  • نیازی به ارائه مدرک تافل و آیلتس نیست . تنها نمرات فیزیک ، شمی و زیست شناسی در دبیرستان مورد نیاز است .
  • اخذ ویزای تحصیلی گرجستان راحت است .
  • دانشگاه های این کشور از کیفیت و استاندارد های جهانی برخوردار هستند و مورد تاییدWHO هستند.
  • تحصیل پزشکی در گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است .
  • برای ورود به دانشگاه های این کشور امتحان ورودی برگزار نمی شود .
مزایای تحصیل در رشته پزشکی در گرجستان

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در گرجستان

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه