بورسیه در گرجستان

گرجستان کشوری است با تقاضای خوبی برای مهاجرت و اقامت، که این موضوع در کنار هزینه های تحصیل و زندگی برای دانشجویان شاید امری سخت باشد و از این رو دانشجویان به دنبال راهی برای تسهیل امر تحصیل و معیشت خود با کم کردن هزینه های جاری خود و اخذ بورسیه تحصیلی گرجستان روی می آورند.

بورسیه تحصیلی در گرجستان حالات مختلفی دارد و هر دانشجو بر اساس شرایط تحصیلی و رزومه خود نسبت به اخذ آن اقدام نماید و درکشور گرجستان شما می توانید بورسیه را از دانشگاه ، موسسه ها تحقیقاتی و . . . به دست آورید.

اغلب بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این کشور برای دانشجویان محصل در مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت در موسسات آموزش عالی گرجستان است که دوره تحصیل خود را در ترم پاییز آغاز می کنند.

دلایل علاقه مندی دانشجویان برای تحصیل در گرجستان و کار در این کشور است پایین بودن هزینه ها از دیگر عواملی است که تحصیل در گرجستان را برای متقاضیان تحصیل جذاب نموده است.

بسیاری افراد جهت اقامت به گرجستان معمولا از طریق تحصیل در گرجستان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در گرجستان نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی گرجستان میتوانند اقدام کنند، البته این روش یکی از روش های مهاجرت به گرجستان می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان نیز وجود دارند.

دریافت بورسیه های تحصیلی گرجستان و تحصیل در این کشور، سرشار از کسب تجربه‌های نو برای دانشجویان خارجی خواهد بود و زیرا از سویی با کشوری آشنا می‌شوند که سابقه تاریخی طولانی مدتی دارد و فراز و نشیب‌های فراوان باعث پختگی آن شده است و از سوی دیگر امکان ملاقات و آشنایی با دانشجویان بین‌المللی دیگر با فرهنگ‌ها و زبان های مختلف را تجربه خواهند کرد.

بورسیه در گرجستان

بورسیه در گرجستان

انواع بورس تحصیلی در گرجستان

بورسیه تحصیلی در گرجستان به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود که بورس های دولتی از سوی دانشگاه ها و نهاد های دولتی تامین می شوند و بورس های خصوصی از سوی شرکت ها، موسسه ها و نهاد های خصوصی برای تربیت نیروی کاری مورد نیاز خود تامین می شوند .

انواع بورس تحصیلی دولتی در گرجستان عبارتند از: بورس تحصیلی بین المللی بنیامین ا. گیلمن، بورس تحصیلی بورن اواردز، بورس تحصیلی فولبرایت

بورس های خصوص شامل دو بخش هست: شورا های آمریکا برای آموزش بین المللی، هیئت تحقیق و تبادل بین المللی

هزینه تحصیل در موسسات آموزشی عالی گرجستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است و البته هزینه تحصیل در این کشور با توجه به رشته، مقطع تحصیلی دانشگاه محل تحصیل و زبان تحصیل متفاوت می باشد.

انواع بورس تحصیلی در گرجستان

انواع بورس تحصیلی در گرجستان