بررسی نوسانات قیمت زمین در گرجستان

اخذ اقامت در گرجستان با خرید ملک “نه اجاره”  با حداقل مبلغ 35000 دلار امکان پذیر است و هر شخص با خرید ملکی با حداقل مبلغ 35000 دلار آمریکا میتواند اقامت یک ساله گرجستان را بگیرد و پس از 6 سال تمدید پیاپی اقامت دائم را بدست آورد و حتی با خرید ملک میتوانید برای اعضای درجه یک خانواده مثل پدر مادر همسر و فرزندان هم کارت اقامت بگیرید البته نه هر نوع ملکی….

روش های خرید خانه و زمین در گرجستان با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارند بسیار زیاد می باشد و ملک در گرجستان شامل: آپارتمان، ویلا، مغازه و زمین کشاورزی و مسکونی می باشد.

کلیه هزینه های مربوط به خرید و فروش ملک، سند و کمیسیون بر عهده فروشنده است و خرید ملک در گرجستان هیچ گونه مالیاتی ندارد!

با توجه به  این که بر اساس قوانین جاری در گرجستان انتقال قطعی و صددرصد هرگونه زمینی به اتباع خارجی (به جز زمین‌های کشاورزی) بلامانع است و با توجه به نرخ ریسک و همچنین نرخ تورم امروزه افراد زیادی برای خرید زمین از اقصی نقاط اروپا به گرجستان نظر دارند.

بررسی نوسانات قیمت زمین در گرجستان

بررسی نوسانات قیمت زمین در گرجستان

مناطق مختلف خرید زمین و ملک در گرجستان

پروژه های اجرایی ساخت خانه و آپارتمان در گرجستان از شروع پروژه اقدام به پیش فروش خانه ها می کنند و در برخی موارد برای خرید ملک و زمین در گرجستان می توان از موارد پیش فروش و یا حتی موارد اقساطی نیز استفاده کرد و این موارد به خرید آسان تر خارجی ها کمک شایانی می کند و توانایی خرید پیدا می کنند.

قیمت زمین با توجه به موقعیت و کاربرد آن متفاوت می باشد و زمین در شهر تفلیس پایتخت گرجستان و پرجمعیت ترین شهر گرجستان متغییر می باشد و زمین هایی در حومه شهر تفلیس قیمت کمتر و زمین های با قیمت بالا در مرکز شهر تفلیس می باشند.

برخی مناطق مختلف خرید زمین در گرجستان عبارتند از:

  • Old Tbilisi

تفلیس قدیم شامل خیابانهای سنگفرش شده، رستورانهای سنتی و مدرن، کافی شاپها و مناطق تاریخی و دیدنی تفلیس می باشد و منطقه یست که از میدان لیبرتی تا میدان اروپا را شامل می شود و برای سرمایه گذاری مناسب برای رستوران سنتی و کافی شاپ منطقه مناسبی به نظر میرسد.

  • ایسانی

این منطقه به دلیل نزدیک بودن به ایستگاه های مترو مکان مناسبی برای زندگی می باشد و همچنین به مناطق توریستی مثل کلیسای سامبا و متخی دسترسی خوبی دارد و جزو مناطق متوسط و معمولی می باشد.

  • دیدوبه

یکی از مناطق مرکزی تفلیس محسوب می شود و دسترسی خیلی خوبی به مترو و ایستگاههای اتوبوس درون شهری و برون شهری دارد و به خیابان مرجانیشویلی و میدان واگزال نیز دسترسی خوبی دارد.

  • مرجان ایشویلی

خیابان مرجان ایشویلی یکی از زیباترین و توریستی ترین خیابان های تفلیس میباشد که دارای ساختمان های بسیار زیبا و قدیمی میباشد و شما میتوانید به قدم زدن در این خیابان و خرید ملک روی در پاریس اوراسیا را تجربه کنید.

مناطق مختلف خرید زمین و ملک در گرجستان

مناطق مختلف خرید زمین و ملک در گرجستان