انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان اولین و مهمترین بخش از مقوله مهاجرت به گرجستان است که در صورت رعایت سلسله مراتب مهم می تواند به اقامت دائم گرجستان یا شهروندی گرجستان تبدیل شود.

در عین حال عدم توجه کافی به این مهم و عدم تصمیم گیری مناسب می تواند به دردسرهای بزرگی در آینده نظیر عدم تمدید اقامت گرجستان مبدل شود.

انواع اقامت گرجستان را از نظر گستردگی می توان به دو بخش اقامت موقت گرجستان و اقامت دائم گرجستان تقسیم کرد.

+ قوانین اقامت گرجستان تغییر کرد

کارت اقامت گرجستان

کارت اقامت گرجستان

اقامت موقت گرجستان

اقامت موقت گرجستان را می توان به 4 دسته اقامت کار در گرجستان، اقامت سرمایه گذاری در گرجستان، اقامت خویشاوندی گرجستان و اقامت تحصیلی گرجستان تقسیم نمود.

 1. اقامت کار در گرجستان
  این نوع اجازه اقامت برای افرادی صادر می شود که برای فعالیت هائی نظیر کارآفرینی یا کار بصورت آزاد (Freelancer) یا کار برای شرکتی دیگر به گرجستان می آیند.
 2. اقامت سرمایه گذاری در گرجستان
  این نوع از اقامت برای اشخاص یا خانواده اشخاصی صادر می شود که بنابر قوانین رسمی گرجستان دارای املاکی به ارزش ۳۵ هزار دلار آمریکا یا بیشتر را دارند. (بزمین های کشاورزی از این بند مستثنی است)
 3. اقامت موقت خویشاوندی گرجستان
  در صورتی که افراد نزدیک و یا فامیل یکی از افراد که اجازه اقامت در گرجستان را دارد و از دید دولت گرجستان وضعیت آن شخص نامشخص تشخیص داده شده نیاز به اخذ اقامت گرجستان داشته باشند از طریق نسبت فامیلی می توان برای آنها اقامت گرجستان را اخذ نمود.
  همچنین افرادی زیر سن قانونی و یا ناتوان نیز شامل این قانون هستند.
 4. اقامت تحصیلی گرجستان
  این نوع اجازه اقامت برای اشخاصی که برای تحصیل در یکی از مراکز معتبر تحصیلی که مورد تائید دولت گرجستان می باشند صادر می شود.
اداره اقامت گرجستان

اداره اقامت گرجستان

اقامت دائم گرجستان

در صورتی که فرد متقاضی اقامت دائم گرجستان وارد شرایط باشد؛ می تواند با استفاده از سه بند اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج در گرجستان، اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری در گرجستان و یا اقامت دائم گرجستان از طریق زندگی در گرجستان اقدام به اخذ اقامت دائم نماید.

توجه داشته باشید مقوله اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان متقاوت است و با اخذ اقامت موقت گرجستان و یا اخذ اقامت دائم گرجستان به شما شهروندی گرجستان اعطا نمی شود.

در حال حاضر برای اخذ شهروندی گرجستان و بهره مندی از امکانات شهروندی لازم است پاسپورت گرجستان را داشته باشید و  نسبت به اخذ پاسپورت گرجستان اقدام کنید.

 1. اقامت دائم گرجستان از طریق زندگی در گرجستان
  اقامت دائم گرجستان از طریق زندگی در گرجستان برای افرادی صادر می شود که بصورت ۶ سال و بصورت دائم اقامت موقت خود را در گرجستان تمدید کرده باشد.
  همچنین این نوع اقامت برای همسر یا فرزندان یک شهروند گرجی نیز صادر می شود.
  نکته مهم این است که اگر شخص متقاضی برای مقاصدی نظیر مقاصد تحصیلی یا درمانی و یا انجام ماموریت های دیپلماتیک مدتی را در گرجستان گذارنده باشد این مدت بعنوان مدت مورد نظر برای ۶ سال اقامت دائم محسوب نخواهد شد!
 2. اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری در گرجستان
  اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری در گرجستان برای شهروندان خارجی صادر می شود که به میزان حداقل ۳۰۰ هزار لاری (۳۰۰،۰۰۰ GEL) در گرجستان سرمایه گذاری می نمایند.
  این نوع اقامت برای تضمین و ترویج سرمایه گذاری صادر می شود.
  در چنین مواقعی این نوع اقامت همچنین برای اشخاص درجه یک سرمایه گذار نظیر همسر، فرزندانی که به سن قانونی رسیده اند و یا اشخاص ناتوان وابسته به سرمایه گذار صادر خواهد شد.
 3. اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج در گرجستان
  اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج در گرجستان برای شهروندان خارجی که همسر گرجی داشته باشند صادر می شود.
  باید توجه داشته باشید دولت گرجستان نسبت به اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج در گرجستان بسیار حساس است و قبل از اعطای اقامت دائم گرجستان راستی آزمائی هایی را در این زمینه انجام خواهد داد.
اخذ اقامت گرجستان

اخذ اقامت گرجستان

نکات قابل توجه در انواع اقامت گرجستان

 1. یک شهروند خارجی که بصورت قانونی در گرجستان زندگی می کند و اجازه اقامت را به یکی از روشهای بالا اخذ کرده باشد؛ حق اخذ اقامت به روش های دیگر را نیز دارد و در صورتی که ملزومات و شرایط مربوطه را داشته باشد می تواند اقامت اخذ نماید.
 2. اجازه اقامت گرجستان در طول 30 روز یا بصورت فورس ماژور 10 روزه انجام خواهد شد.
 3. ظرف یک ماه پس از دریافت اجازه اقامت گرجستان، شخص خارجی می بایست از طریق یکی از دفاتر آژانس خدمات عمومی گرجستان امضا الکترونیک نمایند.
 4. پس از اخذ اقامت بصورت موفقیت آمیز، می بایست ظرف مدت حداکثر ۶ ماه اقدام به دریافت کارت اقامت نمائید، در غیر این صورت اقامت شما باطل خواهد شد.

مشاوره در مورد انواع اقامت گرجستان

در صورتی که در خصوص انواع اقامت گرجستان شامل اقامت موقت گرجستان و یا اقامت دائم گرجستان هرگونه سوالی دارید می توانید به روش های مختلف نظیر درج کامنت در این وبلاگ یا تماس با کارشناسان هلدینگ آریا و یا چت و گفتگوی زنده در این سایت اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

چشم انداز اقامت گرجستان 2018

توسط | 1398-4-10 14:04:07 +04:30 آذر 17ام، 1396|اقامت گرجستان دسته بندی ها|برچسب ها: ، ، |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه