امنیت گرجستان

امنیت گرجستان یکی از مواردی است که دولت توجه بسیاری به آن دارد. این موضوع علاوه بر ایجاد آسایش برای شهروندان گرجستان, در جذب توریست و سرمایه گذاری خارجی (علی الخصوص از ایران) تاثیر به سزایی داشته است.

گاهی اوقات مطالبی از برخی افراد نقل می شود که امنیت گرجستان جزو ده یا حتی پنج کشور برتر جهان است, صرف نظر از درست بودن یا غلط بودن این نقل قول, در اولین سفر خود به این کشور, خودتان می توانید در مورد این موضوع اظهار نظر کنید.

امنیت در گرجستان چگونه است؟

  • برای مثال اگر ساعت 3 بعد از نیمه شب در کوچه پس کوچه های تفلیس تنها بودید نیازی نیست که نگران زورگیری, سرقت یا موارد مشابه باشید.
  • برای مراجعات توریستی نیاز به همراه داشتن پاسپورت ندارید و بهتر است پاسپورت را در هتل بگذارید. چون در صورت مفقود شدن آن, هزینه و زحمت زیادی را متقبل خواهید شد. (این موضوع را جدی بگیرید)
  • متلک پرانی و ایجاد مزاحمت برای بانوان در گرجستان پسندیده نیست و خانم ها نیازی نیست نگران ایجاد مزاحمت باشند. این موضوع با جدیت توسط پلیس پیگیری و فرد مزاحم تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
  • ماشین های پلیس را در اقصی نقاط مشاهده خواهید کرد که با جدیت مشغول گشت زنی هستند.
  • پلیس گرجستان رشوه نمی گیرد و براساس قوانین جاری قرد رشوه دهنده و رشوه گیرنده هر دو تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.

بر خلاف ایران هرگونه دعوا و درگیری با هیچگونه پرداخت دیه یا پول رفع رجوع نخواهد شد و مجازات سه تا ده سال در انتظار دو طرف خواهد بود.
برای سایر جرم ها نیز مجازات هایی در نظر گرفته شده است که ذکر آنها در حوصله این بحث نمی گنجد.

اگر می خواهید در گرجستان به مشکل نخورید, سعی کنید از امنیت گرجستان لذت ببرید و با رعایت و احترام به قوانین ناخواسته خود را دچار مشکل نکنید.

پلیس گرجستان

پلیس گرجستان

افسانه گرجستان

گرجستان کشوری است در شرق دریای سیاه و یکی از دیدنی تر ین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود.

در اسطوره های گرجی آمده است که این سرزمین بهترین و مرغوب ترین زمین است که هدیه خداوند به مردم آن است.
افسانه های گرجی زیادی راجع به این موضوع وجود دارد که یکی از آنها حاکی از این است که زمانی که خداوند زمین را بین مردم دنیا تقسیم می کرد گرجی ها در میهمانی جمع بودند و از دریافت زمین محروم می شوند و زمانی پی به این موضوع می برند نزد خداوند می روند و از خدا می خواند که به آنها نیز زمینی بدهد.

پس آنها خداوند را در میهمانی خود دعوت می کنند و او می پذیرد و خداوند آنقدر از مهمان نوازی آنها خرسند می شود که به مردم گرجستان آن قطعه از زمینی را که برای خود نگه داشته بود به مردم گرجستان هدیه میکند!

کشور گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی, اصالت و امنیت است و بنا بر باور مردم اینها هدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان و دست و دلباز آن کشور است.