اقتصاد گرجستان 2019

اقتصاد گرجستان 2019

اقتصاد گرجستان 2019

ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در گرجستان وجود دارد، می تواند برای سرمایه گذاران فرصت مناسبی باشد تا بتواتند ایده های تجاری خود را شکوفا کنند.

در طول چند سال گذشته، اقتصاد گرجستان یکی از سریع ترین در FSU بوده است و نرخ رشد واقعی تولید ناخالص داخلی کشور گرجستان در ماه مارس امسال 6 درصد سالانه بوده است.

بخش معادن و صنایع یکی از بخش های کلیدی اقتصاد گرجستان از نظر اشتغال، جذب سرمایه گذار خارجی و ترویج صادرات است.

پروژه های بانک جهانی پیش بینی کرده بودند که گرجستان در سال 2019 رشد اقتصادی 4.6 درصدی را به خود می بیند و همچنین پیش بینی شده بود که رشد اقتصادی گرجستان در سال 2020 برابر 4.8% و در سال 2021 نیز 5% باشد و اقتصاد گرجستان در سال۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رو به افزایش خواهد یافت و گرجستان پیش بینی می کند که دارای بزرگترین رشد اقتصادی در منطقه باشد.

این چشم انداز حاکی از آن است که توسعه مهارت‌های نیروی کار در گرجستان در تقویت فضای کسب‌ و کار و ایجاد زیرساخت ها کمک خواهدکرد و این امر به جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های با درآمد بالا کمک خواهد نمود.

گرجستان جزو بهترین کشورهای اروپایی برای کسب و کار در سال 2018 شد و گرجستان از 46 کشور اروپایی رتبه 18 را بدست آورد با امتیاز 62، در حالی که در سال گذشته، گرجستان در رتبه 20 قرار گرفت.

اقتصاد گرجستان 2019

اقتصاد گرجستان 2019

رشد تولید ناخالص داخلی گرجستان 2019

بر اساس گزارش دفتر ملی آمار گرجستان، رشد واقعی تولید ناخالص داخلی گرجستان در بخش های زیر رقم خورده است:

تجارت و حمل و نقل، فعالیت و خدمات اجتماعی، املاک و مستغلات، اجاره و فعالیت های تجاری و ساخت و ساز در گرجستان

بخش املاک و مستغلات در گرجستان جزو یکی از بخش هایی بوده است که باعث رشد فاکتورهای اقتصادی گرجستان شده است.

گرجستان میزان تقاضاها ساخت و ساز و املاک در فصل تابستان بیشتر از سال گذشته می شود و زیرا حجم خرید ملک در گرجستان توسط اتباع روسیه و برخی کشورهای عربی در حال افزایش چشمگیری است.

رشد تولید ناخالص داخلی گرجستان 2019

رشد تولید ناخالص داخلی گرجستان 2019

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه