اقتصاد امروز گرجستان

اقتصاد امروز گرجستان

اقتصاد امروز گرجستان

اقتصاد کشور گرجستان به دلیل برخورداری از امتیازاتی مانند موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب، دارای کشاورزی پیشرفته، معادن، بهره‌برداری از صنایع و صنعت گردشگری از ثروتمندترین جمهوری‌های شوروی سابق به‌شمار می‌آمد و مردم آن از استاندارد زندگی بالایی برخوردار بودند.

اقتصاد گرجستان رشد سریعی داشته است و چون اصلاحات جامعه روی جنبه های مختلف زندگی در این کشور تاثیر گذاشته است و اصلاحات اقتصادی، به صورت مشخص روی توسعه بخش خصوصی متمرکز بوده است.

ایجاد یک قضای جذاب برای کسب و کار به جریان قابل توجه سرمایه گذاری در گرجستان مستقیم خارجی در کشور منتهی شده و نرخ رشد اقتصادی را در گرجستان سرعت بخشیده است.

سرمایه گذاری در خرید ملک در گرجستان در دهه اخیر بسیار در رونق داشته و اهمیت بالایی در اقتصاد گرجستان دارد.

اصلاحات و آزاد سازی سیاست های اقتصادی به خصوص در دهه گذشته، باعث شد که این کشور به تنوع بخشی در اقتصاد برسد و حتی موفق شود رشد تولید ناخالص داخلی را تجربه کند.

سرمایه گذاری خارجی مستقیم آسان است و مالیات کم و دردسر کم برای سرمایه گذاری در گرجستان سبب شده تا روندهای قانونی اخذ مجوز تسریع شود.

در حال حاضر اقتصاد گرجستان به نسبت برخی از همسایگان خودش نظیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان در شرایط بهتری قرار دارد.

ولی اکنون نرخ تورم گرجستان حدود 7 درصد است که تورمی مطلوب می باشد و نشان از سلامت اقتصاد گرجستان دارد و رشد سالانه کشور بهتر از سالهای گذشته شده است و  نرخ تورم در حال کنترل و کاهش است.

اقتصاد گرجستان رشد سریعی داشته است و چون اصلاحات جامعه روی جنبه های مختلف زندگی در این کشور تاثیر گذاشته است.

اقتصاد گرجستان رشد سریعی داشته است و چون اصلاحات جامعه روی جنبه های مختلف زندگی در این کشور تاثیر گذاشته است.

شاخص های مهم اقتصادی گرجستان

اقتصاد گرجستان یکی از مهم ترین شاخص ها برای سنجش یک کشور، اقتصاد آن کشور است.

امروزه افراد زیادی به دلیل مشکلات اقتصادی در حال اقامت به کشور گرجستان هستند، در حال حاضر شرایط مناسبی برای اقامت گرجستان فراهم کرده است.

گرجستان به دلیل دارا بودن شرایط طبیعی، جغرافیایی، انسانی، دولتی، فرهنگی و صنعتی و همچنین عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا شرایط خوبی از نظر اقتصادی دارد و واردات و صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون تعرفه صورت می گیرد که این موضوع در اقتصاد گرجستان نقش بسزایی دارد.

شاخصهای مهم اقتصادی گرجستان عبارتند از:

  • تولید ناخالص داخلی
  • درآمد سرانه گرجستان
  • دستمزد نیروی کار در گرجستان
  • نرخ بیکاری در گرجستان
  • تراز حساب سرمایه گرجستان
  • بدهی های خارجی گرجستان
شاخص های مهم اقتصادی گرجستان

شاخص های مهم اقتصادی گرجستان

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه