اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

گرجی‌های ایران گروهی از مردم گرجی، و یکی از قومیت‌های ساکن ایران هستند که نیاکان آن‌ها عمدتاً به دلیل مقاومت در برابر پادشاهان ایران، از وطن خود گرجستان، به ایران تبعید می‌شدند.

گرجی‌های ایران در طول حکومت سلسله‌ های صفویه، افشاریه و قاجاریه حدود سیصد هزار گرجی در: قزوین، استان گیلان، استان مازندران، استان گلستان، استان اصفهان، استان لرستان، یزد، فارس و تهران ساکن شده‌اند و امروزه پس از گذشت حدود سه سده، تنها صد هزار تَن از آنان قابل شناسایی هستند که از این میان برخی از گرجی‌های مناطق ساحلیی شمال ایران با حفظ برخی از عناصر فرهنگی خود یعنی: لباس، رقص، موسیقی، آشپزی و معماری شناخته می‌شوند.

+ قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان 2019

افرادی که اصلیت آنها گرجی باشد واز گرجیان ایرانی هستند می توانند با ارائه در خواست به اداره اقامت کشور گرجستان اقدام نمایند و پس از آن با بررسی و احراز هویت وی وتایید صلاحیت ان میتوانند اقامت شهروند کشور گرجستان را اخذ نمایند.

شما میتوانید با اقدام به درخواست اقامت در گرجستان یکی از ۷ مورد بالا در طی ۱۰ الی ۳۰ روز اقدام به عمل اورید و در صورت جواب منفی از پلیس گرجی با توجه به شرایط و قوانین رسمی کشور گرجستان اعتراض نمایید و تا زمان مشخص شدن صلاحیت شما میتوانید به مدت ۴ ماه در خاک کشور گرجستان اقامت موقت خود را داشته باشید.

هزینه زندگی در کشور گرجستان به طور متوسط ۲۵ درصد تا ۳۰ درصد ارزان تر از متوسط هزینه های زندگی در ایران است و هزینه زندگی زوج در گرجستان برای ایرانیان که اقامت دائم ندارند یعنی با پرداخت اجاره ملک ماهیانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار امریکا میباشد که بعد از ۲ الی ۴ سال زندگی در گرجستان از اقدامات لازم به ذکر فوق شما میتوانید اقامت دائم گرجستان دریافت نمایید.

اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان