اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

گرجی‌های ایران گروهی از مردم گرجی، و یکی از قومیت‌های ساکن ایران هستند که نیاکان آن‌ها عمدتاً به دلیل مقاومت در برابر پادشاهان ایران، از وطن خود گرجستان، به ایران تبعید می‌شدند.

گرجی‌های ایران در طول حکومت سلسله‌ های صفویه، افشاریه و قاجاریه حدود سیصد هزار گرجی در: قزوین، استان گیلان، استان مازندران، استان گلستان، استان اصفهان، استان لرستان، یزد، فارس و تهران ساکن شده‌اند و امروزه پس از گذشت حدود سه سده، تنها صد هزار تَن از آنان قابل شناسایی هستند که از این میان برخی از گرجی‌های مناطق ساحلیی شمال ایران با حفظ برخی از عناصر فرهنگی خود یعنی: لباس، رقص، موسیقی، آشپزی و معماری شناخته می‌شوند.

+ قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان 2019

افرادی که اصلیت آنها گرجی باشد واز گرجیان ایرانی هستند می توانند با ارائه در خواست به اداره اقامت کشور گرجستان اقدام نمایند و پس از آن با بررسی و احراز هویت وی وتایید صلاحیت ان میتوانند اقامت شهروند کشور گرجستان را اخذ نمایند.

شما میتوانید با اقدام به درخواست اقامت در گرجستان یکی از ۷ مورد بالا در طی ۱۰ الی ۳۰ روز اقدام به عمل اورید و در صورت جواب منفی از پلیس گرجی با توجه به شرایط و قوانین رسمی کشور گرجستان اعتراض نمایید و تا زمان مشخص شدن صلاحیت شما میتوانید به مدت ۴ ماه در خاک کشور گرجستان اقامت موقت خود را داشته باشید.

هزینه زندگی در کشور گرجستان به طور متوسط ۲۵ درصد تا ۳۰ درصد ارزان تر از متوسط هزینه های زندگی در ایران است و هزینه زندگی زوج در گرجستان برای ایرانیان که اقامت دائم ندارند یعنی با پرداخت اجاره ملک ماهیانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار امریکا میباشد که بعد از ۲ الی ۴ سال زندگی در گرجستان از اقدامات لازم به ذکر فوق شما میتوانید اقامت دائم گرجستان دریافت نمایید.

اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

اقامت گرجی های ایرانی در گرجستان

توسط | 2019-07-02T10:56:51+04:00 فوریه 12th، 2019|اقامت گرجستان دسته بندی ها|برچسب ها: ، ، |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

بدون ديگاه

 1. محمدعلی مهراب یادکوری جولای 14، 2019 در 11:06 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام ، من اصالتا گرجی تبار هستم ، هنوز پسوند فامیل من یادکوری دارد ، کوری یکی از شهرهای گرجستان میباشد ، میخواستم مرا راهنمایی کنید برای اقامت در گرجستان چکار کنم

 2. علی متان جولای 8، 2019 در 7:56 ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام و احترام
  لطفا شماره تماس خود را ارسال نمایید تا بتوانم از طریق تماس از شما مشاوره بگیرم
  من همسرم از گرجیان شمال کشور میباشد میخواستم بدونم چطور باید برای اخذ کارت هموطنی و اخذ شهروندی اقدام کنیم

 3. سعید گرجی آوریل 8، 2019 در 3:06 ب.ظ - پاسخ دادن

  دیدگاه…درباره فامیلی (گرجی) توضیح بدین چگونه اقامت بگیریم.گرجی رحمت آباد خونسار

  • آریا آوریل 18، 2019 در 12:11 ب.ظ - پاسخ دادن

   باید با مدارک به ساختمان دادگستری گرجستان مراجعه و درخواست اقامت از نوع هموطنی نمائید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره بخش اداری شرکت نیز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

ثبت ديدگاه