افتتاح حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

– سوال یکی از مخاطبین مرکز تماس هلدینگ آریا:
آیا امکان افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای شهروندان ایران وجود دارد؟

بله، طبق قوانین جدید افتتاح حساب بانکی فقط با داشتن کارت اقامت گرجستان خواهد بود. و دیگر با پاسپورت و بدون داشتن کارت اقامت حساب باز نمیکنند.

شایعه بسته شدن حساب بانکی ایرانیان در گرجستان

ظرف چند روز اخیر اخبار ضد و نقیضی در خصوص مسدود شدن حساب ایرانیان در گرجستان در رسانه های خبری مختلف منتشر شده است.

بنا به گزارش بی بی سی دلیل بسته شدن حساب ایرانی‌ها در گرجستان مرتبط با ‘قوانین ضد پولشویی’ است.

این در حالی است بعضی از بانک‌ های گرجستان اخیرا انجام هرگونه معاملات بانکی برای شهروندان ایرانی بدون کارت اقامت را ممنوع کرده‌اند و حساب بعضی از آنها هم مسدود شده‌ است.

براساس بخشنامه‌ ای که به موسسات مالی این کشور ابلاغ شده، بانک‌ های گرجستان از ارائه خدمات به کسانی که دارای کارت اقامتی معتبر نباشند، خودداری می‌کنند یا حساب آنها را می‌بندند.

مهاجرت به گرجستان

براساس قوانین گرجستان، اتباع خارجی می‌توانند با حداقل ۳۵،۰۰۰ دلار آمریکا اقامت کوتاه مدت (یک ساله) این کشور را دریافت کنند که این اقامت در پایان دوره قابل تمدید است.

برهمین اساس، شش بار تمدید متوالی اقامت یک ساله گرجستان می‌تواند به اقامت دائم در این کشور منتهی شود.

متقاضیان البته می‌ توانند با سرمایه‌ گذاری در گرجستان ۳۰۰ هزار لاری، واحد پول گرجستان (معادل تقریباً ۱۲۲ هزار دلار آمریکا) اقامت دائم گرجستان را در بدو ورود به این کشور دریافت کنند.

البته دولت این کشور در حال تهیه قانون جدیدی است که در صورت نهایی شدن ممکن است مجوز اقامت دائم به آن عده از اتباع خارجی داده ‌شود که به جای شش سال در ۱۰ سال اخیر در گرجستان اقامت داشته باشند.

گرجستان در اتحادیه اروپا عضویت ندارد؛ ولی شهروندان آن بدون نیاز به ویزا می‌ توانند به کشورهای حوزه شینگن (برای اقامت تا سقف سه ماه) سفر کنند.

 

توسط | 1397-3-11 17:04:31 +04:30 خرداد 11ام، 1397|اخبار گرجستان دسته بندی ها|برچسب ها: |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه