اخذ اقامت گرجستان با خرید خانه در گرجستان

اخذ اقامت گرجستان با خرید خانه در گرجستان – طبق قانونی که در سال ۲۰۱۵ میلادی در پارلمان گرجستان به تصویب رسید, اتباع خارجی می توانند از طریق خرید ملک در گرجستان, شهروندی گرجستان را کسب کنند.

منظور از شهروندی گرجستان و اقامت گرجستان در حقیقت اخذ آی دی کارت گرجستان است که درباره آن در نوشته خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان توضیح داده شده است.

خرید مسکن در گرجستان و مزیت های آن را نسبت به خرید آپارتمان در کشورهای دیگر مثل ترکیه متفاوت هست.

+ قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان 2019

اخذ اقامت گرجستان با خرید خانه در گرجستان

اخذ اقامت گرجستان با خرید خانه در گرجستان

مزایای اخذ اقامت گرجستان با خرید خانه در گرجستان

 1. حداقل با خرید ۳۵,۰۰۰ دلار آمریکا ملک در گرجستان می توانید اقامت گرجستان را از آن خود کنید در حالی که این رقم در ترکیه جهت خرید یک آپارتمان معمولی هم کفایت نمی کند.
 2. اقامت گرجستان با خرید ملک پس از چهار الی شش سال تبدیل به اقامت دائم گرجستان و در صورت داشتن شرایط لازم تبدیل به شهروندی گرجستان می شود که در نوشته‌های قبلی در این خصوص توضیحاتی داد شد.
  در حالی که با خرید آپارتمان در ترکیه شما نمی توانید شهروندی ترکیه را از آن خود کنید و فقط سالانه اقامت شما در ترکیه تمدید خواهد شد.
 3. دورنمای پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا با توجه به اینکه فاز دوم پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا چند ماه پیش به تصویب پارلمان اتحادیه اروپا رسید بسیار روشن تر از ترکیه است و در صورت پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا قیمت ملک خریداری شده توسط شما حداقل سه برابر خواهد شد.
 4. متوسط خرید آپارتمان در تفلیس پایتخت گرجستان حدود مترمربعی نهصد دلار آمریکا است در صورتی که این مقدار در آنکارا پایتخت ترکیه و همچنین شهرهای توریستی آن بیشتر است.
  حال آنکه حتی خرید آپارتمان در گرجستان در شهرهایی به غیر از تفلیس بسیار ارزان تر است و با حدود چهارصد دلار برای هر مترمربع هم می توان این کار را انجام داد.
  خرید خانه در تفلیس نیز اگر آن ملک نوساز نباشد هم می توان با حدود مترمربعی پانصد تا ششصد دلار آمریکا هم تهیه کرد.
  لازم به ذکر است که قیمت متوسط نهصد دلار برای هر مترمربع خرید خانه در تفلیس جهت تهیه ملک نوساز, منظور ماست.
اخذ اقامت و شهروندی گرجستان با خرید ملک

اخذ اقامت و شهروندی گرجستان با خرید ملک

خرید زمین های کشاورزی و اخذ شهروندی گرجستان

بر اساس مقررات قبلی, زمین های کشاورزی میتوانست به مالکیت شهروندان گرجستانی و اشخاص حقوقی ثبت شده در گرجستان درآید اما اکنون با تفسیر جدید قانون, اتباع خارجی و اشخاص حقوقی خارجی با توجه به خط اول دوازدهم و سیزدهم از ماده قانونی نمی‌توانند زمین کشاورزی را در خاک گرجستان به تملک خود دراورند و یا به ارث ببرند.

همچنین بر اساس بند یازده اتباع خارجی و اشخاص حقوقی خارجی که زمینها و مزرعه های کشاورزی را در اختیار دارند میتوانند 6 ماه پس از ثبت آن به نام خود, به افراد گرجی یا اشخاص حقوقی گرجی واگذار نمایند.

هلدینگ آریا از خرید ملک در گرجستان تا شهروندی گرجستان

هلدینگ آریا متشکل از چندین شرکت با حداقل 10 سال تجریه و 5 شعبه مستقر در شهرهای تفلیس و تهران آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص خرید آپارتمان در گرجستان, اخذ اقامت گرجستان با خرید خانه در گرجستان به هموطنان گرامی می باشد.

کافی است از طریق یکی از راه های ارتباطی مندرج در صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

هلدینگ آریا از خرید ملک در گرجستان تا شهروندی گرجستان

هلدینگ آریا از خرید ملک در گرجستان تا شهروندی گرجستان