اخذ اقامت کاری ترکیه

اخذ اقامت کاری ترکیه

اخذ اقامت کاری ترکیه

اقامت کاری عبارت از دریافت اجازه کار ترکیه برای تمامی افرادی که قصد استخدام در ترکیه و یا راه اندازی کسب و کار در ترکیه دارند الزامی است.

اگر به زبان ترکی استانبولی تسلط دارید برای کارفرما رزومه ارسال کنید و در صورتی که این رزومه نظر کارفرما را جلب کند از شما دعوت به مصاحبه می کند، در صورت قبولی در این مصاحبه استخدام می شوید، کارفرما بعد از بستن قرارداد باید به شما نامه ای دهد تا با آن به اداره ی مهاجرت ترکیه بروید و اقامت کاری دریافت کنید.

در واقع هر خارجی برای اشتغال به کار در ترکیه باید یک مجوز کار معتبر داشته باشد، مجوزی که توسط وزارت کار ترکیه و امور اجتماعی ترکیه (MLSS) صادر می شود و بیشتر مهاجر ها باید مجوز کار خود را همزمان با ویزای کار بگیرند.

در صورتی که کارفرما نامه ای برای اداره مهاجرت ندهد کار غیر قانونی به حساب می آید و در این صورت به خاطر نبود قرارداد ممکن است بسیاری از حقوق، به راحتی پایمال شود.

شما فقط مجاز به کار در جایی هستید که برای شما اجاره کار درخواست کرده است و با آن اجازه کار در شرکت دیگری نمی توانید مشغول به کار باشید.

اگرقصد کار در ترکیه را دارید حتماٌ باید اقامت کاری ترکیه یا در واقعا اجازه کار در ترکیه راداشته باشید و هیچ یک از انواع اقامت های دیگر در ترکیه به شما اجازه کار در ترکیه را نمیدهد.

مجوز اولیه کار برای مدت یک سال صادر می‌‌شود و در صورت تمایل به ادامه کار در ترکیه باید ۲ ماه و نیم قبل از تاریخ انقضا جهت تمدید اعتبار مجوز کار اقدام کنید.

سفرتوریستی به ترکیه نیازی به ویزا ندارد اما برای کار کردن در این کشور باید ویزا داشته باشید.

اخذ اقامت کاری ترکیه

اخذ اقامت کاری ترکیه

توسط | 2019-01-27T19:13:12+04:00 ژانویه 27th، 2019|ترکیه دسته بندی ها|برچسب ها: ، ، |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه