اخذ اقامت و چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

اخذ اقامت و چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

اخذ اقامت و چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

توصیه هایی بسیار مهم جهت ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان:

با توجه به اینکه اخیرا سودجویانی با استفاده از بی اطلاعی هموطنان عزیزمان،مشکلاتی را برای ایرانیان و دولت گرجستان ایجاد کرده اند لازم می بینیم توصیه هایی کوتاه،اما مهم درارتباط با مسائل مربوط به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان به شما دوستان عزیز داشته باشیم.برای اینکه بتوانید در کشور گرجستان زندگی و اقامت بدون دردسر و دلچسبی داشته باشید و منافع شما در خطر سودجویان قرار نگیرد،

 

لازمست در زمینه موارد زیر دقت فرمایید:

کسی که قرار است شرکت شمارا در گرجستان ثبت نماید بهتر است شخصیت حقوقی داشته باشد.این به آن معنی است که خدمات مربوط به ثبت شرکت درگرجستان وگرفتن اقامت گرجستان می بایستی از طریق شرکتی که در گرجستان به ثبت رسیده است به انجام برسد تا در صورتیکه تخلفی رخ داد قابل پیگیری باشد.
از صحت مطالب عنوان شده توسط مشاوره دهنده مطمئن شوید.عده ای برای اینکه نظر شما را جلب کنند از گرجستان برای شما مدینه فاضله ای ترسیم می کنند و اقدامات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان و اخد اقامت گرجستان را بسیار سهل و دست یافتنی جلوه می دهند.
ثبت شرکت در گرجستان
شرکتی که قراراست جهت اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما اقدام نماید لازمست اطلاعات و تخصص کافی و مستند را در اختیار داشته باشد تا بتواند شرایطی کاملا واقعی را برای شما در گرجستان ترسیم نماید.می توانید از طریق مذاکره حضوری ازاین مهم مطمئن شوید.
ثبت شرکت در گرجستان

مهم:

ثبت شرکت در گرجستان
با توجه به اینکه شما شناخت کافی از وضعیت گرجستان ندارید لازمست که در ایران اقدام به مشاوره و عقد قرارداد نمایید تا با خیال آسوده اقدام به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان نمایید.در بسیاری موارد مشاهده شده که شرکتهایی که دارای پایه و اساس در ایران نمیباشند با وعده های واهی هموطنان را به کشور گرجستان کشانده و در آنجا تحت عناوین مختلف اقدام یه سرکیسه نمودن شما نموده و به مبالغ اولیه پایبند نیستند.لذا به تمام عریران توصیه میشود که با اشخاص حقوقی قرارداد ببندند که در ایران دارای دفتر و ثبت باشند.

مهم:

ثبت شرکت در گرجستان
مسئله ای که از اخذ اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما بسیارمهمتر است ، در اختیار داشتن و همراه شدن با مرجع و مشاوری مطمئن می باشد.این مرجع مطمئن می تواند در اقدامات بعدی شما در گرجستان مانند سرمایه گذاری در گرجستان ، کسب و کار در گرجستان ،خرید املاک و زمین ، امکان مذاکره با صاحبان صنایع و… همراه شما باشد .با توجه به اینکه اقامتی که دولت گرجستان به اتباع خارجی در ابتدا ارائه می کند اقامت موقت یکساله است ، شما می بایستی مشاوره های لازم درخصوص نحوه انجام سرمایه گذاری ( هرچند کوچک ) را بتوانید از مشاور خود دریافت کنید تا برای تمدید اقامت خود دچار مشکل نشوید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان:

برای ثبت شرکت درگرجستان شما نیاز به مدارک زیر دارید به این صورت که شما مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان را به وکیل مربوطه شرکت بیوتی جورجیا تحویل داده وپس از 5 روز کاری شما مدارک شرکت از قبیل برگه ثبت و کد مالیاتی و مهر شرکت را تحویل می گیرید. ضمنا توضیح در مورد وکالت نامه که این وکالت نامه فقط و فقط برای ثبت شرکت بوده و ارزش قانونی دیگری ندارد .
از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان ترجمه پاسپورت به زبان گرجی و دادن وکالت به زبان گرجی جهت ثبت شرکت در گرجستان می باشد.
ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان به چند بخش تقسیم می شود که عبارتند از :

شرکت سهامی ( JSC ) ( Joint stock company ) :

شرکت سهامی یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد.بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.
ثبت شرکت در گرجستان

شرکت با مسئولیت محدود ( Limited Liability company ) ( LLC ):

شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود.اغلب شرکتهای ثبتی در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

مشارکت عمومی ( General Participation ) ( GP ) :

مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصاً مسئولیت دارند.

مشارکت محدود ( Limited Partnership ) ( LP ) :

ثبت شرکت در گرجستان
مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است (شرکای محدود) در حالیکه دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

تعاونی ( Cooperative ) ( CO ) :

تعاونی، یک شرکت است که با هدف توسعه کسب و کار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می باشد. شرکت تعاونی که یکی از انواع ثبت شرکت در گرجستان می باشد به این صورت عمل می کند که اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی می باشد. این شرکت به بستانکاران خود تنها به اندازه دارایی خود متعهد می باشد.

شراکت تجاری ( Business Partner ) ( BP ) :

مشارکت یا شراکت تجاری، تجمعی از دو نفر یا بیشتر (شخصیت های حقیقی یا حقوقی) بوده که مسئولیت را در قبال بستانکاران بصورت بدهکاران مشترک تقسیم کرده و تعهدات شخصی نامحدودی دارند. میزان مسئولیت هر شریک در قبال دیگری در قالب یک تفاهم نامه شراکت تنظیم شده است. شراکت تجاری از انواع ثبت شرکت درگرجستان می باشد که به صورت یک شخص حقوقی نیست.
ثبت شرکت در گرجستان

کارآفرین فردی ( Individual entrepreneur ) ( IE ) :

به عنوان مالک یک موسسه، یک کارآفرین فردی یک شخص حقیقی است که فعالیت کارآفرینی را بایستی به یک شیوه کارآفرینی انجام دهد. در روابط قانونی چنین شخصی بایستی از طرف خود عمل کند. کارآفرین فردی یک نهاد نیست. یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده نموده و به تعهدات خود به عنوان یک شخص حقیقی عمل نموده و شخصاً در قبال بستانکاران برای کلیه تعهدات ناشی از فعالیت های کارآفرینی خود مسئول می باشد.

زمانبندی ثبت شرکت در گرجستان به چه صورت است؟

زمانبندی جهت ثبت شرکت در گرجستان پنج روز کاری است.
ثبت شرکت در گرجستان

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم؟

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم عبارت از اسم پیشنهادی شرکت و موضوع فعالیت شرکت که در چه موردی قصد فعالیت دارید.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان به چه صورت است؟

هزینه ثبت شرکت با وکالت در ابتدا اخذ می گردد. ضمنا قبل از هر گونه همکاری فرم قرار داد را دو طرف مجری و کارفرما باید امضا کنند. این هزینه شامل باز کردن حساب بانکی، ترجمه پاسپورت، ثبت شرکت و کلیه خدمات مربوط می باشد.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

6 ديدگاه

 1. ستایش شهریور 20، 1397 در 12:25 ب.ظ - پاسخ دادن

  با عرض سلام و خسته نباشید
  آیا بلافاصله بعد از ثبت شرکت اقامت داده میشود؟ یا باید چندین ماه کار و فعالیت انجام شده و مالیات و حقوق حسابدار گرجی پرداخت گردد بعد برای اقامت اقدام کرد؟ و اینکه از هوم آفیس هم میتوان استفاده کرد یا ضرورت اجاره مغازه وجود دارد؟آیا تولیدی کفش آنجا جوابگو هست؟

  • آریا شهریور 20، 1397 در 4:18 ب.ظ - پاسخ دادن

   اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت دروغ است!!!

   چون از 1 سال و نیم پیش امکان افتتاح حساب بدون داشتن اقامت گرجستان ممکن نیست و سناریو بعد از ریجکت شدن شما را می دانند.
   از شرکت هایی که آگاهانه از ریجکت شدن شما اطلاع دارند و شما را امیدوار می کنند فرار کنید!!!!!!

 2. راضیه تیر 17، 1397 در 6:52 ب.ظ - پاسخ دادن

  هزینه ثبت شرکت با وکالت در ابتدا اخذ می گردد. ضمنا قبل از هر گونه همکاری فرم قرار داد را دو طرف مجری و کارفرما باید امضا کنند. این هزینه شامل باز کردن حساب بانکی، ترجمه پاسپورت، ثبت شرکت و کلیه خدمات مربوط می باشد.چقدر میشه؟

  • آریا تیر 18، 1397 در 10:16 ق.ظ - پاسخ دادن

   انجام کلیه امور پکیج ثبت شرکتی حدوداً 250 دلار هزینه دارد.

 3. زهرا فرپور خرداد 1، 1397 در 1:24 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.من دارای مدرک طراحی دکور داخلی هستم .برای ثبت شرکت تحت عنوان طراحی داخلی میتوانم اقدام کنم

  • آریا خرداد 1، 1397 در 2:01 ب.ظ - پاسخ دادن

   بله، به راحتی و ظرف یک روز کاری می توانید شرکت خود را به ثبت رسانده و کد مالیاتی دریافت کنید.

ثبت ديدگاه