اخبار سپتامبر گرجستان

اخبار سپتامبر گرجستان

اخبار سپتامبر گرجستان

با ما باشید با خلاصه و چکیده مهمترین اخبار سپتامبر گرجستان در وبلاگ هلدینگ آریا گرجستان!

مسابقه فوتبال ستارگان جهان در تفلیس

ستارگان نامدار دنیای فوتبال در روز 29 سپتامبر در استادیوم دینامو ارنای تفلیس به مصاف یکدیگر خواهند رفت تا از این طریق وجه لازم برای درختکاری مجدد در جنگلهای برجومی گرجستان جمع آوری شود. ستارگانی که در این مسابقه فوتبال شرکت می کنند عبارتند از:

فرانچسکو تُتی، کارلس پویول، ریوالدو، دیدا، آندری شِوشنکو، خاویر زانِتی، زوونیمیر بوبان، پائولو مالدینی، سرجیو، لوکا تونی، اِرنان خورخه کرسپو، وینسنت کاندلا، مارِک یانکولووسکی، الساندرو کاستاکورتا، دمیتیریو البرتینی، دینو باجو، ماسیمو امبروسینی، ماسیمو اودو، مارکو دِلوکیو، سباستین فرِی، آنجلو دی لی ویو، انریکو آنونی، کریستین ابیاتی، سباستیانو روسی، جوزپه فاوالی، ماورو تاسوتی، آنجلو کاربونه، ایوان کوردوبا، داریو سیمیچ، ابراهیم با، و پیترو ویرچوود.

عواید حاصل از فروش بلیطهای این مسابقه خیریه که در ساعت 9 شب روز 29 سپتامبر برگزار می شود تماما به درختکاری در جنگلهای برجومی که در ماه آگوست دچار آتش سوزی گسترده شده اختصاص خواهد یافت.

بلیطهای این مسابقه با قیمتهای 5 لاری، 10 لاری، 15 لاری و 25 لاری به فروش می رسد. برای تهیه بلیط می توانید به وبسایت http://tkt.ge مراجعه کنید.

مسابقه فوتبال ستارگان جهان در تفلیس

مسابقه فوتبال ستارگان جهان در تفلیس

4.2 میلیون دلار؛ درآمد حاصل از صادرات هلو

گرجستان در سال جاری تاکنون 10800 تن هلو به کشورهای مختلف از جمله روسیه، آذربایجان و ارمنستان صادر کرده است.

درآمد حاصل از این صادرات که در مقایسه با سال گذشته 88 درصد افزایش داشته است 4.2 میلیون دلار اعلام شده است.

افزایش 12 درصدی بهای مواد خوراکی در گرجستان

طبق آمار موجود، بهای انواع مواد خوراکی در ماه سپتامبر 2017 در مقایسه با سپتامبر سال گذشته به طور متوسط 12 درصد افزایش داشته است.

سیب با %87، سیب زمینی با %46 و هویج با %42 بیشترین افزایش قیمت را نشان می دهند.
با این وجود قیمت برخی محصولات مانند خیار (%25)، هلو (%20) و گوجه فرنگی (%14) کاهش یافته است.
به طور میانیگین، بهای انواع میوه، سبزیجات ، شیر و فرآورده های آن از دیگر مواد غذایی افزایش بیشتری داشته است.

احداث مسیر دوچرخه سواری در خیابان پکینی

خیابان پکینی تفلیس که در منطقه سابورتالو قرار دارد و یکی از پر رفت و آمدترین خیابانهای شهر محسوب می شود در پی اصلاح و نوسازی، دارای یک مسیر دوچرخه سواری به طول یک کیلومتر و به پهنای 2.8 متر نیز شده است.

اصلاح این خیابان علاوه بر تعویض و نوسازی سیستم ارتباطات زیر زمینی، بازسازی آسفالت و ساخت مسیر دوچرخه سواری، تعریض و بهسازی پیاده روها رو نیز در بر گرفته است.
سازمان آب و برق تفلیس نیز سیستم آبرسانی و فاضلاب این منطقه را مورد اصلاح و بهسازی قرار داده است. این پروژه رسما در تاریخ 21 سپتامبر به اتمام می رسد.

دوچرخه سواری در خیابان پکینی

دوچرخه سواری در خیابان پکینی

رشد 4.7 درصدی اقتصاد گرجستان

آمار منتشر شده توسط اداره ملی آمار گرجستان نشان میدهد که اقتصاد گرجستان در سه ماهه دوم سال جاری از رشدی 4.7 درصدی برخوردار بوده است. در این دوره زمانی، بیشترین سهم از تولید ناخالص ملی متعلق به صنایع (با رقم 16.7 درصد) و پس از آن خدمات تجاری و بازرگانی (با رقم 15.2 درصد) بوده است.

بیشترین رشد اقتصادی نیز در زمینه های ساخت و ساز، هتلداری و رستوران، معدن، بازار املاک (خرید و فروش و اجاره)، حمل و نقل، واسطه گری در امور مالی و اعتباری، و ارتباطات صورت گرفته است.

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه