اخبار اکتبر گرجستان

اخبار اکتبر گرجستان

940 لاری؛ میانگین حقوق ماهیانه در سال 2016

گزارش جدید اداره ملی آمار گرجستان نشان می دهد که میانگین دستمزد ماهانه در کشور در سال 2016 به رقم 940 لاری (حدود 379 دلار یا 324 یورو) رسیده است.

در این سال، دستمزد یا حقوق ماهیانه مردان به طور متوسط 386 لاری بیشتر از دستمزد زنان بوده است.
بر اساس همین گزارش، شغلهای دارای بیشترین دستمزد ماهانه به ترتیب؛ واسطه گری و ارائه امور مالی و اعتباری (با میانگین درآمد ماهانه 1834.9 لاری)، خدمات عمومی (با میانگین درآمد ماهانه 1326.8 لاری) و مسکن و ساخت و ساز (با میانگین درآمد ماهانه 1283.3 لاری) بوده اند.

بکارگیری دوربینهای هوشمند پلیس از ابتدای نوامبر

بنابر اعلام وزارت کشور گرجستان، از ابتدای نوامبر بکارگیری دوربین های هوشمندی که بطور خودکار تخلفات رانندگی را ثبت می کنند آغاز خواهد شد.
این دوربینهای هوشمند که تعداد آنها 3000 دستگاه اعلام شده تخلفات مختلف رانندگی از جمله گذشتن از چراغ قرمز، گذشتن از خط دوبله (خط کشی دوبل در راستای میانی خیابان و جداکننده دو مسیر رفت و آمد)، رانندگی در خلاف جهت خیابان، و رانندگی در مسیر ویژه اتوبوس را بطور خودکار ثبت می کنند.

تخلف صورت گرفته و میزان جریمه از طریق پیامک و یا اپلیکیشن ویژه به راننده خاطی ارسال می شود و رانندگانی که جریمه خود را در طول ده روز اول بپردازند از 20 درصد تخفیف در پرداخت جریمه برخوردار خواهند شد.
در صورتی که راننده متخلف در ده روز اول پس از دریافت پیامک برای پرداخت جریمه اقدام نکند، برگ جریمه او توسط پست ارسال خواهد شد.
در صورت عدم دریافت پستی توسط راننده، برگه جریمه مجددا پست می شود و نهایتا پس از 60 روز تاخیر بر روی وبسایت پلیس منتشر خواهد شد.

منبع خبر: وب سایت پلیس گرجستان

خودرو پلیس گرجستان

خودرو پلیس گرجستان

 

توسط | 1396-7-18 12:47:58 +03:30 مهر 18ام، 1396|اخبار گرجستان دسته بندی ها|برچسب ها: |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه