چرا برخی اجازه ورود به گرجستان را ندارند؟

چرا برخی اجازه ورود به گرجستان را ندارند؟

اقامت گرجستان و اجازه ورود به گرجستان

براساس قوانین جاری گرجستان، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در گرجستان حداقل 35000 دلار آمریکا اقامت کوتاه مدت این کشور را دریافت کنند که این اقامت پایان دوره قابل تمدید است.

طبق اخبار موجود که دست به دست از 30 نوامبر 2018 جلوی ورود عده ای هموطنان به گرجستان از طریق مرزهای زمینی و هوایی گرفته شده است و اجازه ورود به گرجستان به آنها داده نشده است.

بعضی از شهروندان ایرانی برای دریافت اقامت، اقدام به ثبت شرکت میکنند، اما بعد از یک سال دولت گرجستان متوجه شده که این شرکت ها غیر فعالند و ثبت آنها فقط برای دریافت اقامت بوده، باعث شده اقامت ها تمدید نشود و اجازه ورود به گرجستان را نداشته باشند.

متقاضیان دریافت اقامت می توانند با سرمایه گذاری در گرجستان اقامت دائم در این کشور دریافت کنند.

گرجستان یکی از مقاصد گردشگری و مناسب برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت است

قیمت هر متر مربع ملک مسکونی در تفلیس پایتخت گرجستان بسته به منطقه متغیر است در شهرهای دیگر قیمت هر مترمربع ملک ارزانتر است.

وزارت خارجه ایران: تا اطلاع ثانوی به گرجستان سفر نکنید!

در پی اخراج تعداد زیادی از شهروندان ایرانی از گرجستان، وزارت امور خارجه ایران ضمن احضار سفیر این کشور در تهران از شهروندان ایرانی خواسته است تا اطلاع ثانویه از سفر به گرجستان خودداری کنند.

مشکلات اخیر شهروندان ایرانی در حالی هست که اتباع این کشور برای سفر به گرجستان تا 45 روز نیاز به ویزا ندارند و بعضی از شهروندان با اتمام این دوره چهل و پنج روزه برای مدت کوتاهی به طور موقت این کشور را ترک کردند و دوباره به گرجستان برمیگردند.

بنا بر اظهارات سفیر ایران در گرجستان افرادی که اقامت گرجستان را نداشته اند و یا بطور مکرر از مرز خارج و پس از دقایقی وارد میشدند و یا آن دسته از افرادی که اقامت خود را بصورت صوری و از شرکت های غیرقانونی اخذ کرده بودند دچار مشکل و از ورود مجدد آنها به گرجستان جلوگیری شده است.

چرا از ورود برخی از شهروندان ایران به گرجستان جلوگیری میشود؟

طبق اخبار موجود که دست به دست از 30 نوامبر 2018 جلوی ورود عده ای هموطنان به گرجستان از طریق مرزهای زمینی و هوایی گرفته شده است.

در همین راستا واحد اداری و حقوقی هلدینگ آریا پیگیری ویژه ای را با پلیس مرزی گرجستان و وزارت امور خارجه گرجستان برای شفاف سازی و روشن شدن ابعاد موضوع انجام داده است.

بر اساس اظهارات مقامات مسئول تمام کیس های جلوگیری از ورود مرزی مربوط به افرادی بوده که قوانین ویزای آزاد گرجستان را رعایت نکرده و طی ماه های اخیر بدون داشتن اقامت گرجستان به طور مکرر هر 45 روز ورود و خروج داشته اند یا مشمول عده ای بوده که اقامت گرجستان را علی الرغم صرف هزینه های گزاف از طریق شرکت های نامعتبر قارچی شکلی که عموماً در لیست سیاه قرار گرفته اند اخذ نموده بودند.

با توجه به اهمیت رعایت اصول مهم اداری و حقوقی اخذ اقامت یا تمدید اقامت گرجستان که نیاز به تخصص، تجربه و دانش ویژه ای دارد توصیه می کنیم پروسه درخواست اقامت خود را با شرکت های معتبر که از ابتدا جا و مکانشان مشخص است، تابلو دارند و هویتشان برای دولت گرجستان شناخته شده است انجام دهید.

خبر خوب برای متقاضیان واقعی اخذ اقامت گرجستان!

از این تاریخ (26 نوامبر 2018) سوءپیشینه های تک برگی صادره از سفارت ایران به تنهائی جهت ارائه به دادگستری گرجستان جهت اخذ اقامت گرجستان کافی می باشد.

با توجه به هزینه و زمانبر بودن پروسه اداری سفارت ایران؛ برای تسریع در امور اخذ اقامت خود در گرجستان می توانید گواهی عدم سوء پیشینه را به دفتر تهران تحویل داده و مستقیماً به گرجستان مراجعه کنید.

آریا را برای اطلاع از آخرین و بروزترین اخبار گرجستان دنبال کنید!

دفتر تهران:
021.44950680 (تهران)
(شنبه تا چهارشنبه 9:00 تا 18:00 و پنجشنبه 9:00 تا 13:00)

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه