اجاره زمین کشاورزی در گرجستان

اجاره زمین کشاورزی در گرجستان

اجاره زمین کشاورزی در گرجستان

گرجستان به عنوان یکی از کشورهای اروپایی قوانین خاصی در خصوص اجاره و خرید زمین کشاورزی دارد.

کشاورزی و تولید فراورده های غذایی از اولویت اصلی گرجستان محسوب می شود و جالب است بدانید که معنی کلمه Georgia در یونانی به معنای کشاورزی است.

زمانی که افراد تمایل به خرید و یا اجاره زمین کشاورزی در گرجستان داشته باشند ابتدا باید قوانین موجود را در نظر گرفته و با توجه به شرایطی که برای شهروندان خارجی وجود دارد نسبت به اجاره زمین کشاورزی مناسب اقدام نمایند.

قوانین جدیدی که در گرجستان وجود دارد شهروندانی که از کشورهای دیگر وارد خاک گرجستان شده اند امکان خرید مستقیم زمین کشاورزی را ندارند و باید ابتدا زمین کشاورزی مورد نظر خوود را به صورت اجاره بلند مدت و به صورت 99 ساله در اختیار داشته باشند.

امتیازی که برای زمین کشاورزی در گرجستان به شهروندان خارجی اعطا می شود قردادهای بلند مدتی است که افراد مقیم گرجستان در دراز مدت زمینی را جهت انجام کارهای کشاورزی در اختیار داشته باشند بدون اینکه به صورت قانونی مالک زمین کشاورزی باشند.

در گرجستان قیمتی که برای زمین های کشاورزی در نظر گرفته شده با در نظر گرفتن آب و برق مناسب است و متقاضیان دریافت زمین کشاورزی در گرجستان باید در نظر داشته باشند که برای اجاره زمینی بستگی به هکتار متغییر هست.

سرمایه گذاری در گرجستان برای کشاورزی به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب و بازار بزرگی که برای فروش محصولات کشاورزی در منطقه وجود دارد به همراه هزینه های کم و ارائه ی تسهیلات خاص از سوی دولت در بخش کشاورزی و مهم تر از این ها قیمت پایینی که زمین های کشاورزی دارد از اهیمت بالایی برخوردار است.

مناطق مناسب برای کشاورزی در گرجستان عبارتند از : منطقه کاختی-تلاوی، منطقه روستاوی، منطقه مارناوولی، منطقه گوری، منطقه باتومی

اجاره زمین کشاورزی در گرجستان

اجاره زمین کشاورزی در گرجستان

فاکتورهای کلیدی کشاورزی در گرجستان

وجود زمین های ارزان نیز از اهیمت بالایی برخوردار است و دولت گرجستان برای افرادی که طرح تجاری مناسبی در بخش کشاورزی هستند امتیازات ویژه ای را قائل شده که یکی از مهم ترین آن ها ارائه ی زمین کشاورزی رایگان به این دسته از افراد است.

بخش کشاورزی در گرجستان به عنوان یک بخش بسیار مطلوب در سرمایه گذاری شناخته می شود و فاکتورهای کلیدی مهمی دارد که در رشد این بخش تاثیر بسزایی داشته اند.

 • یکنواخت بودن بارندگی در طی سال یکی از اصلی ترین فاکتورهای رشد کشاورزی در گرجستان به شمار می آید.
 • گرجستان تمام سال را شاهد هوای بارانی است که موجب می شود کشاورزان در زمینه آبیاری زمین های خود هیچ گونه مشکلی نداشته باشند.
 • وجود منابع آبی بسیار زیاد در گرجستان از دیگر مواردی است که در توسعه ی بخش کشاورزی دارای اهمیت است.
 • وجود کود و لوازم کشاورزی ارزان نیز فاکتور مهمی در بخش کشاورزی در گرجستان محسوب می شود.
 • وجود نیروی کار ارزان نیز از جمله فاکتورهای مهمی است که در عرصه ی کشاورزی می توان استفاده بهینه ای از آن داشت.
فاکتورهای کلیدی کشاورزی در گرجستان

فاکتورهای کلیدی کشاورزی در گرجستان

توسط | 2019-05-26T17:00:28+04:00 می 26th، 2019|سرمایه گذاری گرجستان دسته بندی ها|1 ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

يك ديدگاه

 1. حجت اله جمالی می 28، 2019 در 4:48 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  مطلب جالبی بود
  اما اگر ریتج متوسط قیمت هر هکتار زمین مناسب در چند منطقه هم ذکر شود بهتراست

ثبت ديدگاه