بررسی آماری و تسهیلات سرمایه گذاری در گرجستان

بررسی آماری و تسهیلات سرمایه گذاری در گرجستان

بررسی آماری و تسهیلات سرمایه گذاری در گرجستان

یکی از مهمترین ویژگی‌های اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری در گرجستان اعطای اقامت دائم به شخص سرمایه‌گذار و اعضای خانواده وی است.

دولت مزایای بسیاری را برای متقاضیان به سرمایه گذاری نهادینه کرده است مزایایی چون: ارائه جدیدترین و استانداردترین اطلاعات و داده های مهم جهت شناخت فرصت‌های سرمایه گذاری، امکان مشارکت برخی بانک ‌ها در پروژه فرد سرمایه‌گذار و همچنین اعطا اقامت دائم.

اقدامات اخیر دولت در زمینه جذب گردشگر، از جمله تلاش و تعهد به حفظ امنیت گردشگران، توسعه زیرساختهای حمل و نقلی و تسهیلات جدید در صدور روادید موجب توسعه توسعه بخش گردشگری در سالهای اخیر شود.

ایجاد مناطق آزاد تجاری و ثبت شرکت در منطقه آزاد گرجستان جهت ارائه معافیت های مالیاتی و تسهیلات در امور بانکی از دیگر اقدامات دولت جهت جذب سرمایه گذاری در کشور گرجستان است.

سرمایه گذاری خارجی در گرجستان

 میزان سرمایه‌گذاری خارجی دوباره در کشور گرجستان افزایش یافت وشواهد عینی نیز حاکی از چنین واقعیتی است به نوعی که در گوشه و کنار شهر بر تعداد ساختمان‌های در حال احداث افزوده شده رونق نسبی ناشی از افزایش فعالیت‌های سرمایه‌گذاری نیز در شهر کاملاً مشهود است به نوعی که طی 7 ماه گذشته قیمت زمین حدود 2 برابر شده، بار ترافیک شدیداً افزوده شده است.

قانون سرمایه‌گذاری گرجستان نیز مانند قوانین سرمایه‌گذاری سایر کشورهای متکی به درآمدهای مالیاتی، تخفیفات مالیاتی اندکی به سرمایه‌گذاران داده است ولی در عوض تسهیلات دیگری در مواردی نظیر نقل و انتقال و مالکیت به سرمایه‌گذار خارجی ارائه می‌کند. 

سرمایه‌گذار خارجی اجازه‌ی انتقال 100% مالکیت اموال غیر منقول را به خود دارد قانون توسعه‌ی سرمایه‌گذاری خارجی گرجستان اگر مبلغ سرمایه‌گذاری بالا باشد گواهی سرمایه‌گذاری ویژه با اهمیت بالا ارائه می‌کند که متضمن تخفیفات مالیاتی و همچنین معافیت‌های گمرکی قابل توجه است.

بررسی آماری و تسهیلات سرمایه گذاری در گرجستان

 

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک گرجستان است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا گرجستان به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی در گرجستان می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و املاک گرجستان راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه